Skocz do zawartości

Czy szybkość internetu jaki posiadacie w domu/pracy ma na was wplyw?


mikeusz

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam centrale NEOZDRADY 30 metrów od miejsca podłączenia i nie może uciągnąć 10 :aniolek: średnio dochodzi do 8:/ co ciekawsze mieszkając jeszcze w Łodzi, miałem neo i było jak było, potem zmieniłem na netie, która działała na łączach neo i o dziwo net działał o wiele lepiej i pingi zmalały w niektórych przypadkach nawet o połowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neostrada 6M/512k, wysyłanie plików przez ftp to męka. Ciągle szukam czegoś tylko pod upload. Wszystkie mobilne odpadają, bo długie czasy odpowiedzi załatwiają temat, poza tym są zazwyczaj zapchane.

A bloki z porządnym netem mam o kilometr, może nawet mniej od siebie.

Tak więc szybkość neta ma wpływ na moje życie, bo serwis z grami online stawia się miesiąc :(

Witam wszystkich z TP Club :)

Whitepress - Liczy się tylko content marketing

Biznes-Host - serwery które polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypomniało mi się, bo wcześniej przed NEO miałem osiedlowego, tam 2 razy kolesiowi padło zabezpieczenie jakieś i normalnie wtedy mi wyciągało 12-15 mbit/sek, ale cóż zmieniłem na NEO, bo standardowo tam miałem 1mbit/sek , za cene 6 tutaj, więc analogicznie lepiej było zabrać NEO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bardyt - duża część Gdańska jest już w zasięgu sieci UPC 120 Mbps. (75% całej sieci UPC jest zmodernizowane do tej prędkości, a 100% do 25 Mbps )

Od dobrych 2005 działam na sieci ponad 10 Mbps, obecnie 25 Mbps.

Są to prędkości osiągane przez 90-95% doby.

Miesięcznie ruch w obie strony to ponad 300 GB i nie odczuwam potrzeby dalszego zwiększania pasma mimo możliwości technicznych i atrakcyjnych cen.

Niestety z różnych względów TPSA nie rozwija sieci na takim poziomie jak inni gracze na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kawiarenki i internet w szkole ... taki nawet w miarę , siedziało się do 18 w bibliotece na dwóch kompach na raz :(

w 2008 roku wziąłem w dialogu 8mb/s za "marne" 82 zł (z tel) - szybkość niezła ... tylko ten ping (powyżej 100ms) ,możliwość połączenia dwóch kompów i przesył między nimi na poziomie 10Mb

2010 rok - 1mb/s i teraz 4-8 mb/s w zależności od dnia lub nocy ...

w pracy 10 mb/s ... najważniejszy jest jednak dla mnie ping - teraz na poziomie 22 ms,błyskawicznie wczytujące się strony .

ograniczam jednak internet do minimum .Czy zmienił się styl życia ? Jeszcze parę lat temu istniało pojęcie "no life" .Ekran 1440x900 ,Cabal Online w małym okienku,gg w drugim,czaty itp. Teraz praktycznie to prawie każdy jest nolifem :)

W tej chwili internet służy mi utrzymywaniu kontaktów oraz marketingowi .

Chcesz widzieć swój mocny link SEO w serwisie www.mediarp.pl ? Pozycjonuj się z SEOpilot, kliknij aby zobaczyć jak się reklamować

Jeśli chcesz możesz zarabiać na swojej stronie www lub blogu przeczytaj jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1347594659.png

Ja od przeszło 5 lat mam tak... Ale, że pracuję w firmie, która mi ten internet dostarcza, także w razie potrzeby w ciągu 5 minut mogę mieć 100Mb/s. Mamy taką politykę, że wszystkie modemy dla łącz powyżej 20Mb/s dajemy już widebandowe, czyli docsis 3.0, więc z tego co pamiętam teoretycznie do 160Mb/s przy wykorzystaniu 8 upsteramów.

Ale wracając do tematu - łącze które posiadam, czyli to co na obrazku w zupełności mi wystarcza, nie odczuwam potrzeby zwiększania jego prędkości :P

Pozdrawiam,

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na zadupiu ostatnio Dialog pozakładał światłowody w bloku do mieszkań i mam download 50 mb, upload 2 mb, ping do wp.pl 18 ms :)

Większy upload na prawdę poprawił komfort.

Pamiętam jak kiedyś chcieliśmy się zrzucać całym blokiem na łącze 2mb :P

Klik - najlepszy Program Partnerski na ruch warezowy.

Klik - profesjonalne teksty na precle, zaplecza, synonimy i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem od piszczącego modemu z TP.SA gdzie miałem rachunki około 400zł i chyba 56 kb/s ale to dawne czasy :P teraz download jaki mam 16 Mb/s spokojnie starcza ale upload 2Mb/s to za mało przy moim kombinowaniu z różnymi wynalazkami jak streaming video testowanie stron,serwer gier, ftp, itp.

Jest takie przysłowie - im się więcej ma tym się więcej chce. To chyba zawsze aktualne będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności