Skocz do zawartości

Firma w Polsce i samozatrudnienie w UK


dMien

Rekomendowane odpowiedzi

Zaciekawiło mnie, co mówicie o tym ubezpieczeniu zdrowotnym. Po co w takim razie ludzie wykupują ubezpieczenie zdrowotne, gdy wyjeżdżają na urlop za granicę, na przykład na narty?

Tak się składa, że pracuje w Allianz i bardzo chętnie Ci to wytłumaczę :D

Ubezpieczenia turystyczne (nie myl ich ze zdrowotnymi) powinno się wykupywać ze względu na różnicę w cenach usług medycznych. Te same usługi w krajach unii są różnie wyceniane z wiadomych względów. Lepiej mieć za np. (tygodniowe ubezpieczenie wakacyjne bez sportów ekstremalnych) 50 złotych i nie szarpać się z NFZ, kto ma różnicę w cenie usług zapłacić.

Przykład jednego z moich klientów: Gość wyjechał na narty i na stoku miał zawał. Przyleciał helikopter i poleciał z nim do szpitala w Grenoble (Francja). Tam uratowano go i wszystko było świetne ale NFZ nie pokrywa kosztów transportu medycznego (możecie śmiało sprawdzać i dzwonić do waszych wydziałów NFZ i sprawdzać ;P). Nawet zwrot zwłok nie jest w cenie... jedynie trumna przewozowa.

Źle wytłumaczyłem? Pisz dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie jak to potem jest ze zwrotem tego co płacisz?

W poprzednim wątku kolega pisał iż jezeli nie wyrobisz ~2kPLN/miesiac to mozesz ubiegać sie o zwrot składki którą Ci zwracaja bez zbednego gadania - wg. kolegi.

Jezeli tutaj zalatwia to firma to ona to zabiera dodatkowo dla siebie prawda? Mozna by to zaoszczedzic ewentualnie zwrocic sie o zwrot do firmy. Jak w tym temacie koledzy ?

Ps. fajnie że odezwaliscie sie i macie w tym temacie wiadomosci z pierwszej reki - nie zaniedbujcie tego tematu :D

Kontakt priv lub facebook. Domeny DR:20 /RD:20-100+ / 0% Spamu / Linki ze strony głównej!!

PgJ4c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

john80: W tym temacie nikt nie napisał, że jeżeli nie wyrobisz 2k pln to ubiegasz się o zwrot składki...

Szczerze nie chce mi się w to wierzyć bo wtedy wziąłbym fajny samochód na 3 lata w leasing i w ogóle nie płacił ZUSu :D Koszty przewyższają przychody i Zus papa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności