Skocz do zawartości

Jak pozbyć się debili na forach?


kava

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeżeli ktoś robi metę, burdel i chlew na forum to należy go za wszelką cenę wyeliminować. Swego czasu przez tolarancję dla takich zachowań dałem rozpieprzyć całkiem silną społeczność budowaną przez ok 2 lata. Jeżeli ktoś swoim poziomem nie potrafi się dostosować do forum, to powinien z niego zniknąć. Nikt nie będzie go trzymał na siłę i męczył się moderując jego posty. Regulamin forum tworzony jest po to, aby wszystkim użytkownikom łatwo i przyjemnie się z niego korzystało. Trol nie powinien być traktowany w wyjątkowy sposób. Poza tym, sprawa odmiennych poglądów to jedno, a sposób ich prezentacji to drugie. Wszystkie, nawet najbardziej skrajne poglądy można przedstawić w sposób nie godzący bezpośrednio w innych użytkowników. Jeżeli ktoś się tego nie nauczył, to znaczy, że jego rozwój kulturalny i społeczny zatrzymał się nieco za wcześnie...

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za wcześnie

Czyli na poziomie stonogi ;) (wybacz stonoga ;) )

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domains, widzialam, ze czytales ten watek wczoraj, szykowales sie cala noc do odpowiedzi :D?

Mam wrazenie ze napisales to tylko po to, zeby dolac oliwy do ognia.

Jesli ktos przyjdzie i powie "nie zgadzam sie, bo....", niech nie spodziewa sie niczego innego poza cieplym przyjeciem. Tym bardziej ze tylko poprzez rozmowy mozna sie czegos nauczyc, dowiedziec, itd, a tylko krowa nie zmienia zdania, zreszta po co to tlumaczyc - to oczywiste.

Natomiast:

Jestes zalosna, bezmyslna istota zalezna od ropy jak malo kto.

Szkoda ale chyba bedziesz stanowic mieso armatnie

Skierowane do mnie naprawde wnosi za*******e wiele! Powinnam goscia namierzyc i wyslac mu swieze kwiaty poczta kwiatowa za to, ze laskawie zechcial zagoscic na moim forum!

----

BTW, mial ktos moze do czynienia z dodawaniem <!-- BEGIN switch_user_logged_out --> dla opcji cytuj?

Po dodaniu znikaja opcje edycji dla zalogowanych. A moze jakis mod?...

La Palma tu żyję.

Strony www, ilustracja to robię.

Link Vault jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domains, widzialam, ze czytales ten watek wczoraj, szykowales sie cala noc do odpowiedzi ;)?

Nie, przeważnie piszę "od ręki" w czasie rzeczywistym.

Mam wrazenie ze napisales to tylko po to, zeby dolac oliwy do ognia.

A gdyby nawet?

Jesli ktos przyjdzie i powie "nie zgadzam sie, bo....", niech nie spodziewa sie niczego innego poza cieplym przyjeciem. Tym bardziej ze tylko poprzez rozmowy mozna sie czegos nauczyc, dowiedziec, itd, a tylko krowa nie zmienia zdania, zreszta po co to tlumaczyc - to oczywiste.

Nie wiem co dla Ciebie jest oczywiste, dla mnie (czytając Twoje forum) jest oczywiste, że "Troll" nikogo nie obraził, nie bluzgał, po prostu nie podzielał Waszego "Koła Wspólnej Adoracji" (KWA).

Natomiast:
Jestes zalosna, bezmyslna istota zalezna od ropy jak malo kto.

Szkoda ale chyba bedziesz stanowic mieso armatnie

Skierowane do mnie naprawde wnosi za*******e wiele! Powinnam goscia namierzyc i wyslac mu swieze kwiaty poczta kwiatowa za to, ze laskawie zechcial zagoscic na moim forum!

Nie miałem okazji tego przeczytać, może czasu brakło.

ps. Chciałaś rady - dostałaś radę. Nie chciałaś ode mnie - trudno, nie przyjmuj. Tyle.

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domains:

Gdy ktoś zadaje pytania FAQ, miejsce jest w koszu.

Gdy ktoś odsyła mnie do garów, miejsce jest w koszu.

Jeśli ktoś poświęca swój czas na to, żeby napisać posta "ale zgredzisz", faktycznie, powinnam tego posta oprawić w ramkę i położyć na czerwonym atłasie...

Gdyby ktos tutaj wlazl i zalozyl temat "WPISUJCIE MIASTA KTORE POZYCJONUJA" nie mam watpliwosci gdzie by wyladowal. A przeciez nikogo nie obrazil!

La Palma tu żyję.

Strony www, ilustracja to robię.

Link Vault jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos tutaj wlazl i zalozyl temat "WPISUJCIE MIASTA KTORE POZYCJONUJA" nie mam watpliwosci gdzie by wyladowal. A przeciez nikogo nie obrazil!

Mam nieodparte wrażenie, że taki temat już był :D I jakoś nie powstał drugi: "Co mam zrobić z idiotą, który tworzy kretyńskie tematy? Pomóżcie!"

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Administrator forum musi mieć autorytet u użytkowników - musi być wodzem. Wówczas, gdy pojawi się jakiś taki troll i dostanie od admina reprymende - jego trollowanie nie przeniesie się na innych userów. Admin w walce z trolem musi być stanowczy - jeden post z reprymendą i koniec, jakieś niejasności? -> na pw poproszę. Broń Google przed wdawaniem się w wymiane ciosów z trollem na forum! -> Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem! Żeby skutecznie zniechęcić trolla do kolejnych wybryków warto go ... ośmieszyć przed resztą forumowej społeczności. Zjadliwa, ośmieszająca, inteligentna riposta powoduje, że troll staje się pośmiewiskiem - pójdzie sobie. Ale wyśmiewać też trzeba umieć - w przeciwnym razie troll będzie górą.

Jeżeli już chcemy się pozbyć kogoś z forum, a ten ma zmienne ip i cały czas wraca, należy włączyć aktywacje nowego konta poprzez e-mail i najlepiej mieć tokena. Przy banowaniu kolejnych kont trolla, banować również jego konto e-mail. Po kilku razach znudzi mu się zakładanie nowych kont i wklepywanie co chwila literek i cyferek z obrazka ... Oczywiście przy założeniu, że na forum nie mogą postować goście.

Jak już wyżej powiedziano - należy być stanowczym. Można kogoś na początku potraktować za ostro, żeby reszta wiedziała kto jest szefem i jak się kończą wybryki. W przeciwnym razie będą bezkarnie wkładać ci smietnik na głowę - tak jak ci uczniowie swojej nauczycielce podczas lekcji z jakiejś podstawówki...

"Wielkie uczyniłaś pustki w kraju naszym,

Ty żałosna partio tym rządzeniem waszym.

(...)

Z każdego kąta żałość człowieka ujmuje

A kraj już nowych rządów tęskno wypatruje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieodparte wrażenie, że taki temat już był :D I jakoś nie powstał drugi: "Co mam zrobić z idiotą, który tworzy kretyńskie tematy? Pomóżcie!"

Myślę, że nie ma sensu roztrząsać konkretnych przypadków - każdy ocenia, które posty są stosowne, a które nie, w zależności od tego, czego oczekuje. Tym się różni optymalizacja.biz od optymalizacja.com, że na jednym posty są na niskim poziomie, a na drugim na wysokim yo. Poziom zależy w dużej mierze od admina + od stałych userów. Jako że nie chcę mieć strony jak ta z Twojego podpisu ;) aby uniknąć onetu, trzeba o forum dbać i basta.

W drugiej warstwie Twojej wypowiedzi odczytuję sugestię, że piszczę na widok myszy, pozostawiam bez komentarza ;)

Ponawiam pytanie ogólne:

Jak pozbyć się/unikać trolli na forach?

La Palma tu żyję.

Strony www, ilustracja to robię.

Link Vault jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie (i doświadczenie)

1. Forum z wąskiego tematu - banować, olewać, "koszować", nie komentować.

2. Forum bardziej ogólne - olewać.

A jak "wykrystalizuje się społeczność" - użytkownicy sami poroszą o "większy porządek" - wtedy jak w podpunkcie 1.

Oczywiście oprócz "rażących przypadków" - wtedy usuwać.

A co do tekstu "o garach" - o rany. Sam sobie ktoś wystawił laurkę.

(ot niedowartościowany osobnik z kompleksami ? :D )

W końcu znasz swoją wartość. Większość osób np. na tym forum też cię ceni i nie raz słyszałaś "O - jaka fajna grafika" itd.

Więc nie warto się takimi postami przejmować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tekstu "o garach" - o rany. Sam sobie ktoś wystawił laurkę.

(ot niedowartościowany osobnik z kompleksami ? ;) )

Przecież domains żartował ;)

Natomiast oryginalny autor tekstu o innym miejscu kobiety nie :D

La Palma tu żyję.

Strony www, ilustracja to robię.

Link Vault jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pozbyć się/unikać trolli na forach?

Napisz mu grzecznie aby przestał się wypowiadać w sposób, który użytkowników forum i Ciebie obraża. Jeżeli to jest prawdziwy Troll to Ci odpisze grzeczną wiadomość zajmującą półtora ekranu, w której będzie chciał Ciebie sprowokować, Nie daj się!, zignoruj tą wiadomość.

Później, jeżeli będzie trollował na forum i obrażał innych lub Ciebie, to kasuj tego rodzaju posty, zgodnie z tą wiadomością, którą mu wysłałaś. Nie wdawaj się z nim w dyskusje.

W końcu mu się znudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności