Skocz do zawartości

Rodzaj opodatkowania dla nowej firmy


krzysiek_web

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki rodzaj opodatkowania należy wybrać dla nowej działalności gospodarczej zajmującej się usługami Internetowymi? (tworzenie stron, reklama itd.)

Możecie uchylić rąbka tajemnicy? Bo kompletnie się na tym nie znam...

Wdrożenia i modyfikacje sklepów PrestaShop - webKS.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KPiR, VAT (możesz spróbować rozliczenie kwartalne), na zasadach ogólnych

Edit: sposób roliczania przy rejestracji DG, rejestrowania się jako vatowiec (chyba 175zl) musisz dopiąć kartkę gdzie napiszesz: Jako rozliczenie kwartalne na zasadach ogólnych. Do Vatu nie musisz, masz wszystko na VAT-R (nawet rubrykę [x] rozliczenie kwartalne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku faktur z tego co wiem oprócz marży na podatek dochodowy musisz płacić jeszcze właśnie VAT, co sprawia, że jesteś droższy. Na księdze przychodów i rozchodów wystawiasz rachunek, który tak naprawdę jest wart tyle samo co faktura, ponieważ i tak sobie go kupujący może wliczyć w koszta.

Moim zdaniem stając się VATowcem od razu jesteś droższy o kolejne 20 %.

Ale może sprostują to bardziej doświadczeni, ja jestem na księdze od miesiąca i póki co nadal często korzystam z pomocy księgowej :)

To co piszę jest oparte tylko na wiedzy, którą zebrałem w tym miesiącu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz płacić jeszcze właśnie VAT

No ale Vat to vat, jak możesz go mówić że jesteś droższy, skoro jeśli ty jesteś Sprzedawcą (wystawcą fv) to kupujący płąci vat, ty tylko robisz ten obowiązek że go odliczasz do US.

wystawiasz rachunek, który tak naprawdę jest wart tyle samo co faktura

Rachunek to rachunek, Fvat to Fvat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeśli chcesz jako sprzedający na rękę zarobić na sprzedaży 100 zł

to w przypadku bycia VATowcem musisz doliczyć sobie ok 18 % podatku dochodowego + jeszcze 23 % VAT.

W takim przypadku wystawiasz fakturę na około 140 zł.

Ktoś kto wystawi tylko rachunek płacisz tylko podatek dochodowy więc max tam 18 % chyba... Wtedy

Twoja cena to około 120 zł.

Jeśli produkt jest identyczny jakościowo a różnica jest 20 złotych to który wybierze klient?

Takie jest moje myślenie, ale jak wspominałem mogę się mylić:)

Faktem jest na pewno że faktura to na pewno jakaś ocena profesjonalizmu firmy. Ale jeśli komuś zależy na cenie

to wybierze moim zdaniem tańszą wersję...

Sprostujcie mnie jeśli myślicie inaczej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek ryczałt 8,5 % usługi internetowe, jak przekroczysz limit wtedy będziesz pracować na ogólnych zasadach, a mianowicie księga przychodów i rozchodów. VAT w/d uznania jak masz duze koszty z VATEM opłaca się , ja masz małe koszty lepiej jechać na rachunkach, ale i w tym przypadku tez jest limit obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że ja chciałem ryczałt,

ale powiedzieli mi w Skarbówce, że w PKD Działalność Agencji Reklamowych (czyli tam główny punkt zawierający wszystko co możesz robić związane z reklamą) musi być oparta na Księdze Przychodów i Rozchodów

i nie idzie tego ryczałtem;/

[edit]

Dobrze że powstał taki temat, przynajmniej ja też już się czegoś dowiem od bardziej doświadczonych w kwestiach skarbowych;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli produkt jest identyczny jakościowo a różnica jest 20 złotych to który wybierze klient?

Takie jest moje myślenie, ale jak wspominałem mogę się mylić:)

Różnica o której piszesz jest tylko dla Klienta Indywidualnego.

Jeśli współpracujesz z firmami to VAT firma i tak odlicza więc albo zapłaci go do zleceniobiorcy albo do US.

Kapania Adwords -  https://kcmobile.pl tel. 604 939 140, e-mail: biuro@kcmobile.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jakieś propozycje...

Proponuje przede wszystkim zrobić sobie symulacje jakie obroty będziesz miał +/- na początku, później z tym idziesz do profesjonalnego biura rachunkowego o poradę, płacisz niedużą kase (z reguły w granicach 100zł netto) i masz wszystko czarno na białym z podpowiedzią fachowca co lepiej wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, sam kiedyś o to pytałem i w wypadku pisania oprogramowania, najlepiej wystawiać F-VAT, nie wiem jak jest w innych branżach, ale osobiście wybrałbym księgę. Sam straciłem wielu klientów, dla których liczyła się tylko i wyłącznie faktura za oprogramowanie niż zwykły rachunek.

Oczywiście odbyłem kilka wizyt w US, gdzie i tak nic mądrego się nie dowiedziałem, ponieważ co urzędnik to inna odpowiedź. Jedna stwierdziła że muszę być płatnikiem VAT, inna że nie muszę, że wystarczą same rachunki, więc jak widać sami nie wiedzą co i jak.

Firmy zdecydowanie inaczej patrzą jak dana firma może wystawić FVAT, i takich których tylko ona interesuje jest bardzo dużo, rachunki to na ogół biorą osoby fizyczne, choć nie zawsze jest im on do szczęścia potrzebny. Wszystko tak naprawdę, zależy od tego czy Twoi przyszli klienci to firmy, czy osoby fizyczne, więc tutaj musisz zdecydować co dla Ciebie jest ważniejsze.

Większość moich znajomych, którzy otworzyli firmy, zdecydowali się na księgę i sam też ją na samym początku bym wybrał, chyba że branża wymagałaby płacenia VAT, jak podobno jest w wypadku oprogramowania komputerowego, gdzie ten VAT trzeba płacić, więc, o rachunkach nie ma mowy.

Na Twoim miejscu nie mając zbytnio pojęcia o tym, wybrałbym się do biura rachunkowego, aby oni doradzili co jest lepszym rozwiązaniem na start, przynajmniej miałbyś odpowiedź od osób które na tym się znają, oczywiście nie mówię, że osoby które wypowiadają się w tym temacie, nie mają o tym pojęcia ;)

W moim wypadku było tak, że co innego mówili w US, co innego w biurze rachunkowym i bądź tu mądry :) Z chęcią dowiedziałbym się kilku rzeczy, odnośnie prowadzenia firmy zajmującej się tworzeniem oprogramowania komputerowego, jeśli taka się znajdzie to proszę o PW, ponieważ męczy mnie kwestia związana z US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności