Skocz do zawartości

Za ile $ wypozycjonujesz tą frazę?


proelpack

Rekomendowane odpowiedzi

A no tak :)https://www.wegeblog.pl - strona codziennie aktualizowana oczywiście unikalną w 100% treścią :)

Fajna stronka by zacząć ją pozycjonować na wiele fraz,(szerokie pozycjonowanie), a jeśli chodzi o top10:

przepisy ok 600-800/mies netto (choć fraza mało konkretna, zbyt ogólna...)

przepisy wegetariańskie 100/mies netto (już jest w okolicach top10)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Branża ślubna to wszystko zdzierstwo. Zaczynając od księży... :)

U nas zrobili promocję do chrzcin dorzucili gratis ślub ...

mnie to często proponują ... co roku :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(jakieś ponad 150 fraz). Chodzi tylko o to, że każdy katalog/subdomena miałaby być robiona na swoją frazę, dodatkowo główna domena na wszystkie. To samo tyczy się fraz klubowych.

Serwis ? Rozumiem ,że chcesz konkurować ze stronami zespołów ,serwisami sportowymi takimi jak sport interia,onet sport itp. (a każdy taki serwis jak widzę był pozycjonowany pod te frazy ... ) . Taki serwis będzie mieć zapewne ogromne koszty ... + rzesza autorów piszących artykuły,newsy,wklejająca zdjęcia... . Skąd weźmiesz oryginalny content ? Skąd weźmiesz własne zdjęcia ?

Po drugie nie rozumiem jak chcesz pozycjonować stronę główną na 150 fraz ...

__

Wracając do tematu... to nie jest trudna fraza ale zdecydowanie łatwiej byłoby użycie tej frazy + miasto . Sama fraza bardziej nadaje się pod jakiś mały serwis "dj/kapela na wesele" :)

Chcesz widzieć swój mocny link SEO w serwisie www.mediarp.pl ? Pozycjonuj się z SEOpilot, kliknij aby zobaczyć jak się reklamować

Jeśli chcesz możesz zarabiać na swojej stronie www lub blogu przeczytaj jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis ? Rozumiem ,że chcesz konkurować ze stronami zespołów ,serwisami sportowymi takimi jak sport interia,onet sport itp. (a każdy taki serwis jak widzę był pozycjonowany pod te frazy ... ) . Taki serwis będzie mieć zapewne ogromne koszty ... + rzesza autorów piszących artykuły,newsy,wklejająca zdjęcia... . Skąd weźmiesz oryginalny content ? Skąd weźmiesz własne zdjęcia ?

Po drugie nie rozumiem jak chcesz pozycjonować stronę główną na 150 fraz ...

Przejrzałem większość fraz i 99% z nich jest pusta po prostu ( w polskim google)... Jeśli chodzi o klubowe frazy to wiadomo, tam gdzie występuje Polak od razu pojawia się fanowski serwis, więc tutaj będzie trudniej. Jednak takich jest zaledwie kilka. Jeśli chodzi o konkurencje ze strony dużych portali to umówmy się. W Polsce jako tako pisze się o NBA, reszta to puste frazy na które powinno być łatwiej. Czytaliście coś na interii o mls, mlb czy nawet nfl (poza finałami)? Arty zdarzają się bardzo rzadko...

Odnośnie pisania to z tym nie ma problemu. Po jednej osobie do każdego sportu, 100zł na miech i jest dobrze. Trochę w tym orientuje się, jak serwis będzie dobrze wyglądał to będą dobijać się nawet do pisania za free (kwestia dbania o poziom). Kto prowadzi jakieś piłkarskie serwisy to wie o czym piszę. :)

Największy problem będzie ze zdjęciami. Dostęp bez limitu (limit kilkaset zdjęć) na nasz rynek (liczą jak Hiszpania, nie rozumiem dlaczego, pewnie ludność biorą pod uwagę) z agencji zdjęć (profesjonalne zdjęcia kilka minut po meczach) to minimum 1000$ na miesiąc... zakładając, że dziennie nie będzie więcej niż 50k uników... Jedno zdjęcie 25$... Można wykorzystywać tylko loga klubowe i ligowe, tutaj sprawa otwarta, wszystko zależy od ruchu i dochodów.

Pytałem o koszta pozycjonowania ale rozeznanie odnośnie własnego zaplecza już zrobiłem. Trzy poziomy, na każdy miesięcznie 500zł na utrzymanie. Pierwszy to 7-8 ligowych porządniejszych serwisów, każdy z subdomenami klubowymi. Drugi poziom to mniej wartościowe stronki klubowe postawione na regionalkach. Trzeci poziom, wyszedł trochę z innego pomysłu, to około 100 własnych katalogów na globalnych domenach, tak więc z linkowaniem przynajmniej podstawowym nie będzie problemu. Kosztów jednorazowych (głównie linkowanie/katalogowanie) nie liczę, koszty stałe wychodzą mi 1500zł na miesiąc. Patrząc na rozwój serwisów typu prolink i mając kilkaset domen, subdomen i katalogów z rozsądnym pr jestem spokojny o utrzymanie tego.

Podsumowując. Wychodzi jakieś 200 domen i drugie tyle subdomen, do tego 100 własnych katów. Myślicie, że da radę takim czymś wbić w topy lig (o kluby jestem raczej spokojny)? Jeśli tak to czy ktoś zrobi to taniej niż za 1500zł miesięcznie (nie licząc kosztów początkowych oczywiście)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż maks 200 zł do momentu wbicia, potem 100-120zł za utrzymanie. Zaplecze - tutaj nie potrzeba praktycznie zaplecza, no nie oszukujmy się :)

EDIT:

Za jedną frazę jeszcze tego typu nie można brać 10 000 zł miesięcznie, są owszem frazy, za które można brać kokosy, ale tam trzeba włożyć multum pracy, więc to się jakoś kalkuluje co do kwoty.

Wkurzają mnie tylko firmy, które chcą kilkanaście fraz zrobić za 5zł miesięcznie, ale takim to się po prostu dziękuje (oczywiście i tak znajdą się jacyś ludzie co to zrobią, ale to inna bajka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Kto prowadzi jakieś piłkarskie serwisy to wie o czym piszę. ;)

Szczerze to zadziwiłeś mnie :) Pewnie masz rację i jeśli jesteś tego pewny to liczy sie szybkość . Też na początku nie wierzyłem ,że w pojedynkę uda mi się w parę miesięcy pokonać szereg portali informacyjnych pod względem oglądalności . Byłem All in One i postawiłem na oryginalny content oraz parę własnych sekretów pozycjonowania. Ty jednak masz o wiele trudniejsze zadanie i ryzyko ,że Ci się nie zwróci ... Jednak życzę Ci powodzenia i trzymam kciuki :) Jak będę jakoś mógł pomóc to chętnie ;) Ja tu jednak widzę sporo pieniędzy i samo pozycjonowanie nie wystarczy. Nie jestem specjalistą dlatego nie chcę się dalej wypowiadać

Chcesz widzieć swój mocny link SEO w serwisie www.mediarp.pl ? Pozycjonuj się z SEOpilot, kliknij aby zobaczyć jak się reklamować

Jeśli chcesz możesz zarabiać na swojej stronie www lub blogu przeczytaj jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do mojego pytania. Nie chcę wyjść na jakiegoś szaleńca itp. mogłem zostać trochę źle odebrany.

Pytając o frazy typu nhl czy nba sporo osób interesujących się sportem może podświadomie kojarzyć hokej na lodzie lub koszykówkę. Jasne jest, że za takie pieniądze jak podałem/po amatorsku wyliczyłem nie ma szans na wbicie do topów na koszykówka czy hokej. Chodzi mi tylko o frazy będące skrótami lig, świadomie planuję w tym kierunku, po prostu na początku na więcej mnie nie stać. Myślę, że po jakimś czasie ruszy naturalne linkowanie, w tekstach będą się pojawiać te wyrazy i powolutku pozycje na nazwy dyscyplin również będą rosnąć. :pisze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności