Skocz do zawartości

Skanowanie adresów e-mail


przemeks

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku chodziłoby o 20k adresów e-mail. Gdybym rozłożył to na paczki po 500 maili to chyba byłoby ok?

A co ma powiedzieć jakieś forum dyskusyjne, które ma np. 10k zarejestrowanych userów i wysyła do nich mailing? To co, wtedy też ich zablokują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mailing z forum jest legalny, każdy zgodził się na maile, choć i tak jest ryzyko wpadki, poza tym mailing z forum z 10k. userów i tak naraz nie wyślesz,

znaczy z konta współdzielonego.

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale przemeks "próbuje" podciągnąć to pod legalny mailing, a nie wie że firmy które mają z tego przychody,

a udostępniają tzw. darmowe konta pocztowe i założę się że gro maili pewnie będzie na ich serwerach, bardzo szybko przyblokują "konkurenta"

+ zgłoszenia na listy rbl = większość maili nie dotrze do odbiorcy

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem. :jezyk1:

Co do wysyłki meili:

1. Musisz zapytać się administratora serwera czy wyraża zgodę na masowe wysyłanie meili (np. boo.pl nie pozwala).

2. Musisz spytać się jaki mają limit meili na godzinę.

Ja jak wysyłałem mailing na parę tysięcy meili to wysyłałem przez konto shared, które ma limit 200 meili na godzinę. Wysyłałem chyba 180/h w odstępach nieco większych niż godzina. Nie było problemów. :P

Co do kwestii prawnych - nie polecałbym wysyłania meili na zagrabione meile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kwestii prawnych - nie polecałbym wysyłania meili na zagrabione meile.

Dzięki wielkie za info! Nie polecasz na zagrabione, ale to będę tylko i wyłącznie maile firmowe. Sam będę chciał im polecić dodanie się do darmowego katalogu branżowego, co też będzie w ich interesie. Czy w tym wypadku też odradzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemeks, wg Ciebie to nic złego, ale trafisz na odbiorcę który zgłosi spam i masz po zabawie,

a temat jest o tyle ciężki, że nawet jak zbierzesz legalną w 1000% liste maili a ktoś Cię zgłosi to masz po zabawie,

niestety, jak IP serwera trafi na rbl to nikt się nie będzie Ciebie pytał i wyjaśniał kto ma racje, bo ważniejszych jest kilkuset innych klientów niż jakiś jeden,

fakt niezaprzeczalny i nikt z żadnej firmy hostingowej nie zaprzeczy.

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemeks, wg Ciebie to nic złego, ale trafisz na odbiorcę który zgłosi spam i masz po zabawie,

a temat jest o tyle ciężki, że nawet jak zbierzesz legalną w 1000% liste maili a ktoś Cię zgłosi to masz po zabawie,

...

A co w praktyce oznacza "po zabawie"? :jezyk1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę inne pytanie:

- mam stronę, gdzie w regulaminie mam napisane, że adres email będzie wykorzystany do wysyłania maili ofertowych - czy taki mailing jest legalny?

- od strony technicznej - jak badać skuteczność mailingu - ładować zewnętrzne skrypty php/js? Może znacie jakieś ciekawe sposoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam stronę, gdzie w regulaminie mam napisane, że adres email będzie wykorzystany do wysyłania maili ofertowych - czy taki mailing jest legalny?

Powiedzmy, że tak - ale naginanie i wykorzystywanie tego zapisu nie będzie mile widziane. Pamiętaj, aby w meilach które wysyłasz była informacja o tym z jakiego serwisu go masz i że jest możliwość ŁATWEGO zrezygnowania z dalszych "ofert" - np. jakiś specjalny link albo "odeślij słowo nie".

Sam będę chciał im polecić dodanie się do darmowego katalogu branżowego, co też będzie w ich interesie.

Nie mniej jednak jak trafisz na nerwowego prawnika, który ma trochę wolnego czasu to mogą spotkać Cię konsekwencje. Również posiadam katalog firm, ale na zagrabione meile nie odważyłbym się wysyłać - jedynie jakaś baza serwisu, gdzie użytkownik wyraził zgodę na wykorzystywanie jego adresu w celach marketingowych. :)

jak badać skuteczność mailingu - ładować zewnętrzne skrypty php/js? Może znacie jakieś ciekawe sposoby?

Ciekawe jak chcesz php i js dać do meila. Blokowane są zresztą. :)

Zależy też w którym etapie chcesz sprawdzać skuteczność...

- jak skuteczność w przeczytanych (a raczej otworzonych) to można zarzucić obrazek (a wtedy sprawdzasz w logach serwera ile został razy pobrany) - nie działa, jeżeli użytkownik ma blokowanie obrazków

- skuteczność w przejściach z meila do strony docelowej - można dorzucić do adresu w meilu jakieś przekierowanie na podstronę mailingblabla.php co zliczy wyświetlenie i przekieruje do strony docelowej - nie działa, jak użytkownik wpisze adres z palca w pasek adresu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności