Skocz do zawartości

Jaki Bank dla firmy?


Nikonem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
BZW BZ Bank z problemami depozyty problemowe mieli go sprzedać .

Kolego, nazwy banku nie potrafisz dobrze napisać ale "każdy może się pomylić" :).

Temat prosty:

1). Obsługa przelewów przychodzących i wychodzących - mbank.

2). To co powyżej + kredyty dla firm ze stażem pow. 24 miesięcy - PKO BP, BZWBK.

3). To co pkt. 1 + kredyty dla nowych firm - Idea Bank (Zdolność obliczana na podstawie prognozowanych przychodów) minimalny okres działania firmy 1 dzień tj. wydany wpis do ewidencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem przygodę z mBankiem - po 6 tygodniach czekania (najpierw coś tam, później karta, później jakiś pakiet aktywacyjny, który nie dotarł) darowałem sobie (wiem, wiem, podobno dobry - pewnie ja miałem pecha - i tak nie polecam) bo miałem wystawić pierwszą fakturę a nie miałem w pełni aktywnego konta. Szybko założyłem konto w Spółdzielczym Banku w Solcu Zdroju bo akurat mieli placówkę u mnie i tam miałem konto długo, wszystko było ok ale nie dało się wynegocjować większych limitów miesięcznych (1000 zł miesięcznie i koniec) więc się pożegnałem. Przez rok jak potrzebowałem kasy to robiłem przelew na konto prywatne i z niego wypłacałem :) Poszedłem do Aliora i akurat Pan od zakładania kont firmowych był na urlopie. To była ironia bo jeszcze przed mBankiem rok wcześniej właśnie miałem w Aliorze zakładać i ten Pan tez był na urlopie - chorowity chłopaczyna jakiś (wiem, wiem miałem pecha ale ja tam już swoje wiem) :) Obok była placówka banku Nordea i tam tez założyłem konto - jestem bardzo zadowolony i polecam ;) Żadnych problemów. Kiedyś konto prywatne miałem w PeKaO - tym z żubrem i tez bardzo fajny bank.

ps. odradzam Lukasa bo to jest bank dla bezrobotnych (rozdawali 50 zł za założenie konta) a oni maja dużo czasu i okupują go w celach kredytowych. Dodatkowo utrzymują się głównie z drobnych pożyczek przez co kolejki są jak po kiełbasę w minionej epoce. Polecam banki takie jak Nordea bo są stabilne, nie tak popularne jak te topowe banki przez co nie trzeba robić sobie 2 dniowego urlopu i stać z termosem od 5 rano w kolejce, żeby coś załatwić :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może ktoś mi powie gdzie jest taka opcja jak zakładanie wielu firmowych rachunków (osobne jakby subkonta) jednym kliknięciem w panelu?

Gdzieś czytałem, że inteligo ma coś takiego, ale na ich stronie nic o tym nie mogę znaleźć.

W mbanku można zakładać emaxy, ale to mnie nie urządza - chodzi mi o normalne, "pełnoprawne" rachunki firmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKO BP czy Pekao SA?

Chyba chodziło mu o PKO SA.

Dziękuję za wiele wartościowych podpowiedzi.

Prawdę mówiąc myślałem by zrobić ankietę na temat banków ale nie mam pewności czy wszystkie udałoby mi się w niej zmieścić.

Poważnie rozważam Alior Bank, sprawdzę czy to faktycznie "wyższa kultura bankowości" ;)

Być może nie będę miał chorowitego opiekuna, tego samego co @intruder2600 :)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mBank ale rozważam przejście do ING. Teoretycznie mają całkiem fajną ofertę.

Jeśli idzie o to czy trzeba mieć konto firmowe. Prawnego wymogu chyba nie ma, ale z tego co wiem przelewu VAT-u nie zrobi się nie mając takiego konta.

Starannie moderowany Katalog stron - PR4

Teraz-Wiedza.pl - katalog edukacyjny PR1

----> aplikacje Facebook <----

Ogłoszenia Legnica i katalog firm z Legnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnego wymogu chyba nie ma, ale z tego co wiem przelewu VAT-u nie zrobi się nie mając takiego konta.

Firmy którym wystawiam fakturę wymagają by przelew dokładnie pokrywał się z danymi z faktury- pełna nazwa firmy, adres, NIP. Powyżej pewnego obrotu należności muszą być płatne przelewem.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności