Skocz do zawartości

Fotoradar, przekroczenie prędkości


Marches

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wiem, że na moim zdjęciu niewiele widać ale coś dla spostrzegawczych: ta ściana po prawej to ekran droga piękna, gładka, widoczność doskonała.

Skoro jadę w terenie niezabudowanym 90-100, przy wyprzedzaniu 120-150 to jak w terenie zabudowanym zwolnię do 60 to wydaje mi się, że to optymalna prędkość.

aniec2: do Warszawy jeździ się około 6 godzin, a w Jankach się stoi z 2-3 godziny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moje zdjęcie powyższe 63 na 40 to prędkość rajdowa? Jeżeli uważasz, że tak to zapraszam na jakikolwiek rajd.

Rajdowa może i nie jest, ale jak by nie patrzyć to ponad 50% szybciej niż dopuszczalna prędkość...

Potrzebujesz nietypowy pendrive? Tylko teraz pendrive 8GB od Bone w tak dobrej cenie. Zapraszamy.

Kosmetyka aut - auto detailing Łódź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi powiedzcie, czy jak jadę te 80, to mam depnąć mocno w hamulec i zwolnić czy stopniowo zwalniać puszczając nogę z gazu? Przez to, że stali zaraz za tym znakiem to musiałem wybrać opcję pierwszą. No i teraz się zastanówmy, kiedy stwarzam większe zagrożenie, gdy jadę 80 i stopniowo zwalniam czy gdy naglę hamuję?

Znaki widać z perspektywy. Ograniczenie prędkości jazdy ze znaku obowiązuje tuż za tym znakiem. Wiadomo co trzeba zrobić widząc za 70 m ograniczenie. Niejeden kierowca puszczając na luz toczy się z impetem jeszcze dystans.

Któryś z was albo ktoś z twojej winy trafi na pół roku do szpitala, w jakąś śpiączkę jak @Kojotek, czy też kogoś z bliskich przyjdzie odwiedzić w szpitalu po wypadku samochodowym, wówczas spojrzenie się nieco zmienia. Tak niektórzy bronią prawa do przekraczania prędkości - nieszczęścia chodzą po innych nie po mnie. Tyle że, jadąc po zoranej koleinami i łatami polskiej drodze zagrożenie nie stwarzasz dla siebie ale też innych. To najmniejszy problem że siebie narażasz, chodzi np. o tych nadjeżdżających z naprzeciwka gdzie kalectwo jest na szerokość metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem mówiąc - dużo z Was korzysta z CB ? O stacjonarnych rzadko kiedy kto mówi, jednak o nieoznakowanych "w krzakach" mobilki mówią często smile.gif

Wiem, że zdjęcie nie wyraźne ale na dachu siedzi President Georgia i zawsze jeżdżę na nasłuchu a tu taki psikus :)

Z 200 pln i 4 punktów wyszło 100 zł bez punktów. Jak? Pytajcie na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W ramach systemu ITD ma stworzyć wielką sieć stacjonarnych fotoradarów. Zrobione przez nie zdjęcia mają trafiać do specjalnego komputerowego centrum, które automatycznie będzie identyfikować właścicieli aut i wysyłać do nich wezwania oraz mandaty."

widać zamiast sieci autostrad będą sieci fotoradarów, ajajaj kierowcy już całkiem będą wydymani a to drogie paliwo, parszywe drogi to teraz fotoradary jeszcze coś słyszałem że OC ma być podniesione do standardów europejskich tak samo jak i przegląd

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotoradary nie są od bezpieczeństwa na drodze, więcej, powodują dodatkowe zagrożenia i korki.

z 10 lat temu ode mnie z olkusza do krakowa (35km.) jechało się hmm.. 15 minut, dziś po 10 latach i niesamowitemu postępowi do przodu jade do krakowa godzinę.

Powód? są 2 powody:

- na tym odcinku jest 7 fotoradarów

- jakiś mądry budowniczy wymyślił że lepiej będzie zamiast poszerzyć drogę, choćby na wzgórzach aby był jeden pas szybszy, to przez środek drogi na szerokości pasa jest zrobiona kostka a na niej co kilkanaście metrów stoją znaki drogowe, a w związku z tym nie ma jak kogokolwiek wyprzedzić a na sporych odcinkach nie ma nawet pobocza aby jakiś traktor z dobrej chęci miał gdzie się usunąć i przepuścić inne auta.

Dodam że ta droga to trasa międzynarodowa 94 prowadząca elegancko na Ukraine, więc za rok podczas mistrzostw będzie fajny kabaret ;)

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

63 już niestety podlega pod mandat w tym wypadku. Jadąc równe 60 załapałbyś się jeszcze na próg tolerancji, ponieważ można o te 10 "legalnie" przekroczyć.

Stronę wcześniej masz moje foto z fotoradaru - 61 :) Szał ciał :(

Pozdrawiam,

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez środek drogi na szerokości pasa jest zrobiona kostka

94 łaczy się z 4 w stronę Urkainy. Kraków - Trarnów - Rezwszów, a wię to chyba tan sam budowniczy :)

Kiedyś były długie odcinki drogi gdzie w jedną stronę były dwa pasy ruchu. Ale cały czas gdzieś były remonty, myslisz sobie że jak skończą to bedzie troche lepiej niż dotychczas. Ale niestety jest zupełnie odwrotnie. Ktoś mądry wymyslił że jak na środkowym pasie postawi co jakis czas wysepkę i pełno znaków to bedzie bezpieczniej. Pozostają bardzo krotkie odcinki z trzecim pasem, co tylko stwarza zagrożenie. Jedzie kolumna za jakąś ciężarówką, wreszcie pojawia się pas do wyprzedzenia, wiec nikt się nie zastanawia, wszyscy jeden za drugim biorą się za wyprzedzanie, tylko ze po 100-200m na środku stoi wysepka, ktora zauważają tylko ci pierwsi. Oczywiście za krotki odcinek i czas na wyprzedzenie (trzeci pas jest tylko pod górę) więc co się dzieje dalej to sobie sami dopiszcie :)

A to wszystko dla naszego bezpieczeństwa, a jeżeli zdarzy się jakiś wypadek to mówi się że to jakiś pirat drogowy. Z doświadczenia wiem że aby wyprzedzić w tych miejscach to trzeba znać te miejsca na pamięć i nie ma najmniejszych szans aby zrobić to (zdążyć) z dozwoloną prędkością.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to ta sama trasa :)

powinni to wpisać do księgi Guinessa : najdłuższy parking na świecie (bo na tym środkowym pasie auta parkują z braku pobocza, heh)

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności