Skocz do zawartości

z adresu zniknęło www


master

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wiem, że temat z www czy bez www był wałkowany już kilka razy. Jednak tam chodziło raczej o to w jaki sposób linkować czy z www czy bez www. U mnie sytuacja jest nieco inna. Chodzi o to, że wszędzie linkowałem do swojej strony z www to znaczy podawałem adres www.mojastrona.pl . Tak też stronka pokazywała się w google do dzisiaj. Teraz widzę, że w wynikach wyszukania zgłasza się moja stronka na pozycjach, które miała wcześniej ale już bez www. W związku z tym miałbym dwa pytanka. A mianowicie:

1. Czy wie ktoś może czemu się tak stało? (Chyba trudne do odpowiedzenia)

2. Co teraz powinienem zrobić, linkować nadal z www czy bez www ?

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

If I could have my wasted days back

Would I use them to get back on track?

Stop to warm and karma’s burning

Or look ahead , but keep on turning?

--------------------

iconm.gif - Metallica

Odwiedź Tattoo Studio i zrób sobie profesjonalny tattoo

Potrzebujesz więźbę dachową lub inne drzewo - tartak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy wie ktoś może czemu się tak stało? (Chyba trudne do odpowiedzenia)

Google przechodzi ostatnio trudny okres , a my razem z nim. :)

2. Co teraz powinienem zrobić, linkować nadal z www czy bez www ?

Jeżeli chodzi o strony ze stopki mora.com.pl i moraagd.com.pl to zrób 301 na www, żeby obowiązywał jeden adres z www.mora.com.pl.

Teraz wprowadzasz googla w błąd (skąd on ma wiedzieć, że ty pozycjonujesz www), może sobie to sprawdzić:

https://www.google.pl/search?hl=pl&q=site%3...ukaj&lr=lang_pl

https://www.google.pl/search?hl=pl&q=site%3...ukaj&lr=lang_pl

Pozdrawiam

Bartek

Setia.pl - seo, marketing, optymalizacja, pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach

Telefonia internetowa MyFon.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a wię nadal będę linkował z www. Co do przekierowania to będzie mały problem bo kompletnie nie wiem jak mam się za to zabrać :)

P.S - Poza tym coś chyba jest nie tak bo nie dostaję informacji na maila o odpowiedziach, mimo że mam włączoną tą opcje. Pozdro!

If I could have my wasted days back

Would I use them to get back on track?

Stop to warm and karma’s burning

Or look ahead , but keep on turning?

--------------------

iconm.gif - Metallica

Odwiedź Tattoo Studio i zrób sobie profesjonalny tattoo

Potrzebujesz więźbę dachową lub inne drzewo - tartak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiem, że temat z www czy bez www był wałkowany już kilka razy. Jednak tam chodziło raczej o to w jaki sposób linkować czy z www czy bez www....

master - nie prawda !

Jest bardzo duzo topików na temat samego przekierowania. wbij w szukajke .htaccess lub przekierowanie i na pewno znajdziesz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo duzo topików na temat samego przekierowania. wbij w szukajke .htaccess lub przekierowanie i na pewno znajdziesz.

Ok, zrobię tak tylko pisząc ten temat głównie chodziło mi o to co mam zrobić w sytuacji kiedy stoję już przed faktem dokonanym tzn. google zamieszało i teraz mam adresy bez www mimo, że cały czas linkowałem z www. Czytając na bierząco forum nie natrafiłem na taki temat. Jeżeli jednak gdzieś już przewinął się taki problem to sorki wielkie. Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi.

P.S - Erbit a co z tym powiadamianiem na maila? :)

If I could have my wasted days back

Would I use them to get back on track?

Stop to warm and karma’s burning

Or look ahead , but keep on turning?

--------------------

iconm.gif - Metallica

Odwiedź Tattoo Studio i zrób sobie profesjonalny tattoo

Potrzebujesz więźbę dachową lub inne drzewo - tartak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu google pokazało jakie jest zakręcone. Przed chwilą sprawdzam wyniki, a tam znów moja strona wyświetlana jest z www, tak jak wcześniej :D . Ja już nie wiem o co tu biega !

If I could have my wasted days back

Would I use them to get back on track?

Stop to warm and karma’s burning

Or look ahead , but keep on turning?

--------------------

iconm.gif - Metallica

Odwiedź Tattoo Studio i zrób sobie profesjonalny tattoo

Potrzebujesz więźbę dachową lub inne drzewo - tartak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem o co tu biega !

Zdecyduj sie na jeden adres. Na Twoim miescu wybrałbym ten, ktore jest lepiej linkowany (z www) a z adresu bez WWW zrobic 301 -> na www i nie bedziesz mial wiecej takich dylematów.

[edyta]

tu miedzy innymi są 2 rozwiazania - .htaccess i PHP -> https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?s...pic=11600&st=15

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiem o co Tobie chodzi. Nie kumam tylko co googiel robi. Dlaczego wogóle pojawiły mi się adresy bez www , a te z www wyleciały i dlaczego teraz nagle znowu jest jak było czyli znów adresy z www są na swoich pierwotnych miejscach (tam gdzie przez chwile wskoczyły te bez www). Piszę o tym bardziej informacyjnie dla forumowiczów (jakby się tez komuś coś takiego przytrafiło) niż pytająco bo odpowiedzi na to pytanie nie zna chyba nikt. Na tym myślę, że pora zakończyć temat i nękanie Erbita ;) Dzięki za odpowiedzi Erbit :D;) Pozdro!

If I could have my wasted days back

Would I use them to get back on track?

Stop to warm and karma’s burning

Or look ahead , but keep on turning?

--------------------

iconm.gif - Metallica

Odwiedź Tattoo Studio i zrób sobie profesjonalny tattoo

Potrzebujesz więźbę dachową lub inne drzewo - tartak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem swoją wypowiedz powyzej o link..

Co G wyrabia !?

No coz... gdzies musi byc link do strony bez WWW. Niektore katalogi same zmieniaja link albo na swej stronie miales bez WWW link. Innego wytlumaczenia nie ma.

Co do samych wynikow - pochodzą one z roznych DC. Jesli tego nie wyprostujesz a wniki sie rozpropagują po wszystkich DC to G uzna jedna ze stron za duplikat (duplicate content) i wtedy dopiero zaczną sie problemy... gdyz niestety poprzez duplicate content wylatują strony mlodsze.. a u Ciebie ktory adres jest młodszy !? Daty pojawienia sie w G są takie same... Słowem mozesz miec problemy z pozycjonowaniem.

uuuufff...... - zaprawde powiadam Tobie czytaj forum. To wszystko juz było.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mi zrobiłeś rebus !! ;) Nigdzie na mojej stronie nie ma adresów bez www. Ale lipa ! tym bardziej, że wogóle nie mam pomysłu jak zrobić to przekierowanie :D

If I could have my wasted days back

Would I use them to get back on track?

Stop to warm and karma’s burning

Or look ahead , but keep on turning?

--------------------

iconm.gif - Metallica

Odwiedź Tattoo Studio i zrób sobie profesjonalny tattoo

Potrzebujesz więźbę dachową lub inne drzewo - tartak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki adres nie musi się wcale znajdować na Twojej stronie może znajdować się gdzieś w sieci, jako link, do każdej domeny znajdzie się w sieci przynajmniej jeden taki link.

Ustawienie 301 z np. mora.com.pl -> na www.mora.com.pl które to jest adresem pozycjonowanym, rozwiązuje problem.

Poproś swojego providera, żeby ustawił ci coś takiego jak sam nie umiesz tego zrobić. W Apachu są to jakieś 3 linijki.

Pozdrawiam

Bartek

Setia.pl - seo, marketing, optymalizacja, pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach

Telefonia internetowa MyFon.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem swoją wypowiedz powyzej o link..

Erbit dzięki wielkie za poradę. Poczytałem i wstawiłem kilka linijek w php. Wygląda na to, że chyba działa (może będzie Ci się chciało spojżeć :D ). Tak się tylko zastanawiam bo dzisiaj w google.pl znów taka sama sytuacja jak wczoraj, czyli adresy bez www wskoczyły na miejsca tych z www. Teraz chyba te bez www znikną...

If I could have my wasted days back

Would I use them to get back on track?

Stop to warm and karma’s burning

Or look ahead , but keep on turning?

--------------------

iconm.gif - Metallica

Odwiedź Tattoo Studio i zrób sobie profesjonalny tattoo

Potrzebujesz więźbę dachową lub inne drzewo - tartak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności