Skocz do zawartości

Jak pisać długo...


Adshi

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy lepszy przykład na rozbudowę zadnia:

1.Wp to nowy serwis który prezentuje wielotematyczne artykuły.

2.Wirtualna Polska to serwis, który powstał stosunkowo niedawno bo (data). Jego głównym zadaniem, jest prezentacja artykułów z różnych dziedzin w przystępny dla czytelnika sposób.

Zachęcająco...a nie byleby więcej....

Szczerze? Gdybym miał wybór to wybrałbym pierwszą opcję. Krótka zwięzła i na temat. Bez zbędnego lania wody w postaci "jego głównym zadaniem jest...".

W internecie jest ciut inaczej niż w przypadku czasopism i gazet - teksty muszą być stosunkowo krótki, TREŚCIWE, bez lania wody. Muszą zachęcać (lead) i powodować, że z każdym kolejnym słowem będzie ciekawiej..

Trudne? Wiem...gdyby było inaczej wszyscy "copiwriterzy" i copywriterzy nie mieliby pracy ;-)

Nie patrz na długość....ważniejsza jest treść. I tak ponad 80% czytelników nie przegląda więcej niż 3-4 akapity tekstu (chyba, że ich to zainteresuje)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Można nauczyć się pisać, ale każdy, kto się tego wyuczy i tak będzie gorszy, niż ktoś, kto ma do tego talent - "lekkie pióro" i nigdy nie musiał stosować jakichś specjalnych technik, by się szkolić.

Lanie wody to najgorsze, co można zrobić w tekstach, które mają kogoś zainteresować. Lać wodę można do precli. Jak chcesz pisać długo i interesująco, musisz podawać logiczne argumenty, odnosić się do przykładów, pisać z przekorą, musisz wykreować swój styl.

Niestety, mam smutną wiadomość - ktoś, kto pyta, jak pisać długie teksty jest od razu na spalonej pozycji. To musi wyjść naturalnie.

I pamiętaj, nie o wszystkim da się pisać długo i ciekawie. Czasem temat wyczerpuje się po kilku zdaniach. Nie ma sensu na siłę tego wydłużać.

EDIT:

PS Swoją drogą dziwi mnie to, że internauci wolą czytać długie teksty. Widocznie czytaliśmy różne statystyki. Chyba że mamy różne zdania na temat tego, jaki tekst jest długi. Dla mnie taki, który ma co najmniej 700-800 wyrazów.

Ostatnio piszę o finansach na obcasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę nawet nieźle, ale problem w tym, że niektóre wydarzenia nie da się napisać w kilkunastu zdaniach.

Użytkownicy moich serwisów to osoby, które nie mają robić co z czasem, dlatego chcą aby pojawiały się długi teksty, aby ten czas "zabić".

A ja nie mam linków w sygnaturce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę nawet nieźle, ale problem w tym, że niektóre wydarzenia nie da się napisać w kilkunastu zdaniach.

Użytkownicy moich serwisów to osoby, które nie mają robić co z czasem, dlatego chcą aby pojawiały się długi teksty, aby ten czas "zabić".

Wszystko się da - trzeba tylko chcieć i umieć. Nie ma przecież żadnych ograniczeń.

Nawet z kilku linijek tekstu można skręcić coś ciekawego, (względnie) długiego i na tyle interesującego, iż przyciągnie czytelników.

Dla przykładu, odnosząc się do przedstawionych przez Ciebie linków:

1 News:

- dodaj więcej informacji o samej grze (czy to pierwsza odsłona, kontynuacja istniejącej już serii,

- jeżeli tak to co się w niej zmieniło,

- czego mogą się spodziewać gracze po tej grze (oficjalna strona na pewno więcej Ci powie),

- dodaj informacje jaka to jest gra i czy ma szanse być hitem (jeżeli tak to np. czemu ),

- na jakie platformy przygotowali (ew. wymagania odnośnie PC)

2 NEWS

- podobnie jak wyżej,

- przedstaw, najlepiej wypunktowane konkrety co oferują swoimi byłym graczom

Możliwości dużo - wystarczy kreatywność - jeżeli chcesz pisać na ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zaczniesz wrzucać długie pełne lania wody teksty, to przyjrzyj się czasom spędzonym przez użytkowników na Twojej stronie.

News (informacja) muszą być krótkie i treściwe, natomiast z natury długie są poradniki, ale lania wody także zero.

Długi tekst o du..e maryni, zawierający opisy poszczególnych plamek na jej majtkach i opisujący historię powstania każdej z nich... To zapleczówka, albo wypracowanie z j. polskiego :)

Whitepress - Liczy się tylko content marketing

Biznes-Host - serwery które polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi tekst o du..e maryni, zawierający opisy poszczególnych plamek na jej majtkach i opisujący historię powstania każdej z nich... To zapleczówka, albo wypracowanie z j. polskiego ;)

albo strona mojego klienta, bo ktoś mu powiedzial, ze google lubi jak strona ma duzo tekstu... i swego czasu to prawie "pana tadeusza" mial na stronie :)))))

Pozdrawiam, rectus

-----------------

torby papierowe: producent torebek papierowych - mega jakość w bardzo atrakcyjnych cenach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długie artykuły, będziesz w stanie pisać, jak będziesz wiedział bardzo dużo na dany temat ;) Np wiedząc o czymś bardzo mało, piszesz i piszesz, jednak w pewnym momencie, zaczynasz albo się powtarzać, albo pisać totalny bezsens, który pewnie zdziwi nawet bota Google :)

Np ja gdy potrzebuję sporo contentu o czymś, o czym nie mam pojęcia, to staram się najpierw jak najwięcej o tym poczytać, i to co przeczytałem i zapamiętałem, napisać po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzbogacaj tekst o konkretne przykłady, np. opinie, doświadczenia innych osób podobnych do użytkownika (można znaleźć na forach lub w komentarzach). Ludzie lubią czytać historie osób podobnych do siebie. Tym samym tekst będzie ciekawszy i perswazyjny.

Można też podziałać na wyobraźnię czytelnika porównaniami albo przedstawieniem wizji przyszłości - wizualizacja (jak np. zmieni się życie czytelnika po skorzystaniu z oferty).

Poza tym wydaje mi się, że czytelnicy lubią długie teksty, ale nie chodzi im o lanie wody, ale o ciekawe informacje. Aby długi tekst łatwiej się czytalo warto stosować śródtytuły i pogrubiać niektóre wyrazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o serwis poświęcony jednej tematyce (w tym wypadku gry), to musisz pasjonować się daną dziedziną. Jeżeli tak jest, a ponadto posiadasz "jakieś tam" umiejętności w zakresie pisania, to nie powinieneś mieć kłopotu ze stworzeniem odpowiedniej treści. Jeżeli masz z tym problem, a chcesz na serwisie zarabiać, to lepiej to komuś zlecić. (moja porada nie ma związku z treścią mojej stopki [=)

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności