Skocz do zawartości

Klawiatura do pracy :)


D3eX

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka klawiatura najbardziej odpowiada wam do pracy. Co według was najlepszego można znaleźć pod względem jakości/funkcjonalności/ceny.

To zależy do jakiej pracy potrzebujesz tej klawiatury. Myślę, że co innego będzie potrzebował programista, a co innego osoba zajmująca się pisaniem dużej ilości tekstów. Osobiście dużo piszę na zaplecza i precle, toteż szukałem, a w zasadzie nadal szukam idealnej klawiatury do szybkiego pisania.

Bardzo długo pracowałem na zwyczajnej klawiaturze Genius SlimStar 110, takiej za 30 zł. Cały czas myślałem, że ta klawiaturka jest całkiem dobra, póki nie zdarzyło mi się popracować na laptopie HP Pavilion dv6000. Ten laptop ma najlepszą klawiaturę, jaką miałem pod palcami. Pisze się na niej leciutko i cichutko. Artykuły pisałem niemal dwa razy szybciej, wzrost wydajności był bardzo zaskakujący. No ale wiadomo, że nie podłączę jej do peceta, dlatego obecnie szukam klawiatury, która będzie najbliższa tej z Paviliona (ultra płaskie klawisze, niski skok, duża wrażliwość na nacisk, duża powierzchnia klawisza).

Dzisiaj zakupiłem klawiaturę Natec Medusa X-Scissors, bo laptop poszedł do serwisu i muszę trzaskać teksty na pececie. Niestety nadal nie jest to taka klawiatura, której szukam, choć z tego co było fizycznie w sklepie, była niewątpliwie najlepsza. Klawisze są płaskie, chodzi cichutko, ale niestety potrzeba jednak sporo nacisku, żeby pisać, więc nie pisze się na niej tak leciutko i szubciutko. W dodatku bardzo irytujące są diody Num lock, Caps lock, Scroll lock, które po prostu walą po oczach, nawet jak w pomieszczeniu nie jest zbyt ciemno.

Chcę wypróbować jeszcze HP Elite FQ480AA oraz Speed-Link Ultra Flat.

No i ewentualnie którąś z Logitecha lub Microsofta. Ostatnio na takich poklikałem w sklepie, to strasznie wkurzały mnie wypukłe alty i spacja (nie pamiętam modelu).

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności