Skocz do zawartości

Czy google zbanuje kradzioną stronę


SzefoPolska

Rekomendowane odpowiedzi

Mam klienta który zwrócił się do mnie z prośbą o ratunek... Nie wiem co mam mu odpowiedzieć dlatego zapytam specjalistów z branży...

Klient miał wcześniej u siebie w firmie ucznia który zajmował się wszelkimi sprawami jeśli chodzi o zarządzanie www. Klient posiadał kilka stron firmowych (regionalnych) trzepał na nich poważnych klientów. Okazało się że brat tego ucznia siedział dokładnie w tym samym fachu co jego szef - uczeń dopisał element do kodu stron firmowych że zapytania ofertowe przychodziły również do jego brata przez co podbierał mu Klientów.

Wydatki na pozycjonowanie były ogromne, więc jak tylko Szef się dowiedział o tym oszustwie wy.... ucznia na zbity pysk.

Niestety po tygodniu powstał klon serwisu którym zarządzał uczeń.. Z tego co widzę nawet domena dostała mały filtr (ta mojego Klienta) Po prostu zamieniły się miejscami..Domena szefa z oszustem, Strona która jest identyczna różni się tylko nazwą w domenie (jedna litera).

1. Czy jest sens zgłaszać ten fakt do Google? Czy zbanują kopie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z punktu widzenia prawa widzę dwie rozprawy sądowe: firma vs uczeń oraz firma vs firma

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, oczywiście szef a raczej jego adwokat wysłał listy na postrach do jednego i drugiego.. Ale jak znam tego właściciela zostawi tą sprawę, ma o wiele więcej na głowie, mniejsza o stronę prawną... CHodzi mi o nasze kochane Google.

Czy powiedzą "Nie damy filtra z powodu że strona jest kradziona bo nie jesteśmy wymiarem sprawiedliwości - od tego jest prokuratura" czy uwierzą mi na słowo i domena kopia dostanie filtr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocniej bym podlinkował Twoją stronę, zbudował z 3-5 blogów i z nich site-wide tematycznie tez podlinkował.

A do G zgłosić spam raporta

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I weś tu przyjmij pracownika... Są takie zapiski w umowach o wycieku cennych informacji z firmy.

Równocześnie powinieneś powiadomić prokuraturę, jeśli masz dowody to wygrasz więc nie poniesiesz kosztów za sprawę tylko on.

Spam report mają nawet taki temat "kopia stron" więc coś robią z takimi przypadkami... Choć zależy czy kopia zawiera nową ciekawą treść...

A w wolnej chwili forum-budowa.pl ew. praktycznie Uwaga awaria!

A to: portal branży budowlanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności