Skocz do zawartości

[projekt] Better Pay - płatny dostęp do treści


mj_2000

Rekomendowane odpowiedzi

@MaxPan - Na około 500 instalacji działającej wtyczki nikt nie zgłaszał takiej potrzeby, więc wnioskuję, że nie ma z tym jakiegoś dużego problemu. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby coś takiego wdrożyć, jeśli okaże się zasadne. Banowanie po IP i email - dość łatwe do obejścia, PayPal tez łatwo założyć nowy, a z systemów płatności nie ma informacji o nr konta.

Śledź odwiedzających Twoją stronę opartą o WordPress -> Pobierz bezpłatnie WP Tao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzięki za odpowiedz

Banowanie po IP i email - dość łatwe do obejścia, PayPal tez łatwo założyć nowy

 

Problem z dobrym płatnym kontentem jest taki że jak nawet nikt jego nie wrzuca publicznie to dzielą się w grupach, forum, zamkniętych działach. płatnych działach gdzie za dostęp do nie swoich rzeczy pobierają jeszcze opląty. Możliwość banowania nie załatwi tego procederu, a po prostu utrudni życie :D  Z PayPal tak łatwo nie jest, szczególnie z weryfikowanymi, zbanować jedno, drugie, trzecie i może to zniechęcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxPan - w takich sytuacjach pomagają też proste rozwiązania, jak np. to:

https://wordpress.org/plugins/single-sign-on/

 

Możesz też za pomocą WP Tao, czy innego narzędzia zobaczyć z jakich IP logują się użytkownicy na dane konto i w razie, gdyby któreś dane "wyciekły" - blokować dostęp - niestety na dzień dzisiejszy ręcznie. Można to jednak sobie dość łatwo oprogramować.

 

Jeszcze inny pomysł: logowanie dwustopniowe z kodem SMS. Wtedy tylko właściciel telefonu mógłby się zalogować. Nie wiem czy jest coś takiego do WP, czy trzeba to ewentualnie oprogramować.

Śledź odwiedzających Twoją stronę opartą o WordPress -> Pobierz bezpłatnie WP Tao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IP w czasach mobilnego internetu to w ogóle nie jest żaden problem, email, paypal, cookie to bardziej. Autorsko to można zrobić, myślałem, że masz to w wtyczce wbudowano. Bo jeśli kontent płatny to kradną jego co jest oczywiste.

Jeszcze jedno pytanie czy masz możliwość w wtyczce definiować inny kontent dla każdego użytkownika i podgląd który kontent któremu użytkownikowi ukazał się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cashmajster - taka osoba musiałaby być nieostrożna, a wtedy pewnie wysłałabym jej mail z jakimś paragrafem, groźbą i żądaniem usunięcia treści. Na ile to jest skuteczne - nie wiem, bo póki co nie było u mnie przypadku. Za to na stronie jest info, że wszelkie prawa zastrzeżone, nie wolno kopiować (tzn. w stopce, nad przyciskiem, w regulaminie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cashmajster - 3.1.3 z dnia 30.12.2015, która jest m.in. zintegrowana z:

https://wordpress.org/plugins/wp-tao/

 

Do piątku (15.01.2016) aktywny jest kod zniżkowy:

vmUex9eq2F

(30% na dowolną wersję licencji).

 

Link do oferty:

https://uppress.pl/better-pay-v2-sl

 

Przecież v2 przestaliście rozwijać... Czemu nie dajesz linka do v3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cairns czytaj dokładnie co pisze, mało kto kradnie kontent aby wystawić go za darmo dla wszystkich, natomiast udostępniają kontent na zamkniętych działach forum, w grupach za opłatę. Jest tego typu miejsc wiele również w Polskim internecie. Długo opowiadać a Ty chyba masz inne doświadczenie lub po prostu nie wiesz gdzie Twój kontent ląduje. Z wiadomych przyczyn nikt kradziony kontent nie indeksuje.

 

mj_2000 dzięki, napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nie mam doświadczenia związanego z tym, że ktoś ukradł moją płatną treść i udostępnił płatnie czy nie. Co robicie w takich sytuacjach? Banowanie nie wydaje mi się skuteczne, gdy moja treść już sobie gdzieś tam funkcjonuje. Więc co jeszcze można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem jest identyfikacja użytkownika który to robi i uniemożliwienie jemu zrobić to ponownie. Aby to robić skutecznie trzeba również mieć dostęp do miejsc gdzie taki kradziony kontent ląduje.

Banowanie nie wydaje mi się skuteczne, gdy moja treść już sobie gdzieś tam funkcjonuje

 

Najlepszym sposobem na zapobieganie kradzieży kontenta czy oprogramowania jest ciągła aktualizacja produktu i własnie nowe sposoby aby utrudnić sam proces uzyskania z zamiarem rozpowszechniania nie swojej własności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mam problem z kradzieżami produktów wirtualnych. Kilka osób już nakryłem i zazwyczaj to bili gówniarze mający 16-20 lat, którzy naczytali się o "łatwym i szybkim" zarabianiu w internecie, lecz przez ślepotę do kasy zapominają, że łamią prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozmowie z rodzicami się kończyło. Dużo nie traciłem, bo staram się na bieżąco śledzić potencjalne miejscówki na, których mogą być umieszczane moje produkty. Jeżeli straty by szły w tysiącach, to wiadomo, że sprawa zgłoszona była by na policję. Ale zawsze tak było, że te dzieciaki nie zdążyły zarobić nawet stówki, więc się litowałem. Mam do tej pory dowody kradzieży w postaci filmów i screenów.

 

Mimo wszystko, jeżeli chodzi o content i wirtualne produkty, to jest ogromny problem z kradzieżami. Sam często główkuję jak tu ustrzec się przez złodziejami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności