Skocz do zawartości

Uwaga na wpisy do katalogu onet.pl


Beavis

Rekomendowane odpowiedzi

ja kiedyś miałem stronę w Katalog.onet.pl była to pierwszy mój poważny serwis pierwsza strona w katalogu (pięć gwiazdek) kategoria bardzo popularna - wjeść z katalogu 50% wszystkich ok. 10000 uq dzienie.

Teraz jest inaczej strona podobna wejść 80 dzienie szkoda nerw.

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wpis w katalogu wspiera wyniki wyszukiwania to na miejscu onetu poprawiłbym jakość wyników onetu i za wpis nie kasował 10 zł a 100.

Ktoś wyżej wpisał że szkoda iż niema polskiego Yahoo - pewnie że szkoda bo gdyby takie linki były mocne to wielu ludzi by tam się nie dodało szczególnie iż wpis nie kosztuje :-) tyle co w WP czy Onet.

A ja uważam, że nie może być więcej niż 10 zł za wpis. Podobnie uważam, że WP/NetSprint powinien zjechać z ceny za PPC. Google dał Polsce i Chinom CPC za 5 gr. a ja zawsze będę orędownikiem idei, że w Polsce najpierw inwestujemy i rozwijamy rynek, a potem rynek sam ustali ceny. I nic mnie nie obchodzi Drogi Szooku, że w Y! wpis kosztuje 300$ bez gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie twierdze ze ma Ciebie to obchodzic czy mialbys sie tam dodawac.

Mysle ze gdyby wpis w Wp czy Onet kosztował 300 zł znalezliby sie chetni na taki wpis.

Moze byloby ich 30 razy mniej ale sprawa szybko sie wyrowna.

30 mniej pracy

Pieniadze te same

mozliwosc przeradogywania stron i kontroli juz dodanych wpisow do katalogu.

Tak wiec nikt przeciez nie twierdzi ze ktos cos musi.

Ja tylko napisalem ze gdyby kosztowal 100 a nawet 300 zl to znalezliby sie ludzie ktorzy zaplaca taka kwote.

Idac dalej nie uwazam by taki katalog jak onet czy wp ucierpial z powodu braku stron ktore nie maja ochoty zaplacic.

Np koszt dodania 300 zł = wpis do katalogu onet lub wp, reindeksacja serwisu co 24 h o ile spelnia on regulamin np dodatkowo w formie bonusu 100 zł z 300 na boksy - cu umozliwi userowi jakby gratisowy test boksow z czego uzywac ich nie musi ma taka opcje.

Idac dalej np rok statystyk komercyjnych w wersji lite np stat.pl

Uwazam ze na taka oferte zdecydowaloby sie masa ludzi a ta czesc ktoraby sie nie zdecydowala - uwazam ze to problem tej czesci ludzi.

jak internet szeroki tak masci katalogow sporo od wyboru do koloru od platnych do bezplatnych wiec kazdy moze wybrac i nikt nikogo do niczego nie zmusza a napewno do dodania sie gdzies tam czy to gratis czy platnie.

Tym samym nie moge zrozumiec jak ktos moze mowic o swojej woli wzgledem czyjegos katalogu i chce mowic co kto ma robic.

Tak czy tak napewno spora czesc osob nie widzialaby problemu tak jak nie widzi by dodac sie do yahoo za 300$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idac dalej nie uwazam by taki katalog jak onet czy wp ucierpial z powodu braku stron ktore nie maja ochoty zaplacic.

ucierpiałby sporo, bo tych wpisów nie byłoby trochę mniej, tylko dużo dużo mniej. wszelkie działy typu agroturystyka poszłyby się ...

dodatkowo w formie bonusu 100 zł z 300 na boksy - cu umozliwi userowi jakby gratisowy test boksow z czego uzywac ich

czyli nie za sam wpis, tylko jeszcze spore gratisy ??

Idac dalej np rok statystyk komercyjnych w wersji lite np stat.pl

następny bonus i następna grupa ludzi do obsługi następne koszty serwerów, ruchu, oprogramowania, baz etc

czyli jednak trzeba by ludzi mocno zachęcać do takiego wpisu, dać im narzedzia których nie chcą lub nie potrafią obsługiwać, wziać sobie na głowę kupę dodatkowych obciążeń, wielokrotnie zmniejszyć bazę katalogu, przez co zmniejszyć znacząco ilość odsłon serwisu, zmniejszyć przez to powierzchnię reklamową

No ekstra pomysł na interes, gratuluję kolejnego super wywodu :D - moze wprowadź to w szookaczu

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szook czy moglbys pisac mniej bo i tak pomijam twoje posty a z nastepnych po Twoich wiem wszystko ... oszczedz baz msql i daj sanse innym ... i prosze Cie nie miej zawsze racji bo w koncu nikt juz tego czytal nie bedzie ...

...nic nie dzieje się bez przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem ododać, odnośnie wcześniejszej wypowiedzi, że regulamin się chyba trochę zmienił do tej pory.

Onet idzie w dobrym kierunku (przynajmniej się stara), zauważyłem też że stare numery już nie przechodzą, takie jak linkowanie do strony wyników wyszukiwania w Onet, ktoś się w końcu za to wziął :D , jeśli linkuje się do wyników strona znika z indeksu, w sumie to nawet dobrze.

Tak czy inaczej, jeśli chodzi o katalog to rzeczywiście ilość wejść jest znikoma, natomiast po Jaggerze statystycznie wejść z Google : 267(uniq) Onet : 6530 (uniq) z wyszukiwarek (dane z jednego z serwisu który robiłem), także ciekawie się robi powoli, rewolucji nie przewiduję, ale kto wie.

A na swoje szczęście nie pozycjonuję jakichś popłuczyn, tylko całkiem wartościowe i niekiedy całkiem ładne ;) serwisy. To jest chyba największym kluczem do sukcesu popularności i odwiedzin.

serce.gifKocham Cię | Życie po Ślubie | Psychopatologia

Popełniłeś tylko jeden błąd ... jaki ? ... RAMBO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności