Skocz do zawartości

date('H:i:s');


Sanchez Spinoza

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybyście widzieli moją minę jak zobaczyłem że wpisanie

funkcji date('H:i:s'); wcale nie powoduje wyświetlania godziny w czasie rzeczywistym.

Miałem nadzieję że ta funkcja to będzie fajny bajer na moją stronę a tu klops.

Czy ktoś może mi powiedzieć czy aby zegar na stronie "tykał" co sekunde to trzeba co, jakaś pętle zrobić czy są na to jakieś zupełnie inne sposoby.

Ja to wogóle żółty jetem eeeenooo, ale jak mnie naprowadzicie to sobie poradze. :D

Pozdr.

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi raczej o skrypt w PHP bo w javie już widziałem takowe. Chce sprawdzić to w PHP.

A zegar w php jest mało używany/popularny?

stosuje się w większości zegary w javie?

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję że ta funkcja to będzie fajny bajer na moją stronę a tu klops.

jaka funkcje pelnilby zegar, czym by sie roznil od tego w polu systemowym?

- krojem czcionki?

- kolorem?

- ze bedzie pokazywal uplywajace sekundy?

wcale nie chce wiedziec, jaka aktulnie jest godzina na serwerze, ktory hostuje twoje strony

widze jedno rozwiazanie - prowadzisz serwer czasu, ktory jest synchronizowany z atomowym zegarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"widze jedno rozwiazanie - prowadzisz serwer czasu, ktory jest synchronizowany z atomowym zegarem"

Dobre! :angry:

A tak na poważnie to myślałem że da się jakoś niewiem... zastosować pętlę żeby sekundy tykały.

Szczerze mówiąc to nie miałbyć bajer dla innych tylko w rzeczy samej dla mnie. A mówiąc dokładniej

fajnie bym sie poczuł gdybym SAM napisał zegar w PHP tykający co sekunde bez odświerzania strony.

Niemniej jednak wnioskuje że zegary w javie są chyba bardziej praktyczne.

Tak na marginesie to wogóle myslę że te zagary na stronach są nudne i bezsensowne.

Chodzi mi tu raczej o samo oswojenie się z językiem PHP.

No nic, dziękuję za miłą dyskusję na temat zegarków w PHP.

Dobranoc.

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zegarek jest zbedny, są strony/portale na których czas jest bardzo ważny, np. strony guchmacherskie itp. Ale mniejsza o to, sam kiedyś chciałem sprawdzić czas przez internet i klapa, BIOSOWY zegar padł, a wszytskie strony wczytywały czas z mojego komputera, wiec to też nie miało sensu. Aż znalazłem jakis program do synchronzacji wlasnie zzegarem atomowym, i miałem bardzo dokładny czas :angry:

Ale tak jak koledzy pisali, ogólnie jest to zbędne... i jesli coś łatwiej zrobić, to się nie kombinuje.. "jak pod koń pod górę" tylko korzysta się własnie z tej opcji.

A jeśli nie masz pomysłu, na wykorzystanie tej funkcji, polecam zrobić prostą księgę gości, gdzie ona Ci się napewno przyda :angry:

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówiąc dokładniej

fajnie bym sie poczuł gdybym SAM napisał zegar w PHP tykający co sekunde bez odświerzania strony.

Mysle ze jak to dokonasz to i algorytm google rozwalisz tylko za pomoca notatnika :angry:

Jak to trudno zrozumiec ze php wykonuje sie po stronie serwera a do przegladarki wysyla tylko zwykly STATYCZNY kod HTML :angry:

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#MAR > "A jeśli nie masz pomysłu, na wykorzystanie tej funkcji, polecam zrobić prostą księgę gości, gdzie ona Ci się napewno przyda "

Hmmm, a dokładniej to co miałeś na myśli?

#BREJA > "Mysle ze jak to dokonasz to i algorytm google rozwalisz tylko za pomoca notatnika"

Postaram się ale nie obiecuje :angry:

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakys przestal utozsamiac JavaScript z Java, bo to naprawde dwie rozne sprawy

kurde ubiegłeś mnie z tym właśnie :angry:

Kup sobie nieruchomości Kraków albo apartamenty Zakopane. Obejrzyj też fotoblog Grzegorza Ziemiańskiego Nowa Huta na deser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście że zadałem to pytanie w dziale "Dla początkujących".

Tak do dostał bym większy zje^. :)

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówiąc dokładniej fajnie bym sie poczuł gdybym SAM napisał zegar w PHP tykający co sekunde bez odświerzania strony.

no to tak sie nie da, nie ta technologia :wow: Jak juz bez JavaScriptu a z PHP za to to zawsze mozesz wkleić flasha ktory bedzie sobie pobieral czas ze skryptu PHP - tysz sympatyczna wprawka a o ile przyjemnijesza niz heloł łorld ;)

Chodzi mi tu raczej o samo oswojenie się z językiem PHP.

no i... juz wiesz ze PHP nie po tej stronie kabla dziala i skryptem PHP nie zmienisz nic na zaladowanej juz do przeglądarki stronie :(

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności