Skocz do zawartości

Fotoradar, przekroczenie prędkości


Marches

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie ile się czeka na mandat z fotoradaru ? i czy miał ktoś że mu nie przyszedł ?:) ograniczenie było do 50 a ja z jakiś 70-80 zwalniałem i przy 60 może 65km/h zrobili mi fote, w sumie zdziwiłem się że aż tak czule go ustawili no ale.

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Około 3 miesięcy, a mandat około 200 PLN + 2pkt karne (chyba że mieszkasz niedaleko i uda ci się 'wynegocjować' cenę jak i punkty) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że uśmiechnąłeś się :) ?

Znajomy pojechał na wakację na bałtyk i zapomniał cyfrówki ;) w dniu wyjazdu w Kołobrzegu Cykneli mu fotę ;) po 2 msc dostał w kopercie fotę ;) chociaż tyle miał z wakacji ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 3 miesięcy, a mandat około 200 PLN + 2pkt karne (chyba że mieszkasz niedaleko i uda ci się 'wynegocjować' cenę jak i punkty) :-)

to na komisariacie mogę "wynegocjować" ? najgorsze jest to że to było jakieś 20km od domu a już nie chce myśleć jak na wakacje gdzieś będę jechał z 1000km :)

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandat dostajesz od Straży Miejskiej więc negocjujesz właśnie tam (w miejscu właściwym gdzie cię pstryknęli).

Może spraw sobie CB? :) Najnowsza auto-mapa również posiada takie udogodnienie (fotoradary, nieoznakowane samochody wraz z numerami tablic itp) i szczerze powiem - sprawdza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie rok temu przed wakacjami miałem spotkanie z przenośnym fotoradarem, który na jakieś pół dnia został postawiony niedaleko miejscowości, w której mieszkam. Wjazd do miasta, ograniczenie do 50km/h, mało zabudowań, zero pieszych dookoła, długa prosta, a przede mną trzy wlokące się samochody. Długo się nie zastanawiając włączyłem kierunkowskaz i poleciałem przed siebie. W momencie wyprzedzania ostatniego samochodu na liczniku miałem ~130km/h. Do tej pory żadnego listu nie otrzymałem. Możliwe, że podczas "cyknięcia" znajdowałem się na wysokości któregoś z tych trzech samochodów i prosty, przenośny fotoradar troszeczkę zgłupiał... Widać miałem szczęście, a może mandat jeszcze przyjdzie? Oby nie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie spotkałem radaru który by mi cyknął przy 60km/h w zabudowanym. Raczej musiałeś pomykać bliżej 70km/h :) Z tego co wiem, to te ustrojstwa są zwykle ustawiane na +20km/h. Jak na razie tylko raz mi fotkę przysłali (chyba po ok. 3 tyg.) jak spóźniłem hamulec i miałem 74 zamiast 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie spotkałem radaru który by mi cyknął przy 60km/h w zabudowanym. Raczej musiałeś pomykać bliżej 70km/h :) Z tego co wiem, to te ustrojstwa są zwykle ustawiane na +20km/h. Jak na razie tylko raz mi fotkę przysłali (chyba po ok. 3 tyg.) jak spóźniłem hamulec i miałem 74 zamiast 50.

właśnie się zdziwiłem ze taki czuły jest w momencie schodzenia miałem około 65 także fu*k i tak będzie mandat, ale tak szczerze mówiąc to w polskę bez CB + bardzo ostrożna jazda i nie ma co wyjeżdrzać w trasę

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest cień szansy, że zdjęcie będzie mało wyraźnie i wtedy wystarczy powiedzieć, że to nie Ty jechałeś samochodem.

To nie przejdzie :)

Właściciel pojazdu ma obowiązek wskazać kierowcę. Jeżeli nie wie kto, to właściciel płaci mandat. No chyba że w dzien zrobienia fotki zgłosił kradzież samochodu.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ile się czeka na mandat z fotoradaru ?

Maksymalny czas, jaki policja/straż miejska ma na wysłanie mandatu to 180 dni od chwili, gdy cyknęli kogoś na zdjęciu. Potem mogą go wysłać jedynie za zgodą sądu.

Widać miałem szczęście, a może mandat jeszcze przyjdzie?

Po roku czasu takie sprawy się przedawniają.

w zyciu nie dostalem fotki z mandatek.... bylo tylko pismo i kwota do zaplaty....

Jeśli to prawda i rzecz działa się w Polsce i dotyczyła fotoradaru, to mandat wystawiony był bezprawnie. To właśnie zdjęcie jest podstawą wystawienia mandatu.

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności