Skocz do zawartości

Spamerów mailowych spamem też :)


intruder2600

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że pomysł Mion jest najprostszy w realizacji i będzie z pewnością skuteczny. Mały nakład pracy, każdy może sobie coś takiego zrobić z własną listą maili.

Ten pomysł od kilku lat wprowadziłem w życie. Harvestery mają używanie na mailach spamerów, bo dodaję tylko ich "rodzime" adresy.

Coraz popularniejsza spedycja drobnicowa dla drobnych przedsiębiorstw.

Nie warto aby przez niewymieniane filtry samochodowe, Twój samochód uległ awarii.

Pamiętaj - wkręty są do wkręcanie, nie do wbijania młotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś net powitał mnie, jak pewnie Was również, codzienną porcją spamu na adres firmowy- niezbędnych do życia promocji, kursów i urlopów w SPA.

Korzystam ostatnio z netu bezprzewodowego i to konkretnie obciąża mi łącze i transfer.

Możesz zrobić stronę HTML z listą adresów email nadawców tych spamów i ją publicznie udostępnić .... są roboty innych spamerów szukające emalii które chętnie przetworzą takie listy :)

Niektóre adresy są zablokowane, bez możliwości odesłania maila. Dziś dostałem spam m.in. z mailing@digest.com.pl dwie sztuki, a co :)

Powiem tak, zaczynam mieć dość! Ciekaw jestem czy od strony prawnej nie da się z tym nic zrobić?

Jestem gotów wyłożyć kasę na prawnika który zrobi porządek w tym temacie.

Są wyroki na spamerów czy to wszystko fikcja?

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sprawe zgłaszam zawsze do abuse providera serwera z którego pszyszła wiadomość.

Ostatnio na home.pl, zgłaszałem - podobno podjęli jakies działania..

ale najskuteczniej to iść z takim czymś do sądu.

a9177b36246d7ce96fa698c9971dd36b.png

Sprzęt akwarystyczny kupuj w moim - sklep akwarystyczny.

adwokat częstochowa - Radca prawny Grzegorz Ledwoń. Pomoc w sprawie odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli używacie thunderbirda, to weźcie sobie na spam wiadomości wklepcie CTRL+U. W polu RECIVED powinniście mieć domenę albo oryginalny adres. Ogólnie jak się popatrzy w górną część kodu to można łatwo zaleźć serwer/ip z którego nadano wiadomość.

Mnie brakuje tylko kasy na prawnika żeby pozywać spamerów :)

Jestem właścicielem SEMURAI - agencja SEO oraz właścicielem VRnews.pl - wirtualna rzeczywistość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie brakuje tylko kasy na prawnika żeby pozywać spamerów ;)

To może i jest do przeskoczenia, pytanie czy znajdzie się odpowiedni prawnik? Najlepiej za wynagrodzenie prowizyjne, bo można tłuc godziny bezskutecznie. Interesuje mnie to, bo są przecież bogate firmy których właściciele dla zwykłej zasady wybulą kasę by coś komuś udowodnić.

A o wyrokach w tych sprawach jakoś specjalnie nie słychać...

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spamerzy się wycwanili i chcą być ubezpieczeni na wypadek pozwu. Dziś dostałem taki spam:

"Zgodnie z obowiązujacym stanem prawnym zwracamy się do Państwa z pytaniem, czy wyrażają Państwo zgodę

na otrzymanie od nas pełnej informacji na temat sklepów internetowych, stron www lub szablonów allegro?

Jeśli są Państwo zainteresowani, proszę o zwrotną wiadomość z wpisanym słowem TAK.

Pozdrawiamy,

Zespół ******

info@********

Niniejszy materiał został wydany jedynie w celach informacyjnych i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. "

Co wy na to ?

Dla mnie to taki sam spam jak każdy inny, co z tego że się pytają jak nie ma informacji skąd mają mój mail i na jakiej podstawie go dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego usera, a przynajmniej na to wskazują jego ogłoszenia na PiO:

Witam!

Zapytanie o wyrazenie zgody na przeslanie oferty uslugi informatycznej.

Znalazlem Panstwa sklep internetowy: https://www.adressklepu.pl

Czy mysleli Panstwo nad skutecznym i niedrogim pozycjonowaniem

swojego sklepu internetowego w wynikach wyszukiwania Google.pl?

--

Pozdrawiam,

Krajniak.org P********* K*******

===========================

Zgodnie ze stanowiskiem UOKiK: "Dopuszczalne jest przeslanie na adres e-mail

pytania czy adresat zgadza sie na otrzymywanie droga elektroniczna informacji

handlowej" zrodlo: https://www.uokik.gov.pl//konsument_w_sieci.php#faq967

Spamerzy, ogarnijcie się... umieszczenie informacji, że coś jest zgodne ze stanowiskiem UOKiK nie oznacza zgodności z prawem.

Edycja: Usunąłem (zamieniłem na gwiazdki) z treści maila imię i nazwisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spamerzy się wycwanili i chcą być ubezpieczeni na wypadek pozwu. Dziś dostałem taki spam:

"Zgodnie z obowiązujacym stanem prawnym zwracamy się do Państwa z pytaniem, czy wyrażają Państwo zgodę

na otrzymanie od nas pełnej informacji na temat sklepów internetowych, stron www lub szablonów allegro?

(...)

Co wy na to ?

Podali czego dotyczy oferta i gdzie można dokonać zamówienia, a całosć wysłali na e-maila bez wczesniejszej zgody na jego wykrozystanie do celów marketingowych. Tym samym naruszyli Ustawę o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną. I nie zmienią tego kopiowane przez spamerów regułki.

Darmowe programy
Potrzebujesz tekstów w krótkim czasie? Sprawdź tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednocześnie należy podkreślić, że wysyłanie do potencjalnego klienta wiadomości mailowej z prośbą o wyrażenie takiej zgody może być traktowane przez niego jako spam. Warto pamiętać, że celem Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną w tym zakresie jest ochrona prywatności potencjalnych odbiorców informacji, a więc ochrona przed spamem. Z tego też względu nie zaleca się takiego sposobu pozyskiwania zgody od klientów.

...może być traktowane jako spam... nie zaleca się...

Co to ma być? Spamem jest to co jest traktowane jako spam? A nie można jaśniej? Jest albo nie jest spamem i koniec.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności