Skocz do zawartości

Fotoradar, przekroczenie prędkości


Marches

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
... zrobili mi fote...

Stacjonarny ? Przenośny ?

stacjonarny i błyska za dnia, wcześniej go nie było na tej trasie, ograniczenie do 50 i ten migacz "jedź 50" i tyle a teraz jest i fotoradar no niestety szukają kasy i strach jak to mówiłem przez polskę jechać, znajomy wracał z holandii tam nic, niemcy nic do polski ledwo co wjechał 10pkt i 400zł mandatu i więcej by było tylko że już wlókł się prawie całą drogę, niby 24pkt można mieć ale przy 10 zaczynają się już obawy

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje główne pytanie do tych co się złapali na stacjonarny: błyska w dzień i w nocy ?

Te nowe, w formie czarnych słupów, błyskają zawsze, na czerwono. Starych nie znam.

Fotograf Gdańsk - Fotografia ślubna Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pomorze

fotografia ślubna Gdańsk - blog fotografa ślubnego z Trójmiasta

blog fotograficzny - a tu zwykły blog fotograficzny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotoradar no niestety szukają kasy
Wymuszają na kierowcach "normalną" (zgodną z przepisami) jazdę. Ja w tym przypadku całkowicie ich popieram.

Można dyskutować o zasadności niektórych ograniczeń, ale to że gdzieś jest nieuzasadnione ograniczenie, nie upoważnia do szybszej jazdy.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze po każdym ,,pstryk" jest mandat. Prędkości na granicy odrzucają, czytelność tablic rejestracyjnych itp

Jesli dojdzie już do samego wezwania i spotkania ze Strazą Miejską będziesz miał 3 opcje:

1. Przyznania się i wzięcia całej winy na siebie , wtedy mandat i punkty

2. Wskazania osoby kierującej, wtedy całość przyjemności przechodzi na tę osobę.

3. Ściemnianie że to nie Ty (zdjęcie nieczytelne, w sumie a aktualnego sprzętu kazde mozna zakwestionować) ale nie wiesz kto to bo to np samochód służbowy , mogło z niego korzystać kilka osób (pracownicy, rodzina). Ty nie wiesz, kto bo na wakacjach itp (niepotrzebne skreślić). . Wtedy dostajesz sam mandat za tzw nie wskazanie sprawcy ale plusem tego jest to że nie dostajesz punktów karnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotoradar no niestety szukają kasy
Wymuszają na kierowcach "normalną" (zgodną z przepisami) jazdę. Ja w tym przypadku całkowicie ich popieram.

No dobra, a co z fotoradarami przenośnymi, które chowane są po przydrożnych trawach i małych krzakach? Dokładnie tak robili rok temu w sytuacji, którą opisałem kilka postów wyżej. Fotoradar w ciągu bodajże 1 miesiąca "przemieszczał" się po Mazurach i cały czas był pilnowany przez tajniaka w srebrnej Astrze. Tylko to mnie później ratowało i jak tylko zobaczyłem gdzieś przy drodze stojącą srebrną Astrę to było wiadomo, żeby zwolnić, bo w okolicy ukryty jest fotoradar.

Nie mam nic do fotoradarów tych stacjonarnych i tych przenośnych, ale ku**a, żeby je chować po krzakach to już chyba lekka przesada...

Z tego co potem słyszałem to policja nieźle zarobiła przez ten miesiąc, a zwłaszcza na turystach, którzy przyjechali na Mazury. Jeżeli w tym roku ktoś się tutaj wybiera to niech lepiej uważa, bo pewnie akcja zostanie powtórzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem pół roku prawie, od straży miejskiej. Ale to kilka lat temu, przenośny, błyskał jak stroboskop.

Z tego co wiem teraz jest tak, ze fota przychodzi do Twojej najbliższej Komendy Policji, gdzie jesteś wzywany i tam jeszcze możesz coś wynegocjować. Nie wiem czy to działa w przypadku osób prywatnych, ale tak było z autem firmowym kilka miesięcy temu.

Podobno wystarczy że na fotce wyjdą dwa auta jadące w miarę równo na obu pasach i wtedy nici, bo nie można wskazać jednoznacznie który z nich pędził :)

Whitepress - Liczy się tylko content marketing

Biznes-Host - serwery które polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie negocjacji jest pole manewru w obrębie taryfikatora. A procedura odnośnie aut firmowych może byc dłuższa jeśli masz leasing i ustalaja dodatkowo przez bank własciciela auta. Wiąże się to też z dodatkową kasą bo bankowi musisz za przekazanie tej info też zapłacić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a co z fotoradarami przenośnymi, które chowane są po przydrożnych trawach i małych krzakach? Dokładnie tak robili rok temu w sytuacji, którą opisałem kilka postów wyżej. Fotoradar w ciągu bodajże 1 miesiąca "przemieszczał" się po Mazurach i cały czas był pilnowany przez tajniaka w srebrnej Astrze. Tylko to mnie później ratowało i jak tylko zobaczyłem gdzieś przy drodze stojącą srebrną Astrę to było wiadomo, żeby zwolnić, bo w okolicy ukryty jest fotoradar.

Nie mam nic do fotoradarów tych stacjonarnych i tych przenośnych, ale ku**a, żeby je chować po krzakach to już chyba lekka przesada...

Z tego co potem słyszałem to policja nieźle zarobiła przez ten miesiąc, a zwłaszcza na turystach, którzy przyjechali na Mazury. Jeżeli w tym roku ktoś się tutaj wybiera to niech lepiej uważa, bo pewnie akcja zostanie powtórzona.

Teraz generalnie postawiali wszędzie znaki 'Okresowa kontrola prędkości' i przeważnie za około 100m możesz spotkać śmietnik :) Także o tyle dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wystarczy że na fotce wyjdą dwa auta jadące w miarę równo na obu pasach i wtedy nici, bo nie można wskazać jednoznacznie który z nich pędził :)

i właśnie za mną jechał koleś z taką samą prędkością a ja wiadomo przecież nie będę ostro hamował bo mnie stuknie

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wystarczy że na fotce wyjdą dwa auta jadące w miarę równo na obu pasach i wtedy nici, bo nie można wskazać jednoznacznie który z nich pędził :)

i właśnie za mną jechał koleś z taką samą prędkością a ja wiadomo przecież nie będę ostro hamował bo mnie stuknie

Proponuję w takiej sytuacji zjechać delikatnie na bok i puścić delikwenta... niech się nadzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Ściemnianie że to nie Ty (zdjęcie nieczytelne, w sumie a aktualnego sprzętu kazde mozna zakwestionować) ale nie wiesz kto to bo to np samochód służbowy , mogło z niego korzystać kilka osób (pracownicy, rodzina). Ty nie wiesz, kto bo na wakacjach itp (niepotrzebne skreślić). . Wtedy dostajesz sam mandat za tzw nie wskazanie sprawcy ale plusem tego jest to że nie dostajesz punktów karnych.

Nie wiem, czy wiesz, ale w tym roku weszła nowelizacja ustawy i teraz strażnicy miejscy za takie ściemnianie i w rezultacie brak wskazania kierującego mogą wlepić 500zł mandatu. Osobiście bym nie ryzykował :)

Z tego co wiem teraz jest tak, ze fota przychodzi do Twojej najbliższej Komendy Policji, gdzie jesteś wzywany i tam jeszcze możesz coś wynegocjować. Nie wiem czy to działa w przypadku osób prywatnych, ale tak było z autem firmowym kilka miesięcy temu.

Mandat od straży miejskiej/wiejskiej w przypadku osób prywatnych przychodził zawsze pocztą od razu do domu.

Teraz uprawnienia strażników się zmieniły, nie mogą stawiać radarów w krzaczorach, a na każde ustawienie muszą mieć zgodę lokalnej policji. Więc może trochę ich samowolki się ukróci, bo biznes, jaki na tych fotoradarach robili to masakra.

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności