Skocz do zawartości

Onet daje popalic!


Josh

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo że nie uwazam iz to co sie dzieje to jakas rewelka to jednak nie mowmy ze wiekszosc ludzi 2-3 lata temu zrezygnowala z onetu jako strony startowej - skad takie dane ? czy to tylko glupie gadanie.

Bo jak wchodze gdzies do biura to sekretarka ma albo WP albo Onet a zadko spotyka sie Google.

Znam mase zwyklych internautow dla ktorych Interria to czat, Onet to super a Wp to fajna.

sam jak zakladalem internet to przez dluzszy okres mialem onet przy starcie

...

w wielu szkolach onet jest na starcie i mlodzierz szuka za pomoca ich wyszukiwarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście spora grupa "starszych" i mniej doświadczonych uzytkowników korzysta dalej z Onet, niestety dla Onetu czas działa na ich niekorzyść. tak samo nowi wchodzący użytkownicy raczej się do Onetu - jako wyszukiwarki - nie dosiądą.

To, że wyniki w onecie są coraz gorsze to fakt i nie działa on wbrew pozorom korzystnie dla boksów, bo żeby te były skuteczne w dłuzszej perspektywie muszą być otoczone "dobrymi" wynikami wyszukiwania

A nie są i udział Onetu spada i spadał będzie, co raczej nie będzie zwiekszało przychodów z boksów ( im mniejszy udział, tym mniej odwiedzin, tym mniej zapytań, tym mniej kliknięć, tym mniej kasy )

Więc obecna "taktyka" onetu świadczy o słabej znajomości rynku przez osoby nią zarządzajace lub o krótkowzroczności

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wielu szkolach onet jest na starcie i mlodzierz szuka za pomoca ich wyszukiwarki

pytanie czy znajduje to co chce :)

za n-tym razem się wkurzy i usłyszy o google i tam znajdzie co potrzeba, albo na yahoo albo msn :P

Kup sobie nieruchomości Kraków albo apartamenty Zakopane. Obejrzyj też fotoblog Grzegorza Ziemiańskiego Nowa Huta na deser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ich procent udziału sie zmniejsza

Swoim Postem wskazałem że czekjaą nas zmiany układu rynku wyszukiwarek w Polskim Internecie.

Analizują wyniki za soatnie 2 lata.

Erbit coś w tym jest co piszesz smok Googel się nachapał i może się kedyś przejeśc do niestrawności wiec ekonomia moze wskazywać na zmiany za jaaaaaaakiś czas.

Do tej pory bedę na emeryturze i będe się pozycjonował pod kościołem na dobrą miejscówkę :)

O pazerności Lordbard o Polskiej pazerności i chęci szybkiego zysku.

Ponadto firmy z zarządami ,dyrektorami szefami It to się robią konsorcja i niesłuchają nikogo i niczego oni zawsze mają rację.

Miałem okazje poznać człowieka który sprzedał udziały w Wp przed zmianami szkoda pisać

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze, ale skoro jest taka kasa taki rynek w tej Polsce to dlaczego do jasnej cholerki mowic ze Onet ma zlych ludzi.

Skoro na rynku jest tyle kasy to co nalezy uznac ze MSN i yahoo to idiotyczne firmy.

Przeciez z mojego pkt gdyby Yahoo zawalczylo o rynek 2 lata temu to dzisiaj naprawde posiadaloby znaczacy rynek.

Co z tego ze wejdzie teraz czy za rok.

Dlaczego nie weszli do tej pory tacy gracze jak Yahoo czy MSN ? a moze Polska to sliski i nie trwaly biznes IT dlatego maja to gleboko w tylku.

Bo inaczej rozumiem ze ich tez idiotami cza nazwac.

Bo wg mnie dobry tort rozdziela sie od 2 lat, a ci co spia maja efekty.

Google nie spalo i zawalczylo o Polski rynek.

Dla mnie zmiany hm - tak jak powstanie pierwsza intelegentna komercyjna wyszukiwarka.

gdzie wpis bedzie kosztowal 1000$ .

Inteligentna to tak ktora bedzie potrafia rozpoznac strony commerce od stron free.

I tak sie dziwie - bo powinni juz myslec o targetowaniu wyszukiwarki za pieniadze.

Pozatym ja widze MSN na przyszlym rynku - google sie obsralo ze strachu to zaczelo placic za sciagniecie Mozilli bo tylko tu ich szansa byla a udzial Firefoxa spadal.

Wszyscy jecza na IE ale jednak jego udzial nie maleje a nawet wzrastal.

Ja widze jak tam sfera googlebosow siedzi posrana myslac ze MSN ma taki udzial w przegladarkach.

Uwazam ze MSN jest wstanie powitac chlopakow z google jednym silnym kopalem.

i tak w przyszlosci zdechnie nam Google a MSN zdobedzie duzy udzial.

Pozatym Google swoje oddzialy dopiero buduje po swiecie a MSN juz dawno je posiada,.

Mysle ze firma Billa jest bardziej oslyszana niż firma Google.

Mysle także że dla wiekszosci IE jest lepsze niz FIREFOX w ktorym nawet jak dla mnie strony laduja sie wolniej :-) i nie mowcie ze to kwestia lacza bo jade z 4 mbitow.

Wiec IE jest lepsze a dlaczego ma tyle dziur ? bo ma tak duzy udzial a jak cos ma duzy udzial to jest lepsze do hackowania.

Tak samo jest z LINUXEM ktory wcale nie jest taki bezpieczny i rewelacyjny - jest duzo komercyjnych UNIXOW ale napewno calkiem darmowy linux nie jest dobry.

dobra bo sie bezsensu rozgadalem.

Onet podpisze umowe z MSN ;-) i bedzie pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze,

ja mowie ze zawalczylo to znaczy zadbalo.

A jak dla mnie to czas na walki byl dobry juz 2 lata temu.

Pozniej kiedy bylo zamieszanie kolo Wp i planowalo wjazd do Polski Yahoo jakos na plotkach sie zakonczylo.

Pamietam jak dzis informacje w mediach internetowych jak to interia zaciera rece liczac na kawalek tortu po Wp.

Na stronie Yahoo widac od dawna polski LINK kierujacy do strony UKIrland.

Darowaliby sobie ten link bo tak wlasnie zakonczyly sie ich wejscia do Polski.

Moze sie zacznie ale juz napewno nie bedzie to walka taka jak moglabyc rok czy 2 temu.

Wtedy bylaby krotka wojna.

A tak beda sie jeszcze dlugo ciagac i walczyc.

Wiec zadnych wymiataczy nagle nam nie przybedzie.

Jeszcze kilka lat i nie widze obecnegop systemu reklam typu Adwords, Boksy Linki wiec czy bedzie to az tak krwawa walka to nie wiem.

Ja w internecie widze inne mozliwosci - rozwoj telefonii voip, video, muzyka.

Obecnie wzrasta nie tylko ilosc podlaczonych uzytkowenikow ale poprawia sie jakosc podlaczenia do internetu.

Niemal ze norma to 256 kbit, spora czesc posiada jakies neo 512, ja znowu wiekszosc osob ktore znam to lacza 1 mbit ale zauwazylem wzrost grupu ludzi ktorych lacze naprawde mozna nazwac szerokopasmowym czyli 1-6 mbitow.

Z takimi podlaczeniami ktore stale wzrastaja ludzia nie bedzie chcialo sie ogladac google wyszukiwarki, czy innej zwyklej strony.

Tak czy tak MSN czy Google bedzie ale jest pewna roznica ktora ja widze pomiedzy tymi firmami.

Google liczy na technologie internetowe wprowadzajac coraz wiecej rozwiazan ktore nie koniecznie sa dobre.

To ze wyszukiwarka jest tak zasiezna nie oznacza ze dobra - bo ja akurat google uwazam za jeden wielki smietnik pod wzgledem wynikow wyszukiwania - to ze mieszaja jeszcze nic nie znaczy ze sobie radzą.

MSN dla mnie ma duza przyszlosci - jest dla mnie duzo mocniejsza firma, posiadajaca wiecej produktow znanych uzytkownikowi.

Ludzi sie nie przekona do Linuxa nawet jak google zacznie placic dolara za sciagniecie tak jak to robia z firefoxem.

A ten ich tekst przegladaj internet szybciej Pobierz Firefoxa to robienie z ludzi baranow ;-).

Ja moze glupio ale widze to tak:

Obecnie placimy za dostep do internetu ale bedzie pewno jakas firma typu MSN ktora postanowi zadbac o duze miasta, lokale - siec radiowa sie rozwija ktora to nagle postanowi dac 5000-10000 dostepow do internetu tzw gratisem - przy czym internet taki bedzie zmuszal do ogladania reklam itp.

Dlatego widze w tym MSN bo maja znana kazdemu przegladarke, bo sa znani na rynku oprogramowania, bo w wiekszosci domow jest Windows bo wystarczy im na tyle kapitalu.

Np MSNInternet w kazdym domu ;-) za 3 zł miesiecznie łącze 256 kbitow ;-) i wymiataja, wiekszosc ludkow zdecydowalaby sie na tak tani interneta MSn przybyloby np masa userow ;-).

Pomyslcie tylko MSN np kupuje Chello i Multimedia - 2 operatorow TV Kablowej a jak nie kupuje to zawiera umowe partnerska - konsorcjum - i np cena lacz spada do minimum - operator zyskuje klientow i potege MSN stalych odwiedzajacych ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem napisać coś więcej, ale przypomniałem sobie, ze to strata czasu :)

Szook załóż bloga i dalej ku uciesze wielu przedstawiaj Swoje wizje :P

Strasznie zszedłeś bowiem z tematu

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez z mojego pkt gdyby Yahoo zawalczylo o rynek 2 lata temu to dzisiaj naprawde posiadaloby znaczacy rynek.

Co z tego ze wejdzie teraz czy za rok.

Dlaczego nie weszli do tej pory tacy gracze jak Yahoo czy MSN ? a moze Polska to sliski i nie trwaly biznes IT dlatego maja to gleboko w tylku.

...

... Pozatym ja widze MSN na przyszlym rynku - google sie obsralo ze strachu to zaczelo placic za sciagniecie Mozilli bo tylko tu ich szansa byla a udzial Firefoxa spadal.

Wszyscy jecza na IE ale jednak jego udzial nie maleje a nawet wzrastal.

Ja widze jak tam sfera googlebosow siedzi posrana myslac ze MSN ma taki udzial w przegladarkach.

Uwazam ze MSN jest wstanie powitac chlopakow z google jednym silnym kopalem.

...

... dobra bo sie bezsensu rozgadalem.

Onet podpisze umowe z MSN ;-) i bedzie pozamiatane.

A ja odpowiem :-)

Jak poszperasz w pamięci albo w necie - to chyba koło 2001(dokładnie nie pamiętam - moze 2000 albo 2002) roku M$ zachwalał że w ciągu roku "przykryje czapką" Google.

Zachwalał dlatego, że Google nie zgodziło się na standardową dla M$ "propozycję nie do odrzucenia".

M$ chciał wtedy kupić Google o ile dobrze pamiętam za 1,5 mld.

Wszyscy "analitycy" wróżyli Google "szybki zmierzch" popularności. Bo "nie wytrzyma siły ataku". Widzieli analogię do sytuacji jaka była między IE a Netscape.

Jak jest ?

MSN - niszowy (a pewnie połowa wyników dzięki temu że odpala się na starcie w IE)

Google - warte chyba coś koło 100 mld i "perełka" na amerykańskiej giełdzie.

A dlaczego Yahoo nie walczyło o polski rynek ?

Można znaleźć 100 powodów (bo nie ta strategia, bo za drogo, bo za duże nakłady w stosunku do zysków w krótkim okresie czasu itd. itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napisalem jak to Onet ze swoja wyszukiwarka daje popalic a tu prawdziwy wyklad sie nam zrobil na temat ekonomii w necie. Nie zaluje jednak bo poglebiam swoja wiedze takze z tej dziedziny dzieki temu forum oczywiscie i kazda nowinka i informacja jak to bylo i jak bedzie jest jak najbardziej porzadana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności