Skocz do zawartości

Wirus na facebooku?


satin0

Rekomendowane odpowiedzi

Ta wbij sobie na tą stronkę włączasz filmik niby się ładuje nagle pisze , że Twoja wtyczka od flasha się zepsuła i musisz pobrać nową ściągasz wira i spamuje na fejsie :) . JA bym na ich miejscu formata zrobił , ale wątpię , żeby ktoś z tych ludzi się z czaił iż ma wira :)

Btw. zobacz ile ta stronka ma lajksów pewnie generuje ładny ruch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh no faktycznie z tym kodekiem tak jest :) Miło zaczyna się scena a tu "Click here to download"

Po kliknięciu -

window.location='https://186.190.213.10/dl/'

. Pliczek z Panamy pochodzi, tutaj wyniki google nt. tego IP - https://www.google.pl/search?q=186.190.213....lient=firefox-a , ktoś się już poskarżył że clickjacking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej podstępna forma sprzedaży niż wirus, działa od października 2010 i polega na tym, że gdy jesteś zalogowany do Facebooka np. budując linki, podczas rejestracji na jakiejś stronie z High PR pod przyciskiem "Register" znajduje się Face Like Trojan lub Knob Face Trojan, na początku służyło to tylko i wyłącznie zwiększeniu ruchu na stronie, a pozbyc się tego można było ograniczając dostep do aplikacji firm trzecich na Facebooku, w kompioe nic nie robiło, ateraz to nie wiem...:)

Edit:

Nie doczytałem z tym pliczkiem, faktycznie....teraz tak infekują kompy:)

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nikt nie wie jak można odinstalować taka wtyczkę?

czy to jakiś poważniejszy wirus?

niestety mój komputer został ofiarą tego linku... i chciałabym się tego pozbyć , boję się czy to nie ma jakiś poważniejszych skutków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ogólnie mam avasta.. ale pisałam na forum dobre programy i usuwałam złe pliki przez OTL a potem przez Malwarebytes Anti-Malware

i ogólnie znalazło mi jakieś hacki i inne mniej groźne wirusy które usunęłam, ale nadal nie mogę pozbyć się tej wtyczki..

no cóż najwyżej jutro zrobię format .. pocieszenie , że jeszcze ktoś się na to nadział bo jak kurde zawsze jestem przezorna i nigdy nie wchodzę na jakieś podejrzane str tak nie wiem co mnie dziś podkusiło , może to że były tam rzekome komentarze znajomych co potem się okazało , że oni tego nie pisali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a instalowałaś coś z tej strony? Znajomemu też się to dzisiaj przytrafiło, ale twierdzi że nic nie instalował i nie ma pojęcia skąd się to wzięło.

Katalog stron - Domena 2003, sukcesywnie linkowany katalog stron. Max. 1 link wych.

Konkurs Piosenki Eurowizja -

Eurowizja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, gdyż na początku tematu była sugestia, że żeby złapać tego wirusa trzeba było ściągnąć "kodeka", a teraz chyb wychodzi że wystarczyło kliknąć :)

Katalog stron - Domena 2003, sukcesywnie linkowany katalog stron. Max. 1 link wych.

Konkurs Piosenki Eurowizja -

Eurowizja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności