Skocz do zawartości

opłaty allegro ,wyslali list ,groża windykatorem


dominator1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Oni chyba ścigają od 10zł ;) przez rok czasu miałem 9.70 do zapłaty, cały rok cisza, wstawiłem aukcje, przekroczyłem te 10zł magiczne, i już przyszedł mail i zapłatę :)

Też miałem podobną sytuację, to zrobiłem takiego myka, zamiast wpłacić całą kwotę, wpłaciłem około 2zł, mam teraz do zapłaty 8.90 i cisza dalej trwa już kilka ładnych miesięcy :D

A wracając do tematu, nie rozumiem niektórych, po co sprzedają przez allegro jak płacić nie chcą? Zasada prosta, nie pasuje, nie korzystaj. Nie wiem czy autor tematu chciałby mieć takie klienta który zapłaci,

ale w następnym miesiącu. Może...
... :)
poniżej 100 zl sąd nie kara bo to nie przestępstwo

Aaha, dobrze wiedzieć. Nie prowadzisz jakiegoś spożywczaka? Przychodziłbym do Ciebie codziennie na "zakupy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem typowym Polakiem i krętactwo mam we krwi

Hmm, ja również jestem typowym polakiem, ale nie kradnę. Typowy polak, a "typowy polak" to chyba różnica

A jeśli jesteś taki na prawdę na co dzień porządny i mądry to współczuje Ci bardzo bo wychodzi na to że jesteś po prostu głupi jeśli płacisz za wszystko za co ci każą . Czasem można być po prostu sprytniejszy i mieć ta satysfakcje że 30 zł będzie w kieszeni. Na pewno się przyda!!

No teraz żale wylewasz, że allegro Ci "głupie" pisemka wysyła, a za jakiś czas będziesz się żalił, że ktoś CIEBIE zrobił w bambuko....

"Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka"

Śmiej sie,ale nic Ci nie zrobią jak ukradniesz do 100 :) Takie ponoć prawo

Masz już w tym doświadczenie?

Spróbuj mi ukraść te 100zł, zobaczymy czy Ci "nic nie zrobią" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kradniesz i jeszcze się oburzasz. makabra.

:) to ci wyszlo

z tego co wiem to od 10zl podchodzi to pod kodeks karny (oszystwo) dlatego kwote ustalili sobie w allegro 10zl, a tak poza tematem, luknijcie sobie na aukcje w innych krajach naszego allegro np. czechy ile placimi razy wiecej od nich ;) to jest dopiero wyzysk...co sie dzieje z ta Polska, drugie Monaco zrobia jak tak dalej bedzie sie toczylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam że gdyby tak do mnie napisała jakaś tam firma INTRUM JUSTITIA to bym zupełnie olewał spawę.

Po pierwsze nie mam pojecia co to za firma. Nie podpisywałem żadnej umowy z tą firmą. Jakim prawem ta firma ma nakladac na mnie jakies kary, odsetki itp. W umowie podpisanej z Allegro nie ma ani jednego słowa o tej firmie.

Zupełnie inaczej potraktował bym sprawę gdyby to Allegro napisało do mnie.

A prawde mówiąc firma INTRUM JUSTITIA słuzy do straszenia klientów wysyłając rózne pisma z treścią np "ostateczne przedsądowe wezwanie" na kwotę 15zł itp. Ich skuteczność zależy głownie od sposobu sformułowania tego tekstu ;)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam że gdyby tak do mnie napisała jakaś tam firma INTRUM JUSTITIA to bym zupełnie olewał spawę.

Po pierwsze nie mam pojecia co to za firma. Nie podpisywałem żadnej umowy z tą firmą.

Nic nie musisz podpisywać, ani wyrażać zgody, aby Twój dług mógł zostać sprzedany komuś innemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem dziwny, ale gdybym zapomniał zapłacić za usługi z których korzystałem, to starałbym się opłacić zaległości jak najszybciej to możliwe i dodatkowo (o ile to nie byłby moloch typu allegro - bo tam i tak nikt tego nie przeczyta) dopisałbym, że przepraszam za opóźnienie w płatności.

Nie rozumiem tej zmiany podejścia ludzi gdy robią coś online. Czy gdyby w sklepie ktoś upomniał Cię przy wyjściu, że masz zapłacić bo zadzwoni po policję to byś się obraził i wyszedł bez płacenia ?

Poza tym Allegro zawsze wysyła kilka maili przypominających, potem blokują konto, potem dopiero list i windykacja. 4 miesiące czekali, zanim wysłali list - myślę, że to wystarczająco. A fakt, że wysyłają list nawet o głupie 25zł to dla mnie akurat dobra cecha. Nie cierpię podejścia ludzi, że jak ktoś ich oszuka na małą kwotę to to olewają bo i tak nie warto się sądzić czy iść na policję. Bo inni właśnie TO wykorzystują.

Tyle w temacie.

logo-stat4seo-blue-small.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne słyszałem już historie. Jedna z nich mówi, że koleś, który wisiał już Allegro na sumę ok. 200 PLN wpłacał im 1 złotówkę na pół roku. Twierdził, że nic mu nie mogą zrobić, bo jest trakcie spłacania zobowiązania ;)

Top-Tools.pl - sklep internetowy - spawarki transformatorowe MMA, inwertorowe TIG, półautomatyczne MIG, MAG, FCAW, prostowniki akumulatorowe, elektronarzędzia, przyłbice, elektrody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominator1, a tak z ciekawości. Idąc do supermarketu też nie płacisz za zakupy?

Śmiej sie,ale nic Ci nie zrobią jak ukradniesz do 100

Do 100zł każą płacić za zakupy. Jak nie zapłacisz to wzywają dopiero policję, a ta nałoży mandat za wykroczenie. ;)

z tego co wiem to od 10zl podchodzi to pod kodeks karny (oszystwo)

Art. 286 KK mówi, że:

§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(...)

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(...)

Nie mniej jednak, te opłaty Allegro trzeba raczej traktować jako usługę, czyli normalne zobowiązanie. A tu już KC wchodzi w grę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności