Skocz do zawartości

TopSolutions- proszę o opinię


grzegorz84

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to oczywiście odpowiedź dla woro.

Jak wynika z treści twojego postu i krytyki innych pod twoim adresem, widać że nie brak ci tupetu i bezczelności. Twoje ble-ble ma sie jednak nijak do faktów. Oto one:

1. Podpisałem z wami umowę w końcu lutego na pozycjonowanie 3 fraz (ryczałtową), które sami zaproponowaliście. Nie bardzo mi odpowiadały, lecz nie protestowałem gdyż zależało mi na jak najszybszym uzyskaniu pozycji, a dopracowanie fraz miałem zostawić na później.

2. Wypozycjonowaliście link na 1 z tych fraz w ciągu ok. 2 mies. który zawierał inny opis od tych króre sam wypozycjonowałem i był on dla mnie wyraźnym efektem waszego działania. Pozycja jaką osiągnął oscylowała od 4 do 2 (plus minus).

3. Taki sam link z identycznym opisem na pozostałe 2 frazy umowy pojawiał się jednak dopiero na 5-6 stronie w tym samym czasie. Już wtedy jednak zaczęliście mi wciskać, że pozycja na wszystkie 3 frazy jest dobra bo wynosi 4-2, jak wykazuje wasze SE-ło. Na co odpisywałem, że ja nie widzę takich wyników na stronie wyszukiwarki. Pominę całą blebleninę, jaka odstawiliście o tym że tak może być że wy widzicie a ja nie. Napisałem wam wtedy post następujący:

(cytuję w całości) Szanowny Panie Przemysławie,

Niestety to co Pan pisze o “realnym” pozycjonowaniu aktualnych i poprzednich fraz pozostaje jedynie w cudzysłowiu. Realnie pozycjonujecie jedynie frazę “terapia biofeedback warszawa”. Ani poprzednie frazy ani nowe: “eeg warszawa” i “biofeedback warszawa” mają się nijak do tego co pokazuje wasza statystyka. Zbiera ona to co nie jest waszą zasługą i liczy pozycje miejsc (map) i linków które sam już znacznie wcześniej wypozycjonowałem!. Taka sytuacja nie może dalej istnieć. Oczekuję wykazywania tego co rzeczywiście ukazuje się w przeglądarce w lokalizacji Warszawa i co jest waszą zasługą, a nie moją, gdyż nie zamierzam płacić za swoją pracę. Daję Wam na to czas 2 miesięcy licząc od 1 maja na wypozycjonowanie wszystkich fraz i rzetelną statystykę. Żeby nie było wątpliwości co jest waszym dziełem proszę o następujący opis linków: “ Terapia EEG Biofeedback, badania EEG, QEEG. Moc, faza, współczynniki Z, najwyższa skuteczność,(tutaj obecnie usunąłęm dane adresowe i telefon). Nie uzyskanie pozycji linków o podanym opisie dla podanych ostatnio fraz będę traktował jako niespełnienie warunków umowy i podstawę do rozwiązania jej w terminie natychmiastowym.

Pozdrawiam[/i] (data postu: koniec kwietnia).

Na ten post nie odpowiedzieliście ani nie wykonaliście niczego co proponowałem. Uznałem więc, że przyjęliście moje warunki. Kiedy jednak po zakończeniu czerwca przestałem wam płacić nagle okazało się że istnieje jeszcze 2 mies. okres wypowiedzenia. Pytam, czy tak postępuje uczciwa firma? Czy nie lepiej było przyznać się do porażki z tym pozycjonowaniem i zaproponować coś w zamian albo zakończyć umowę, a nie robić z kienta debila?

A teraz skoro jesteś taki uczony to wyjaw mi co rozumiesz pod pojęciem "naturalne wyniki wyszukiwania połączone z google maps" w sytuacji jaką opisałem, kiedy niczego nie zrobiliście swojego a podpięliście się pod moje mapy. Dodam dla czytających, że w rezultacie ich link na te 2 pozostałe frazy, który był na 5 stronie zupełnie zniknął "w wyniku ich tak usilnej pracy". Co do Adwords nie będę dyskutował, ale z takim podejściem do klienta i tak genialnym SE-ło możnaby i tego się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Google czasem konsoliduje wynik na mapie z pozycjonowaniem...

Tak właśnie było, dlatego chciałem uczciwie wycofać się z umowy i płaciłem im lojalnie do końca okresu jaki wypowiedziałem (patrz na mój ostatni post - odpowiedź temu uczonemu z TS), oni jednak dalej szli w zaparte i żądali płacenia za wypowiedzenie. Co innych pozycjonerów to tak mnie ostudzili, że mam poważne wątpia. Chyba że podasz mi swój back-channel do dalszej korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Skoro pojawia się wiecej głosów na NIE to znaczy, że coś przeskrobaliście (tez mam jednego klienta od Was ale nie napiszę o Tym bo szkoda mi na to pióra"

Powiem, że właśnie nie szkoda pióra i nalęży z takimi pasożytami robić porządek i cytować takie wątki gdzie się da. Dla dobra prządnych i uczciwych pozycjonerów, którym psuje się w ten sposób opinię i dobra zwykłych użytkowników, którzy nie powinni być narażani na takie przekręty. Dlatego jak wiesz jak i gdzie to nadawaj ten temat, niech zobaczą jak opłaca się być przekrętasem. Jeśli chodzi o oczernianie ich to poczytaj moją odpowiedź dla nieskazitelnego woro. Mam na wszystko dokumentację, łącznie ze zrzutami ekranów, lecz nie wiem czy i jak można byłoby je tu załączyć. Proszę o podpowiedź. Pozdrawiam. KS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że większość z Was tak ochoczo rzuciła się z krytyką przeciw TopSolutions, bo to po prostu Wasza konkurencja. To smutne co dzieje się z tym forum, zero merytoryki - tylko towarzystwo wzajemnej adoracji. Widzę, że koledzy stracili tutaj zupełnie obiektywizm. Czy ktokolwiek wysilił się na 5 minut prostej analizy?

Zobaczmy na te frazy (z posta SmKa): terapia biofeedback warszawa, eeg warszawa, biofeedback warszawa.

Z tego co pisze SmKa (o wynikach połączonych) wynika, że jego domeną jest: eeg-bfb.com.pl (bo jak powiedział: 'Realnie pozycjonujecie jedynie frazę terapia biofeedback warszawa')). Rozumiem, że odrzuca wyniki połączone tym samym podstronę z title: Na czym polega terapia EEG-Biofeedback (Neurofeedback) uznaje za wypozycjonowaną. W związku z tym, przypuszczam, że TOP2 dla frazy eeg warszawa i TOP2 dla frazy biofeedback warszawa, SmKa nie uznaje ponieważ to jest wynik połączony.

Mam rację Panie SmKa?

No proszę Was, 3 frazy (na 3 pozycjonowane) są w TOP3, ale klient uznaje, że wypozycjonowana jest tylko 1 fraza? Sorry, ale to jakieś bzdury. Moim zdaniem to SmKa jest niedoedukowany, szafuje pojęciami, których zapewne sam nie rozumie.

2. Wypozycjonowaliście link na 1 z tych fraz w ciągu ok. 2 mies. który zawierał inny opis od tych króre sam wypozycjonowałem i był on dla mnie wyraźnym efektem waszego działania. Pozycja jaką osiągnął oscylowała od 4 do 2 (plus minus).

Przecież to jakiś bełkot, SmKa uważa, że skoro description pozycjonowanej podstrony się zmieniło, to znaczy, że ta podstrona jest pozycjonowana, a inne nie... Proszę Was.

Moim zdaniem, to co mówi SmKa to jakieś brednie. My jako specjaliści powinniśmy mu wytłumaczyć: "Panie SmKa, mylisz Pan pojęcia i przeczytaj na początek dokładnie dział: Dla początkujących, zanim zaczniesz pisać na forum". Inaczej, to każdą, podkreślam każdą firmę da się oczerniać w podobny sposób. Wystarczy, że jakiś burak założy kilka kont i podobnie jak SmKa będzie udawał obiektywne opinie różnych osób.

woro, czytam to, czytam, bez żadnego słodzenia w stronę Pawła, ale mogę stwierdzić - jak nie wiesz kim on jest, i jak ma na imię i na nazwisko, to już to cie dyskwalifikuje, mowie tu całkiem serio.

Litości. Ja i wiele osób, które znam zajmują się SEO zagranicą. To jest wielu świetnych ekspertów, którzy zupełnie nie znają polskiej branży SEO, w tym Zgreda - którego no offence, ale nie trzeba znać, żeby znać się na SEO dla PL :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seopr: ja nie krytykuje TS tylko rycerzyka wszarym płaszczy co się wypowiada "w imieniu" - rzecznik firmy tez się podpisuje imieniem i nazwiskiem - ale po mojej skromnej ;) uwadze zamilkł.

Klient ma prawo do narzekania a że firma nie wytłumaczyła i nie pochyliła się nad klientem ... no cóż - to teraz ma problem :)

w tym Zgreda - którego no offence, ale nie trzeba znać, żeby znać się na SEO dla PL

A mnie to w ogóle ktos zna ?

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zgred: Powiem szczerze, że nie wiem czy ten ktoś kto się wypowiada w ich imieniu, na 100% jest z tej firmy, ale w sumie - nie to mnie interesuje.

Martwi mnie to, że niektórzy tak łatwo dają się ponieść emocjom i są skłonni uwierzyć, że ta firma nalicza pozycję z AdWords jakby to była pozycja w wynikach organicznych. Szczerze wątpię, aby ktokolwiek tak naliczał, nawet SS ;p Natomiast tu już się pojawiły głosy, że to [ nierzetelni partnerzy ] skoro tak robią. Jak niewiele trzeba, żeby kogoś zmieszać z błotem. Spodziewałem się, że specjaliści w branży SEM/SEO będą bardziej czujni :) Założe się o dobrą flaszkę, że Genshi i SmKa to ta sama osoba. I to już powinno nam dać do myślenia.

Rozumiem, że klient powinien mieć prawo do opowiedzenia o tym jak został potraktowany. Oczywiście, jak najbardziej i jak najbardziej na forum dotyczącym SEO. Tylko, dobrze by było, podejść do takiej rozmowy obiektywnie i rzeczowo, aby nie dawać nikomu pola do nadużyć. Nie znam (osobiście) żadnej ze stron tego konfliktu, ale SmKa jest dla mnie co najmniej mało wiarygodny. Dlatego o ewentualnej winie lepiej, żeby rozstrzygał sąd. Moim zdaniem, naszym zadaniem, jest rzeczowo odnieść się do poszczególnych fragmentów tych wypowiedzi, bazując na wiedzy i doświadczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seopr - rozsądny, stonowany głos

być może rozsądny, ale z pewnością nie stonowany: nazywanie publicznie kogoś idiotą jak również przyrównywanie do niektórych bulw nie należy do stonowanych wypowiedzi, zatem prośba o pohamowanie emocji...

CO TEN TEMAT ROBI W TYM DZIALE?

poszło do pogaduszek, ale się zastanawiam, czy nie powinien wylądować w koszu ze względu na poziom dyskusji niektórych z Panów...

A mnie to w ogóle ktos zna ?
żona: (...) idź pozycjonować rzeczy w szafie

;)

do tych, co straszą sądem: jak chcecie iść do sądu, to proszę, natomiast grożenie - jak wcześniej napisał Paweł - również jest karalne... (to do obu stron dysputy)

Założe się o dobrą flaszkę, że Genshi i SmKa to ta sama osoba.

nie zakładam się :) sam wiesz, dlaczego...

nie zamykam wątku i nie wysyłam do kosza, bo chciałbym dać szansę się wypowiedzieć komuś z TS: teraz macie odpowiedni klimat, żeby dać odpowiedź, która może zostać przyjęta obiektywnie (nie warto go tak zostawiać lub powierzać obronę osobom, które mogą Was skompromitować)

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to oczywiście do wypowiedzi "seopr-a"(PATRZ WIERSZ WYŻEJ)

Tak a pro-pos: (cytat)"Założe się o dobrą flaszkę, że Genshi i SmKa to ta sama osoba nie, ale facet nie udaje i myśli po prostu a nie udaje głupa.

Co do ciebie też coś udajesz, że niby nic nie masz wspólnego z rzeczoną firmą, ale jakoś od razu i bezbłędnie wskoczyłeś w odpowiednie linki z właściwą domeną, a przecież skąd to miałbyś wiedzieć?. Tam jest wiele linków na podane frazy.

Tak dziwnie muszę cytowć bo chyba moderator zablokował mi cytowanie z klucza.

PROŚBA DO MODERATORA: O ODBLOKOWANIE CYTOWANIA

"Moim zdaniem, to co mówi SmKa to jakieś brednie. My jako specjaliści powinniśmy mu wytłumaczyć: "Panie SmKa, mylisz Pan pojęcia i przeczytaj na początek dokładnie dział: Dla początkujących, zanim zaczniesz pisać na forum". Inaczej, to każdą, podkreślam każdą firmę da się oczerniać w podobny sposób. Wystarczy, że jakiś burak założy kilka kont i podobnie jak SmKa będzie udawał obiektywne opinie różnych osób. "

Widzę, że rzuciliście się na mnie jak sfora z Top Solutions i myślicie że swoim bełkotem (niby profesjonalnym) zakrzyczycie prawdę (o was i waszych metodach). Oświeć mnie więc wreszcie (a nie bełkocz) co to jest ten wynik połączony, według ciebie? Co z czym połączyłeś? Jeszcze raz chyba chcesz to usłyszeć że niby ten twój top 2 (cytuję):Terapia Biofeedback i badania EEG i QEEG. Stosujemy terapię indywidualną dającą najwyższe efekty przy leczeniu ADD, ADHD, dysleksji i innych zaburzeń ...

Tarchomińska 13, Warszawa (aktualnie TOP 3) to chyba nie twoje dzieło, a więc co połączyłeś z czym w twoim pozycjonowaniu? A jeśli jesteś tak bezczelny że uważasz że to twój opis to zmień w nim chociaż jedną literę, bo ja mogę tam zmienić co chcę i to bez wpływu na pozycję. Już wcześniej wyjaśniłem uczestnikom forum, że linki: wyżej zacytowany i np: Badanie EEG i terapia Biofeedback Warszawa

www.eeg-bfb.com.pl/ - KopiaPodobne

Dajesz +1 publicznie. Cofnij

Terapia Biofeedback i badania EEG i QEEG. Stosujemy terapię indywidualną dającą najwyższe efekty przy leczeniu ADD, ADHD, dysleksji i innych zaburzeń ...

Tarchomińska 13, Warszawa" (aktualnie poz. 2) istnieją znacznie wcześniej na podobnych pozycjach niż umowa i niby wasze pozycjonowanie połączone, i są wynikiem mojej pracy. Zmartwię cię, ze stoją one twardo na jeszcze inne słowa kluczowe, o których nawet nie masz pojęcia, a których nie mogłeś "pozycjonować", więc nie pitol i nie mydl innym oczu. (sprawdź sobie na jakie słowa jeszcze). Mnie nie interesowało twoje łączenie tylko pozycja z opisem jaki wam podałem, który miał dla mnie znaczenie biznesowe a nie jakiś bełkot który sami spreparowaliście. Chyba nie wkitujesz tutaj, na tym forum to co mnie wcześniej próbowałeś, że to same google stworzyły taki opis i wszystkie inne cytowane opisy linków są przypadkowym efektem google?, że najważniejsza jest pozycja domeny a opis jest rzeczą drugorzędną? Gdybyś choć miał promil uczciwości to powiedz gdzie się podział ten wasz link z opisem który sam zacytowałeś "Na czym polega terapia EEG-Biofeedback.." - dla fraz eeg warszawa i biofeedback warszawa? i w ogóle oświeć mnie ciemniaka na czym polega to wasze pozycjonowanie, bo nie jestem pozycjonerem i nie muszę być "doedukowany", bo gdybym był, nie wdepnął bym w TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce powiedzieć że styl pisania SMki obecnie wygląda tak, ze nic nie rozumiem z tego co pisze.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest tak chaotyczne, że nie wiem już czy SmKa kieruje coś do mnie czy nie :D

Co do ciebie też coś udajesz, że niby nic nie masz wspólnego z rzeczoną firmą, ale jakoś od razu i bezbłędnie wskoczyłeś w odpowiednie linki z właściwą domeną, a przecież skąd to miałbyś wiedzieć?

Napisałeś, że Twoja domena jest na pierwszych pozycjach dla tych 3 fraz i że rzeczona firma niesłusznie uznaje to za swoją zasługę. Wystarczy zebrać TOP10 dla tych 3 zapytań i sprawdzić, które domeny występują we wszystkich 3 listach. Tylko dwie domeny się tam pojawiają: www.eeg.com.pl, www.eeg-bfb.com.pl. Do rozstrzygnięcia została kwestia, która z tych domen jest Twoja. Sugerując się historią o frazie: terapia biofeedback warszawa - uznałem, że to właśnie www.eeg-bfb.com.pl. Jak widać, nie myliłem się.

Uważam, że powinniśmy dać klientom możliwość opowiedzenia o tym jak zostali oszukani. Uważajmy jednak, bo niewiele trzeba, aby z prawdziwych relacji zrobiło się miejsce do obrzucania konkurencji błotem. Polecam, abyście zanim zabierzecie głos - zrobili chociaż podstawową analizę.

Uważam, że w tym przypadku SmKa to zwykły pieniacz, który albo nie chce płacić za coś co zamówił, albo sam nie wie co dokładnie zamówił (obstawiam tę wersję). Takie głosy powinniśmy z cała surowością piętnować, albo usuwać.

Co do ciebie też coś udajesz, że niby nic nie masz wspólnego z rzeczoną firmą

Daruj sobie takie uwagi. Zaraz mi pewnie powiesz, że jestem też z Urzędu Skarbowego, ZUSu, Urzędu Celnego itd,. A jak się pokłócisz ze swoją żoną to pewnie ja nagle stanę się jej kochankiem. Bądź poważny człowieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMce chyba trochę temat podniósł ciśnienie... wracając do sprawy... czytając to również mam wrażenie, że może nie wiedzieć o czym mówi... tylko mi się wydaje, po ostatnim poście, że tu jest jakiś problem z tagiem description? Temat nadaje się do kosza...

SEO BulletProof VPS.

Załóż konto na dropbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności