Skocz do zawartości

Pozycjonowanie stron hazardowych


fluore

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do osób, które na co dzień zajmują się pozycjonowaniem stron o tematyce hazardu (kasyna, poker), czy pozycjonowanie brane jest tak samo wedle prawa jak normalna reklama hazardu? Czy można na spokojnie budować sobie zaplecza tematyczne a później linkować bez żadnych obaw przed naszym idiotycznym systemem prawnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluore i powiedz mi czy jak Ci tutaj napiszą że można to to zrobisz? Bo potrafię sobie wyobrazić sytuację w tym naszym pięknym kraju iż ktoś "życzliwy" Cię wtedy podpier*** i zapuka do Ciebie któregoś pięknego dnia policja - co wtedy powiesz? Że na forum pozycjonerów powiedzieli Ci że wolno? :) już widzę ich śmiech... :)

Jedni tak robią, ryzykują i póki co mają szczęście - pytanie czy to dobry powód by iść w ich ślady ;) zwłaszcza w iż w przypadku gdy masz domenę i hosting w pl to dla policji nie ma nic prostszego niż dostać twoje dane, a za granicą może im się to w ogóle nie udać...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wypowiedzieć na temat zakładów bukmacherskich, bo ten temat badałem.

Jeżeli nie będziesz umieszczał reklam bukmacherów internetowych i nie wymieniał ich nazw w tekście, to strona taka będzie jak najbardziej legalna. Możesz przecież mówić, że strona jest dla tych, którzy grają w bukmacherach naziemnych (a te są w Polsce legalne). Wszelkie programy partnerskie, opisy bukmacherów internetowych, ich loga, itd. są natomiast nielegalne.

A tak poza tym, to ta ustawa jest martwa. Jeszcze nie słyszałem, żeby kogoś ukarali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A linkowanie do takich stron? Przecież to jest nic innego jak reklama takich stron... Ja miałem przypadek taki:

klient u którego miałem link na stronie miał kontrolę z ZUS. Klient napisał do mnie, aby zdjął link, bo ZUS twierdzi, że skoro na swojej stronie jest link do mnie to on musi mieć korzyści majątkowe z udostępniania miejsca reklamowego dla mnie.

Wracają do tematu, to moim zdaniem umieszczenie odnośnika do pozycjonowanej strony może powodować złamaniem naszego pięknego prawa.

multikomto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaxPan, o takich co na co dzień pozycjonują hazard i siedzą w tej branży jestem spokojny, jednak gdyby autor topiku do nich należał i był taki spokojny to tego topiku by nie było.

Niestety obawiam się iż jak najbardziej możliwe są interpretacje takie jak napisał Blastowiec - link to już reklama.

Ja nie wnikam czy to jest legalne, nie jestem odpowiednią osobą do odpowiedzi na takie pytania - bo tutaj moim zdaniem dobrego prawnika trzeba. Natomiast jestem pewien tego co napisałem - nawet jeśli policja będzie coś od niego chciała to mając serwer i domenę za granicą może się skończyć na ich chęciach, bo mogą w ogóle nie dostać danych właściciela. W Polsce tego problemu nie będą mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jak będzie to w krajach w których hazard można reklamować, to przecież jest u nich. Podobnie kiedyś rozwiązywali sprawy z warezami, że uciekali zagranicę aby uniknąć ścigania, teraz problem jest podobny tylko, że z hazardem, a tam przecież nie zabronią reklamowania stron o tematyce hazardowej, gdyż do dnia dzisiejszego można tam reklamować takie strony. Nie wiem jak będą interpretowali fakt, że wyniki zwracają Google.pl, myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie prawnik :)

multikomto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności