Skocz do zawartości

Czy towarzystwo SEO już dorosło do zrobienia czegoś razem ?


Beerbant

Rekomendowane odpowiedzi

Beer nie ma co się nakręcać ;)

Twój apel trafił już do tych, do których miał trafić. Teraz należy podjąć działania i konsultacje jak rozwinąć temat ;) a nie rozwodzić się i spekulować.

Bo Ci co najwięcej krzyczą i wymachują rękami, są najmniej skuteczni w działaniu (lub w ogóle nie działają.)

Tyle ode mnie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 255
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dobra dobra breebant co kur ... ?;) co tyle z was jest takimi nerwusami,breebant jeszcze cierpliwość ci sie przyda i możesz zaczynać projekt ;) ,ja się wypowiadałem po za seo bo się na nim nie znam .No ale zasady rynku sa podobne w każdej branży.

No cóż moge powiedziec czekam na ten projekt i chetnię porównam cene do efektu z jakimis wolnymi strzelcami. .Wtedy będę mógł ocenić projekt naprawdę.Jednak to co napisałem wyżej wszystko sie może zdarzyć . Człowiek z natury nie lubi byc poprawny zawsze jakiś psikus ,żart o kims itp lubi zrobić. Więc jak mówisz o idealnym systemie aby zebrac grupę tych OK seo ludzi to jestem podejrzliwy to logiczne ,choć mnie logiki nie uczyli w szkole ;)

Cześc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Pytanie do Was: zadzwonił do mnie przedstawiciel pewnej firmy i zaproponował, że cytuję: "zrobią mi z Google darmową trzy dniową kampanię reklamową". Czy może ktoś proponować mi usługę wykonywaną "razem z Google"?

Tylko, że ja dziś (12:55) otrzymałem naprawdę taki telefon a nikt z Was mi nie odpowiedział...

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Pytanie do Was: zadzwonił do mnie przedstawiciel pewnej firmy i zaproponował, że cytuję: "zrobią mi z Google darmową trzy dniową kampanię reklamową". Czy może ktoś proponować mi usługę wykonywaną "razem z Google"?

Tylko, że ja dziś (12:55) otrzymałem naprawdę taki telefon a nikt z Was mi nie odpowiedział...

chodzi o darmowy kupon na prowadzenie kampanii adwords, firma może sobie sama zadzwonić pod bezpłatny telefon google i dostać taki kupon , nawet goglasy uruchomią i skonfigurują kampanie takiej firmie , pod warunkiem, że wcześniej ta firma nie wykorzystała już podobnego kuponu ..

razem z google = linki sponsorowany wyswietlaja sie w wynikach lub/i stronach w reklamach adsense

a po ludzku "razem z google" - przyczepiło się gó**o okrętu i mówi my płyniemy ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veal ja mam bardzo wysokie zdanie o Polakach,marze o tym aby Polska wreszcie coś znaczyła w Europie ma do tego wszelkie atuty ,niestety od 20 lat nie zmieniło się prawie nic ,atuty zmarnowane ,Polskę się sprzedaje na prawo i lewo ,politycy działaja wbrew interesom Polski to jak mam myśleć ,a na dodatek jeżdże po Europie byłem ,mieszkałem i pracowałem już prawie we wszystkich krajach ue ,jeżdziłem tez po polsce .Polacy są podobni!.I niestety to co mówie to jest fakt ,niech cie krew zalewa ale na tych którzy kupuja w zagranicznych supermarketach niszcząc polska gospodarkę ,sądy zasądzają Polskie majątki niemcom i żydom ,importuja produkty z zagranicy i szkodzą eksporterom .Takie działania polskich przedsiębiorców ,polityków itp powoduja że Polska jest postrzegana jako gorsza nacja i łatwa do oszukania np. Usa tyle razy nas oszukało a my dalej im wchodzimy w pupe .no to jak ludzie mają myslec o Polsce i o Polakach .Silna nacja i państwo to takie które wspiera swoich obywateli i swoja gospodarkę utrudniając inwestycje zagraniczne(z paroma wyjatkami jak nauka edukacja itp) a wspierają ci dotując rodzimy przemysł i pomysły. W Polsce jest dokładnie na odwrót ;)

Ps. Polsce by sie przydał taki premier jak Putin ,a nie naiwny uśmiechający sie Tusk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała prośba , jest tyle for politycznych , że z powodzeniem tam można propagande uprawiać, ja prosiłbym nie mieszać w ten wątek polityki, mam, cioć, własnych uprzedzeń czy to rasowych czy koleżeńskich albo własnych preferencji seksualnych ...

Piszemy o SEO/SEM i ewentualnym stowarzyszeniu, kodeksie etycznym zawodu oraz o zyskach i ewentualnych stratach z tego wynikających ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem Vealowi tylko

Wolfik jestem anty pis ,i od kiedy chcąc aby aby kraj był silny gospodarczo trzeba sie zapisywac i działac w bojówkach .Dziwna logika

I sory masz racje sieci marketów zagranicznych mających jeszcze ogromne ulgi podatkowe naprawde pomagają polskiej gospodarce tak wolfik ;)

Sory nie będe już takich tematów poruszał,sa od tego inne fora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bym się nie zgodził, jest to usługa LUKSUSOWA ze wzgledu na ograniczona liczbę produktu (czytaj pierwszych 10 miejsc) . Juz jednemu tłumaczyłem dlaczego (do pewnego pułapu czyli opłacalnosci) ceny SEO bedą rosły - > stała liczba 10ciu miejsc w topie a chętnych na te 10 miejsc przybywa ....

Co do produktów to obecnie wszystko chińczycy robią ;).

mogą robić wszystko ale nie wszystko sprzedadzą , zresztą napisałem wcześniej , jestem za biedny aby kupować rzeczy gorszego gatunku ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

kilenta nie interesują pomysły jak i gdzie ile linków takich ile srakich , klienta interesuje czy mu ktoś ciemnot nie wcisnął za które potem musi płacić kasę i w efekcie rezygnuje z usługi a swoim znajomym mówi ,że to gó**o warte

Z początku klienta to może nie interesować ale jak dostanie banana i wesoły komunikat o wykryciu kupionych/zmanipulowanych linków to może się zdziwić. Za poczynania firmy seo zawsze odpowiada właściciel i nie ma zmiłuj się.

https://www.sprawnymarketing.pl/news/zle-li...-tez-powiadomi/

W ramach etyki nowej organizacji wprowadzicie w umowie kary umowne na siebie za doprowadzenie do bana? Coś mi się wydaje ,że chyba nie. Czy wytłumaczysz klientowi ,że "... jest ryzyko jest zabawa ale niech Pan poczeka do 4 tygodni na rozpatrzenie a potem to się zobaczy...a tymczasem niech Pan zaciśnie pasa aby dzieci miały co jeść... Fakturkę prześlemy pocztą..." ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może idea słuszna, ale już istnieje IAB. Oni też mają jakieś założenia, cele, idee. Żeby to potem nie było tak, że jeden układ zastąpi się drugim takim samym.

Ja myślę, że mimo wszystko największym problemem jest połączenie wspólnego interesu freelancera lub osoby prowadzącej jednoosobową DG, dla której celem jest zarobienie na czysto np. 3k, a agencji SEM, zatrudniającej kilka czy kilkanaście osób, gdzie przychody są już kilkadziesiąt czy kilkaset razy wyższe.

Ale jestem ciekaw inicjatywy i życzę jej rozpoczęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może idea słuszna, ale już istnieje IAB. Oni też mają jakieś założenia, cele, idee.

Między innymi właśnie dlatego, że to towarzystwo wzajemnej adoracji na w (_!_) etykę i poniekąd klientów powstał pomysł ...

Nie rozumiem godzenia interesów ja nie widzę żadnej różnicy czy firma kołchoz czy jednoosobowa , nie przestrzega kodeksu etycznego to wypad ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończcie krytykować i zacznijcie szukać pozytywów ;)

Beerbant już wcześniej to napisał, chodzi o kasę ale nie o rozdział kasy. Samo rozpowszechnianie wiedzy o usłudze pozycjonowania u klientów przyniesie korzyści wszystkim, oczywiście firmom zrzeszonym większą. I nie mylić rozpowszechniania wiedzy o usłudze z kształceniem klientów na pozycjonerów.

Skorzystają na tym nawet firmy "nabijające w butelkę" klientów, ale dzięki nim taki klient potem chętniej poszuka firmy posiadającej jakąś rekomendację. Nawet poleci znajomym - "szukaj firmy z tym certyfikatem".

Tak więc, nawet tym którzy nie zamierzają przyłączyć się do takiego stowarzyszenia powinno zależeć na jego stworzeniu i opracowaniu jakichś rozsądnych "reguł" jego działania.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem wizję Beerbanta to:

1) Stowarzyszenie jest po to aby edukować potencjalnych klientów. Jeżeli tak to mogło by mieć np. formę jakiegoś forum (? nie żeby konkurencja dla PiO ;-), w każdym razie w dobie internetu to raczej powinna być możliwość złożenia jakiegoś technicznego/ogólnego zapytania online a nie tylko przez tel. do jednej ze stowarzyszonych firm/osób.

Do tego oczywiście jakieś tutoriale np. dla początkujących klientów - czym jest pozycjonowanie, podstawowe pojęcia i najczęstsze przekręty.

2) Korzyść członków jest taka, że jak osoba wejdzie na stronę stowarzyszenia, poczyta, otrzyma pomoc to większe prawdopodobieństwo że złoży jakieś zamówienie na pozycjonowanie właśnie u jednej ze stowarzyszonych firm.

3) W związku z pkt 1) naturalne jest, że stowarzyszone firmy/osoby nie powinny stosować tych praktyk przed którymi ostrzegają w materiałach stowarzyszenia.

4) Jeżeli powstanie odpowiedni klimat to przecież firmy mogą w jakiś sposób ze sobą współpracować, ale to raczej jako coś powstającego naturalnie i niezobowiązująco.

Punkty dedykowane głównie nickowi "encom".

PS. jakby co ja pozycjonowaniem zajmuje się tylko dla siebie, więc o przyjęcie do stowarzyszenia i tak nie ubiegałbym się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

kilenta nie interesują pomysły jak i gdzie ile linków takich ile srakich , klienta interesuje czy mu ktoś ciemnot nie wcisnął za które potem musi płacić kasę i w efekcie rezygnuje z usługi a swoim znajomym mówi ,że to gó**o warte

Z początku klienta to może nie interesować ale jak dostanie banana i wesoły komunikat o wykryciu kupionych/zmanipulowanych linków to może się zdziwić. Za poczynania firmy seo zawsze odpowiada właściciel i nie ma zmiłuj się.

https://www.sprawnymarketing.pl/news/zle-li...-tez-powiadomi/

W ramach etyki nowej organizacji wprowadzicie w umowie kary umowne na siebie za doprowadzenie do bana? Coś mi się wydaje ,że chyba nie. Czy wytłumaczysz klientowi ,że "... jest ryzyko jest zabawa ale niech Pan poczeka do 4 tygodni na rozpatrzenie a potem to się zobaczy...a tymczasem niech Pan zaciśnie pasa aby dzieci miały co jeść... Fakturkę prześlemy pocztą..." ;).

równie dobrze mogłeś napisać , że właściciel witryny zostanie ukarany wybuchem jądrowym, jak do tej pory nie słyszałem aby jakikolwiek klient podkreślam klient w PL został ukarany banem podkreślam banem (mam nadzeję, że rozumiesz o co mi chodzi.

Ja postawiłem sprawę jasno wszelkie ustalenia klient-firma nie bedą nikogo interesować dopóki klient nie zostanie wprowadzony w błąd.

Wyjaśnie na przykładzie:

firma poinformowała klienta że jak chce szybko i tanio (przykład z forum "opony" za 400 złotych to zrobią go rumakiem, klient został uprzedzony, że istnieje wysoki prawdopodobieństwo, że poleci w kosmos ale wyraził zgodę na takie działanie, posiedział sobie miesiąc w topie a potem fiuuu wylot poza setkę ... Firma jest w porządku jak najzupełniejszym dla mnie bo klient był poinformowany.

drugi przykład

Firma wypozycjonowała klienta na kilkadziesiąt fraz nie dających żadnych odwiedzin, obiecali, że białe seło itp etyczni , rzetelni i tak dalej , prawnie dotrzymali umowy - klient siedzi w topie i buli za zerowe odwiedziny - podnosi wrzask ... i dla takiej firmy ja nie widzę miejsca ...

Rozumiesz jak ja to pojmuje ?

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności