Skocz do zawartości

Jakie statystyki dla zapleczówek


przemeks

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wszystkim za informacje. Miałem troszkę błędne wyobrażenie Piwika =) W takim razie zaraz biorę się za instalowanie Piwika =)

Ale tutaj pojawia się też jeden problem. Google nie wyczai po zapleczówkach, że wszystkie odwołują się do jednego Piwika? ;) Bo de facto domena statystyk będzie jedna.

Ktoś interesował się już tą kwestią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jasne że wyczai bo masz widoczny kod js w stronie - jedynie będzie nie widoczne dla Google jeśli includa zrobisz w php a tu już się pojawia problem z dostępem do zdalnego serwera.

Ja osobiście mam tak zmodyfikowane staty że każda zapleczówka odwołuje się do pliku lokalnego a ten dopiero się łączy zdalnie z statystykami (czyli wykorzystałem coś na wzór proxy aby zamaskować prawdziwy adres staystyk)

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że wyczai bo masz widoczny kod js w stronie - jedynie będzie nie widoczne dla Google jeśli includa zrobisz w php a tu już się pojawia problem z dostępem do zdalnego serwera.

Ja osobiście mam tak zmodyfikowane staty że każda zapleczówka odwołuje się do pliku lokalnego a ten dopiero się łączy zdalnie z statystykami (czyli wykorzystałem coś na wzór proxy aby zamaskować prawdziwy adres staystyk)

No, ale jeśli zrobię include'a w php, to przecież kod śledzenia i tak wyląduje w kodzie strony, chyba, że chodzi ci o jakiegoś innego include'a. Możesz opisać dokładniej rozwiązanie, jakie stosujesz, żeby zamaskować statystyki przez Google?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Piwik'a i moge polecic. Mam podpiete z 20 domen i ogolnie dobrze to dziala. Jedyny minus tak jak zauwazyliscie z tym kodem sledzenia. Co gorsze jak sie wejdzie do Yahoo explorer i poda domene na ktorej mamy Piwika (te domene, ktora jest w kodzie umieszczanym na kazdej stronie) to Yahoo indexuje te linki i to wszystko pozniej mozna wysledzic.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Carnagge zastosuj rozwiązanie o którym wcześniej pisałem, sprawdza się świetnie. Nie ma możliwości poznania lokalizacji serwera statystyk. Wdrożyłem to już na kilkunastu domenach, i nie zauważyłem problemów. Czas wysyłania statystyk wzrósł o niecałe 100ms, często jest to < 50ms więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Carnagge zastosuj rozwiązanie o którym wcześniej pisałem, sprawdza się świetnie. Nie ma możliwości poznania lokalizacji serwera statystyk. Wdrożyłem to już na kilkunastu domenach, i nie zauważyłem problemów. Czas wysyłania statystyk wzrósł o niecałe 100ms, często jest to < 50ms więcej.

Ooo rzeczywiście, wcześniej nie zauważyłem, że to już gotowe rozwiązanie. Dzięki za linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem korzystać z AsentioStats - bardzo fajne statystyki, które nie zawalają człowiek ogromem informacji zbędnych przy monitorowaniu zapleczówek.

Czy wie ktoś co to za odwiedziny raportowane przez te statystyki, które mają długość wizyty 0 sekund? Założyłem tutaj wątek dotyczący tych odwiedzin. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności