Skocz do zawartości

Czy towarzystwo SEO już dorosło do zrobienia czegoś razem ?


Beerbant

Rekomendowane odpowiedzi

ja tam określiłem cel : wiarygodność->edukacja klienta->prestiż->większe zarobki ....

i wcale nie ukrywam, że chodzi o kasę ale z własnego doświadczenia wiem, że jeżeli klientowi przedstawi się jak to wszystko naprawdę wygląda to skłonny jest zarówno zaryzykować jak i zapłacić więcej (doświadczenia z paru branż w jakich robiłem jak i z życia)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 255
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

1. Czytanie ze zrozumieniem to dla wielu duża przeszkoda, szkoda.

2. Pytanie do Was: zadzwonił do mnie przedstawiciel pewnej firmy i zaproponował, że cytuję: "zrobią mi z Google darmową trzy dniową kampanię reklamową". Czy może ktoś proponować mi usługę wykonywaną "razem z Google"?

3. Właśnie po to ma powstać to stowarzyszenie, by odpowiadać m.in. na takie pytania a nie rozdzielać klientów. Tak ja przynajmniej to rozumiem :)

E: literówka.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam określiłem cel : wiarygodność->edukacja klienta->prestiż->większe zarobki ....

i wcale nie ukrywam, że chodzi o kasę ale z własnego doświadczenia wiem, że jeżeli klientowi przedstawi się jak to wszystko naprawdę wygląda to skłonny jest zarówno zaryzykować jak i zapłacić więcej (doświadczenia z paru branż w jakich robiłem jak i z życia)

Czyli wspólny interes to większe zarobki? Na mój gust jak najbardziej sensowny. Tylko co do pokazanego związku przyczynowo-skutkowego mam wątpliwości.

A teraz czepnę się szczegółów: co rozumiesz przez wiarygodność?

I jak chcesz edukować klienta? Siłą? :)

Cyfrowa telewizja naziemna i satelitarna, anteny, dekodery - to moja pierwsza robota, wszelkie uwagi mile widziane :)

Informacje, opinie i plotki z Polic, czyli moje zabawy.

Polickie forum - alternatywa dla jedynie słusznego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mam może nie mam ,za to znam wiele podobnych przykładów (nie chodzi o seo) i wiem jak się to kończy .

Jak ty se to wyobrażaasz jest stowarzyszenie które ma najlepszą grupę w której jednoczesnie osoby te zarabiają i zyja z tego .

I chcesz mi wmówić że nie będzie monopolu hehe.Owszem rozumiem co chcesz stworzyć ale ja tylko wypowiadam sie co moim zdaniem z tego stowarzyszenia się zrobi a to jest najważniejsze.Będzie jak z Pio monopol na forum seo w Polsce . Własciwie najwięcej usług seo w Polsce uzytkownicy sprzedają dzieki temu forum.Ze stowarzyszeniem będzie podobnie,oczywiscie wytyczne i inne stworzycie a potem hajs hajs hajs .Czyli forum monopol a potem firma jako stowarzyszenie świadcząca usługi see.Bo nie powiesz mi że za darmo będziecie pomagać bo to Polska.

Ale to tylko moje zdanie bez irytacji panowie.

ja se to tak wyobrażam jak opisałem, bez irytacji (chociaż ciężko mi z tym jak widzę, że nie czyta się ze zrozumieniem),

prawo rynkowe, gospodarka rynkowa i doświadczenia historyczne mówią, że w relacjach pomiędzy klientem a wykonawcą usługi/sprzedawcą procentuje szczerość ... Klient poinformowany o tym i o innym chętniej nabywa towar/usługę , chętniej sie godzi na wyżqszą cenę i przyprowadza swoich znajomych.

Jeżeli usługodawca/sprzedawca ma markę rzetelnego bo przestrzega jakichś tam norm etycznych związanych z wykonywanym zawodem to procentuje to dodatkowo . (rzeczywiście ich przestrzega a nie na pokaz jak robia to niektóre duże firmy)

Teraz jeżeli ten usługodawca jest mały to praktycznie nie ma szans sie przebić na rynku bo ma ograniczony zasięg. Natomiast 50ciu maluchów zrzeszonych może sobie pozwolić na wiecej - chociażby w kwestii poinformowania rynku, że istnieje taka grupka rzeczywiście przestrzegająca pewnych zasad i nie robiąca tego na pokaz.

Teraz w analogi do Twojego przykładu monopolu dużych sieci handlowych - nie zauważyłeś, że małe sklepiki też się połączyły ??

Zamiast wydawać kupę kasy na mydlenie oczu docelowym klientom jak to robi towarzystwo wzajemnej adoracji IAB , stowarzyszenie jak juz wcześniej wspomniałem może zając sie edukacją seo klientów , ( kwestia dogrania kto i jak i w jakim mieście na potem) robi sie wokół tego szum bo raz, że tanie (po kosztach) a dwa , że prowadzą to nie ściemniacze tylko praktycy , moim zdaniem znacznie lepsi od tych z agencji interaktywnych.

Zreszta ja pierd**** czy to tak naprawdę trudno zrozumieć, że edukując rynek , dając informacje środowisko zarabia więcej ???

a tak BTW czy teraz jest w szkołach średnich logika ??

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...weryfikacja tak czy inaczej pozwoli na odsiew ściemniaczy i pieniaczy

zdyskwalifikowałeś mnie i siebie :)

Siebie na samym początku :) ale jakoś nie wierzę w to "Ciebie" - IMHO należy odróżnić mówienie prawdy od pomawiania :)

-mam brzydką wadę

-jaką ??

-jestem szczery

-no co Ty, ja myslę, że to jest zaleta !!

-gó**o mnie obchodzi co Ty myślisz

:)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem beerbant masz racje z tym co mówisz ,małe sklepiki muszą sie połaczyć bo zginą ,markety na nich to wymuszaja .Owszem jest taniej w marketach lepszy szybszy dostep do produktów ewentualnie usług .Tylko co z tego wynika ? a no to to że 80% zysków które taki market zdobędzie wypływa po za Polskę co znaczaco szkodzi gospodarce polskiej i ją dołuje.Szczerość w handlu jest przereklamowana i działa tylko na tych z zasobniejszym portfelem choć tez nie na wszystkich ,jeśli ktos ma małe dochody,to go nie interesuje szczerośc tylko informacja,przekonanie że ten bardzo tani produkt który kupili jest tak dobry jak markowy .

Po za tym to co mówisz szczerośc ,przestrzeganie zasad norm ,edukowanie rynku to jest dobre jako teoria i w kapitaliźmie i na wolnym rynku takie podejscie nie ma racji bytu. Ja proponuje skoro chcecie edukowac to podzielcie sie pomysłami seo na pozycjonowanie.,nie twórzcie zamkniętych for vipów .Konkretne i jasne wskazówki i nie bedzie potrzeba tej całej otoczki czy stowarzyszeń, każdy mając pewne informacje sami dojdą do reszty.A zarabiać kto broni ktoś ma pomysł to go wykorzystuje i zarabia absolutnie jestem za.

Z to z tą logiką to kiepski kawał.

Przypomina mi to troche sytuacje typu jak ostatnio w telewizji słyszałem . Stworzyli i reklamowali jakąs tam gale na cele charytatywne ,gwiazdy mnóstwo reklam w tv ,dziesiatki a może setki tysięcy na zorganizowanie ,przedstawie tego wszystkiego.Widziałem pełno gwiazd w kreacjach za kilka tysiecy złoty ,relacja w telewizji fotki kolorowe pisemka później i dumne info zebraliśmy na cele charytatywne 300tys. zł .Moje pytanie dla kogo to miało być bo napewno nie dla tych dla których zbierali ta kasę.

Ogólnie słoowo stowarzyszenie mi się źle kojarzy wiecej korzystaja w nich ci co je tworzą niz ci którym ma ono słuzyć.

Ps. Podejscie i idea jest jak najbardziej słuszna i to sie chwali ,tylko mam watpliwości czy to będzie tak działaqło jak ty mówisz ,do tego jeszcze biorac pod uwage że jestesmy Polakami . Moze w Dani czy Luksemburgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@encom

Mylisz pojęcia, tu nie chodzi o grupę stricte seo, gdzie ludzie wymieniają się pomysłami, wspieraja, robią wspólne testy i sam nie wiem co jeszcze, ale o zrzeszenie/stowarzyszenie firm/ludzi którzy wykonuja swoja pracę rzetelnie i uczciwie względem klienta. Temu ma tez służyć edukacja klienta.

Mam nadzieję, że z czasem taki organizm będzie na tyle "sławny", że sama przynależność do niego będzie świadectwem tej uczciwości. (w produkcji betonów jest np. spbt, jak i przytaczana organizacja turystyczna )

Tylko proszę, nie łapcie mnie teraz za słówka. Chciałem tylko zarysować Wam pomysł na to.

Strony internetowe Gorzów

Nieuczciwy kontrahent? Nie wiesz jak napisać wezwanie do zapłaty? daj znać na prv, prawnik zrobi to za Ciebie.

Darmowy katalog stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem beerbant masz racje z tym co mówisz ,małe sklepiki muszą sie połaczyć bo zginą ,markety na nich to wymuszaja .Owszem jest taniej w marketach lepszy szybszy dostep do produktów ewentualnie usług .Tylko co z tego wynika ? a no to to że 80% zysków które taki market zdobędzie wypływa po za Polskę co znaczaco szkodzi gospodarce polskiej i ją dołuje.Szczerość w handlu jest przereklamowana i działa tylko na tych z zasobniejszym portfelem choć tez nie na wszystkich ,jeśli ktos ma małe dochody,to go nie interesuje szczerośc tylko informacja,przekonanie że ten bardzo tani produkt który kupili jest tak dobry jak markowy .

Po za tym to co mówisz szczerośc ,przestrzeganie zasad norm ,edukowanie rynku to jest dobre jako teoria i w kapitaliźmie i na wolnym rynku takie podejscie nie ma racji bytu. Ja proponuje skoro chcecie edukowac to podzielcie sie pomysłami seo na pozycjonowanie.,nie twórzcie zamkniętych for vipów .Konkretne i jasne wskazówki i nie bedzie potrzeba tej całej otoczki czy stowarzyszeń, każdy mając pewne informacje sami dojdą do reszty.A zarabiać kto broni ktoś ma pomysł to go wykorzystuje i zarabia absolutnie jestem za.

Z to z tą logiką to kiepski kawał.

Przypomina mi to troche sytuacje typu jak ostatnio w telewizji słyszałem . Stworzyli i reklamowali jakąs tam gale na cele charytatywne ,gwiazdy mnóstwo reklam w tv ,dziesiatki a może setki tysięcy na zorganizowanie ,przedstawie tego wszystkiego.Widziałem pełno gwiazd w kreacjach za kilka tysiecy złoty ,relacja w telewizji fotki kolorowe pisemka później i dumne info zebraliśmy na cele charytatywne 300tys. zł .Moje pytanie dla kogo to miało być bo napewno nie dla tych dla których zbierali ta kasę.

Ogólnie słoowo stowarzyszenie mi się źle kojarzy wiecej korzystaja w nich ci co je tworzą niz ci którym ma ono słuzyć.

dalej nic nie rozumiesz ,

1.

kilenta nie interesują pomysły jak i gdzie ile linków takich ile srakich , klienta interesuje czy mu ktoś ciemnot nie wcisnął za które potem musi płacić kasę i w efekcie rezygnuje z usługi a swoim znajomym mówi ,że to gó**o warte

2.

(mnie osobiście nie interesuje kupienie podkoszulka za 4 złote bo w sumie przez rok podrę i rozpadną mi sie one za 80 złotych, więc wolę wydać te 80 złotych i mieć go na 5 lat)

3.

klient był, jest i bedzie skłonny zapłacić wiecej za usługę dobrej jakości. (w kontekście SEO ma to korzyści obustronne nawet dla jakości wyszukiwania i zmniejszenia ilości "spamu" - klient wie , że trzeba stworzyc jakościowo dobre zaplecze - płaci wiecej - takie zaplecze dostaje i wszyscy śpią spokojnie)

4.

czytaj ze zrozumieniem, mysl logicznie , ta usługa to nie sprzedaż hurtowa i kliet musi wiedzieć , że pozycjonowanie za smsa czy za 199 złotych/rok to oszustwo

Oliusz a troche za dużo chyba dziś :) jeśli o to chodzi to dobr aidea ,ale i tak martwie sie czy ta grupa osób po roku dóch nie zacznie wykorzystywac tego .No ale w sumie racja zawsze się znajdzi ejakis sposób na chahmecenie ,sorki breebant :)

jasne, że bedzie zarabiać , kurw**** pisze o tym od początku :) Ale bedzie zarabiać nikogo nie wykorzystując, ani nie poprzez wciskanie ciemnot tylko poprzez jakość usług i renomę :) A o jakości i solidności i specyfice usługi bedzie poinformowany klient.

PS.

jak myślisz czy z ulicy albo łapanki brali kiedyś do cechu rzemieśliczego ?? (w starych dobrych czasach)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tego jeszcze biorac pod uwage że jestesmy Polakami . Moze w Dani czy Luksemburgu.

Mit Polaka-krętacza panujący w mentalności niektórych - zwłaszcza połączony z przekonaniem o cudowności innych nacji - powoduje, że krew mnie zalewa. Skąd w was się bierze tak niska ocena siebie i rodaków?

Odnosząc się zaś do głównego motywu wątku, kilka uwag:

Rynek SEO w Polsce jest na tyle chłonny, że pojawienie się kolejnych firm lub wzrost znaczenia istniejących nie powoduje ubytku klientów u konkurencji (poza nieetycznymi zagraniami). Z roku na rok przybywa użytkowników internetu i firm, wśród nich jest ogromna ilość potencjalnych klientów z nieuświadomioną potrzebą produktu lub mających o nim mylne wyobrażenie. Istnieje więc miejsce dla organizacji, która gotowych na tę formę reklamy klientów uświadomi jak nie dać się oszukać. Zapewniam, że dzieł sztuki jest znacznie mniej niż fraz w Google a mimo to w krajach gdzie istnieje rynek sztuki z prawdziwego zdarzenia edukuje się klientów, z sukcesem dla wszystkich uczciwych przedsiębiorców.

Wierzę, że towarzystwo pozycjonerów z jasno określonymi, racjonalnymi zasadami, wpłynie pozytywnie na zdrowie i kieszeń nas wszystkich ;)

Na emeryturze po SEO zajmuję się R&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko dla wszystkich (niektórzy moga sie poczuć urażeni ale szkoda mi juz czasu na wyjaśnianie)

alternatywa jest taka albo chce sie wałkować klienta lub rzeźbić cudami pt. pozycjonowanie za 199 pln/rok czy za smsa

albo

zapieprzać za godziwą kase i spać spokojnie

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności