Skocz do zawartości

Administratorzy katalogów: jak zabezpieczacie się przed SWL'em?


Paq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zaakceptowałem przed chwilą 3 kolejne strony i widzę, że bot przerobił je w ciągu kilku minut 6 razy, czyli ktoś "wypala" (bo tak to trzeba nazwać) mój katalog SWL'em, mając nadzieję na podwyższenie mocy swojego wpisu. Już raz poleciałem za dodatkowye 3-4 tys linków z rotacji w stosunku do 2 tys stałych, ręcznie zdobywanych BL'ek, czego efektem był 3-miesięczny filtr. Wszystko "załatwili" użytkownicy, ale wygrzebałem się i pozycje wróciły - site także pnie się powoli do góry. Pytanie jest następujące: czy zamieszczacie informację w regulaminach, że po podpięciu rotacji przez właściciela strony wpis ląduje w koszu? Zauważyłem, że takie podpunkty pojawiają się coraz częściej na precelkach (np. tu):

"Nie zgadzamy się na linkowanie z SWL. W przypadku wykrycia linkowania wpisów z systemu wymiany linków, artykuł i jego autor zostaną usunięci z serwisu."

Wiem, że jedynym i skutecznym sposobem na zabezpieczenie się przed zewnętrzną rotacją byłoby lepsze podlinkowanie katalogu, ale nie od razu Rzym zbudowano - na to trzeba czasu.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam trochę inne pytanie też do Właścicieli Katalogów...

Dlaczego strony z SWL'em są odrzucane? - nie korzystałem, ale na 2 moich stronach zacząłem używać (w ramach pewnego testu) i tu taka niespodzianka w regulaminach

Chodzi mi o sytuacje gdzie jest 100% oryginalna treść, indywidualny design bloga, przeróbki, ale za SWL wyrzucanie z katalogu...

Jakub Jaworowicz

Zobacz mój Blog o WordPress i Marketingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaakceptowałem przed chwilą 3 kolejne strony i widzę, że bot przerobił je w ciągu kilku minut 6 razy, czyli ktoś "wypala" (bo tak to trzeba nazwać) mój katalog SWL'em [...]

Niekoniecznie. Ja obstawiam porządne "pingnięcie" :D

Wiązanie krawatów, tańce murzyńskie, wizytówki, reklamy i inne akrobacje.

Dobre strony, unikalny opis? Moderowany katalog stron i Katalog stron www - pisz po darmowe kody. Sklepy internetowe, handel: katalog askway.biz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja podam przykład: madse.com - zbanowane, sori.pl - zbanowane - poza tym że było sporo DC to również za przepalenie katalogu.

Dopalania wpisow SWL-eami się nie uniknie, natomiast stron z zainstalowanym SWL-em po prostu nie przyjmuję i już.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczać się przed dopalaniem z swl-i?... heh ja tam nie mam nic przeciwko jak ktoś sobie wpis dopali ;)

Skuteczne i sprawdzone pozycjonowanie stron metodami wyłącznie white seo. Dobrej jakości polski ekogroszek z KWK Juliusz. Klimatyzacja i wentylacja liderseo.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie linkują źle, linkują źle SWL szkodzą, SWL nie szkodzą

Z (mojego) doświadczenia długotrwała rotacja nie służy pozycji (lepszy najgorszy blast chociażby z SB), a już z pewnością nie w stosunku 100%-200% rotacja / 50% stałe, ale nie o tym.

Mi tam nie przeszkadza że ktoś dopala wpis SWL, a nawet jest to dla mnie opłacalne z uwagi na szybszą indeksacje katalogów

Do czasu aż wszystko nie napuchnie jak mydlana bańka i pęknie, opadając poniżej poziomu, z którego startowała.

[Edit] dodałem:

Niekoniecznie. Ja obstawiam porządne "pingnięcie"

Problem, że pingi poszłyby tylko do Google, a Y! także chętnie wskoczyło na wpisy. Nawet gdyby to ilość pingów Google i Y! się nie zgadza.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając katalog trzeba się z tym liczyć...

Ja aktualnie nie dodaje nic do moich seoków, tylko strony klientów.

Moje katalogi mają sporo bl, różnych i różniastych, ale też linkowanie jest inaczej przemyślane, niech każdy dojdzie do swojego złotego środka, ja nie powiem bo mam z tego korzyść. SEOK ma mega możliwości, nie tylko pod względem zarabiania z smsów, multikodów i adsense... ale to wiadomo...

Jakbym miał wybrać wpisy linkowane czy nie linkowane obojętne czym, wybrałbym linkowane ;)

@edit1 - 1000 postów, omfg! ;)

@edit2 - też chętnie wezmę 301 na jakąś zapleczówkę czy dobrą stronę, jak chcesz sie podzielic pisz PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. To wszystko w temacie, bo zdania podzielone. Pragnę podkreślić fakt, że liczy się moc domyślnego katalogu i stosunek dorzucanej rotacji do już istniejącej bazy linków. Nie mierzcie wszystkich jedną miarą. Whatever.

Hah jeżeli na prawdę masz zamiar mieć taki regulamin

Zwyczajnie pytam.

Hah jeżeli na prawdę masz zamiar mieć taki regulamin to zawsze możesz przekierować takie dopalone podstrony np. na niezaindeksowane zaplecze albo np. katalog z mojej stopki ;-)

Pędzę. Może wydaje się to zabawne, ale nie byłbym pewien czy aby na pewno Twój katalog wytrzymałby 30 tys linków z rotacji (a ma 10k stałych), bo o takim stosunku mówię.

@edit2 - też chętnie wezmę 301 na jakąś zapleczówkę czy dobrą stronę, jak chcesz sie podzielic pisz PW

Yhym.

Jakbym miał wybrać wpisy linkowane czy nie linkowane obojętne czym, wybrałbym linkowane

Może sam wszystkiego bezpośrednio nie zlinkuję, ale to stabilniejsze niż zafiltrowanie całej bazy przez kilka osób.

A temat założyłem o tym jak sobie z tym radzicie, bo wypadałoby się zabezpieczyć. @zgred dorzucił swoje 3 grosze, ale widzę, że większe problemy nie występują.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem, że pingi poszłyby tylko do Google, a Y! także chętnie wskoczyło na wpisy. Nawet gdyby to ilość pingów Google i Y! się nie zgadza.

Y przekonasz, a ilość nie musi się zgadzać. Z dużym prawdopodobieństwem można nawet na podstawie Twojego posta określić soft, którym było pingnięte i jego bazę ;)

Wiązanie krawatów, tańce murzyńskie, wizytówki, reklamy i inne akrobacje.

Dobre strony, unikalny opis? Moderowany katalog stron i Katalog stron www - pisz po darmowe kody. Sklepy internetowe, handel: katalog askway.biz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel katalogu ustala sobie sam własny regulamin i od dodającego zalezy czy akceptuje regulamin czy go oleje narażając się na usunięcie wpisu (czasem nawet i płatnego)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stron z zainstalowanym SWL-em po prostu nie przyjmuję i już.

Ale czemu?

Bo w teorii nie jest to dla katalogu szkodliwe - tak z czystej ciekawości pytam

Jakub Jaworowicz

Zobacz mój Blog o WordPress i Marketingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności