Skocz do zawartości

google i katalogi


piterL

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

mam kolejne pytanie do użytkowników forum

wszyscy tutaj mówią że aby osiągnąć cokolwiek w google należy stronę podlinkować

nie do końca udało mi się ustalić czy należy skupić się bardziej na bardzo dużej liczbie katalogów o powiedzmy PR=0 czy lepiej na mniejszej liczbie z dużym PR

jedno jest pewne - linkować trzeba i zawsze sporo !!

no to teraz moje pytanie

ja się to ma do porady z książki (ponoć bardzo dobrej i mówiącej sporo odnośnie tematu pozycjonowania )

"POZYCJONOWANIE W WYSZUKIWARKACH INTERNETOWYCH" napisanej prze Shari Thurow w której czytam "[...]ruch na witrynie pochodzi z 10 - 20 wyszukiwarek, katalogów i witryn o tematyce branżowej. "

czy w takim razie istnieją 2 szkoły pozycjonowania ??

pozdrawiam

www.eapteka.krakow.pl - twoja apteka internetowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem totalnym noobem i czytam to forum dopiero kilka dni, ale było już kilka postów o myleniu ruchu na witrynie z wysoką pozycją w wyszukiwarkach, wynikającą z dużej ilości linków. To są dwie różne rzeczy.

edit: Napisałem to poniewaz właśnie odkryłem tą istotną różnicę po dzisiejszej lekturze.

Katalog stron

SeoCafe.pl.

seocafe_mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadałem takie pytanie ponieważ - mam nadzieję że nikogo nie urażę - wydaje mi się mało profesionalne dodawanie strony do tysięcy katalogów czy wyszukiwarek

poprostu nie bardzo mogę sobie wyobrazić firmę pozycjonującą strony która od świtu do zmierzchu dodaje jakąś stronę do katalogów.

www.eapteka.krakow.pl - twoja apteka internetowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się to ma do porady z książki (...) napisanej prze Shari Thurow w której czytam "[...]ruch na witrynie pochodzi z 10 - 20 wyszukiwarek, katalogów i witryn o tematyce branżowej. "

czy w takim razie istnieją 2 szkoły pozycjonowania ??

Oczywiście, istnieją 2 szkoły pozycjonowania.

- Szybka, ryzykowna, dająca krótkotrwałe efekty

- Powolna, pracochłonna i dająca dłużej trwające efekty

Ale to już wiesz.

Pytasz raczej o źródło różnicy między tym co czytasz w książce a tym co piszemy na forum. "Dzisiejsza" gazeta zawiera wczorajsze informacje, a zanim jakakolwiek książka zdoła przejść etap wydawniczy (pomijając konieczność tłumaczenia), zawarte w niej informacje się zdezaktualizują. Kilka dni przed usunięciem KlikoHITa w WP, prowadziłem wykład o SEO na swojej ówczesnej uczelni. Po tygodniu, informacje te były już nieprzydatne.

Pewien Piotr ;) pisał kiedyś w swoim "podręczniku" (który obecnie można podawać przykład dezaktualizacji informacji nt. SEO), że "wyszukiwarki generowały 13,46% ruchu w Internecie". W wypadku większości znanych mi serwisów które nie przeznaczają na konwencjonalną promocję ogromnych środków (TV, prasa, radio, billboardy, telemarketing i inne konwencjonalne formy reklamy etc.), SEO generuje 95-99% Klientów.

Dwa powyższe przykłady wykazują, że specyfika naszej branży wymaga od nas szczególnej troski o aktualność naszej wiedzy i śledzenia "nowinek", których nie znajdziesz w książce sprzed miesiąca, pół roku lub starszej. Choć nie czytałem żadnej "drukowanej" książki o SEO, nie mówię "nie czytaj ich" - zapewne zawierają ogólnikowe informacje, które dadzą Ci jakiś ogląd sytuacji, jednak zawartą tam wiedzę musisz bardzo mocno i bezustannie korygować o własne doświadczenia.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadałem takie pytanie ponieważ - mam nadzieję że nikogo nie urażę - wydaje mi się mało profesionalne dodawanie strony do tysięcy katalogów czy wyszukiwarek

poprostu nie bardzo mogę sobie wyobrazić firmę pozycjonującą strony która od świtu do zmierzchu dodaje jakąś stronę do katalogów.

A mnie trudno sobie wyobrazić firmę, która tego nie robi. Owszem, wartość większosci katalogów jest niska. Ale dzięki katalogom można uzyskac wpisy z kilkuset róznych domen i kilkuset różnych IP. Ba tymi marnymi wpisami z katalogów można spokojnie wyciągnąć stronę na PR 4, co wciaż ma pewne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak przy duzej konkurencji takie kilkaset linkow to kropla w morzu potrzeb i po kilku dniach zmarnowanych na dodawanie wpisow do katalogow mozesz nie odczuc zadnej roznicy i nawet czekanie az roboty poindeksuja te wszystkie linki nic nie pomoze.

bla ,bla bla ...

czasem dodanie do jednego katalogu pomoze w indeksowaniu strony i podniesieniu jej wartosci ... wystarczy ze link z katalogu pojawi sie na 3 miescjcu w wyszukiwarce i juz jest dobrze

...nic nie dzieje się bez przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z katalogów sobie doprowadzisz strone niemal na dowolne hasło do co najmniej top 30 w googlu. Zwykle do top 10 (zakładam ze strona jest poprawnie skonstruowana). Jak poświęcileś na to trochę czasu, to po podlinkowaniu w katalogach mozesz rzucić sporą ilosc kupionych linktów (własne zaplecze) bez obawy sandboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności