Skocz do zawartości

Czy towarzystwo SEO już dorosło do zrobienia czegoś razem ?


Beerbant

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby tego typu stowarzyszenie mogło cokolwiek wymusić na firmach w nim będących musi dawać jakieś korzyści.

Jeżeli ma to polegać na zaufaniu dla danej firmy ze strony klientów, stowarzyszenie musi być im znane oraz musi być kojarzone jako gwarant uczciwości oraz rzetelności firmy do niego należącej. W skrócie, musi sobie wyrobić markę.

Żeby stowarzyszenie było znane obecnym jak i przyszłym klientom firm pozycjonujących, musi się "szeroko rozreklamować". Na to potrzeba sporych pieniędzy. Dodatkowo w takim stowarzyszeniu na starcie nie może być firm nierzetelnych, bo kilka wpadek może zniweczyć proces tworzenia marki.

Tak więc: tylko pieniądze i "pewne" firmy są w stanie coś takiego utworzyć. O ile pieniądze można pozyskać ze składek, to kto będzie weryfikował firmy takie stowarzyszenie tworzące?

1. na promocje stowarzyszenia nie sądzę aby były potrzebne duże pieniądze (są inne sposoby, równie skuteczne)

2. firmy chcące uczestniczyć zobowiązana byłyby do podpisania NDA (no i pozostaje kwestia wzajemnej weryfikacji)

kuźwa a co ja mam wszystko wymyślać ?? mi już szare komóry wymierają !!! , poruszyłem ten temat aby w koncu się zebrać do kupy ...

Powiem tak, myślę ze jest to dobry pomysł, na pewno trzeba określić reguły gry, a kto będzie prezesem ? :rotfl:

ooo nieeee ja na pewno nie dam się wrobić ;) (mimo uśmieszku odpowiadam poważnie)

Poza w/w widzę jeszcze:

- organizacja konferencji branżowych, na które będą zapraszani i właściciele firm i SEMowcy spoza stowarzyszenia (żeby się uczyli)

- szkolenia/spotkania wewnętrzne

-

kurt bedziesz w swoim wolnym czasie szkolił sobie za free konkurencje? :)

raczej uświadamiał klientów i to niekoniecznie za free , nie pomagałeś nigdy kolegom z branży ??

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 255
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Hmyyy takie stowarzyszenie kojarzy mi się z radio TAXI i przepychankami między stowarzyszonymi, a nie stowarzyszonymi.

Może jakaś centrala i będzie wywoływać: "Klient na "opony" z Katowic jest ktoś chętny w pobliżu !!!

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmyyy takie stowarzyszenie kojarzy mi się z radio TAXI i przepychankami między stowarzyszonymi, a nie stowarzyszonymi.

Może jakaś centrala i będzie wywoływać: "Klient na "opony" z Katowic jest ktoś chętny w pobliżu !!!

to może byś ją prowadząc jakieś szkolenie dla klientów pt. "wpływ optymalizacji witryny na jej widoczność w internecie" ?? , oczywiście za zwrot kosztów a górka na by poszła na stowarzyszenie ?? (taki luźny pomysł...)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Przecież każdy lekarz czy prawnik patrzy w swoją kieszeń a mimo to są zrzeszeni tu i tam !!!.

Lekarz i prawnik musza byc zrzeszeni w swoich stowarzyszeniach. Inaczej nie masz prawa wykonywania zawodu. Poza tym to jest regulowane prawnie i wlasnie te stowarzyszenia moga ich pozbawic wykonywania zawodu w przyadku naruszen etyki/prawa.

Przy pozycjonowaniu wg. mnie nic takiego nie wypali, bo nikomu sie to nie bedzie oplacalo. Jedynie niekotrzy moga sobei pomyslec nad stworzeniem jakis mniejszych np. liczacych 10 pdomiotow stowarzyszen i wzajemnej promocji swojej gupy i ew. przekazywaniu sobie klientow jak sie kogos akurat nie moze obsluzyc.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beer jasne ze pomagalem, ale tym którym znam a konferencja to chyba cos innego niż pomoc znajomemu. Dodatkowo pozostaje czas, Ty masz go duzo co widać po forach, wiec działaj! !!!

To zacznij pomagać i innym , kto wie może się Ci opłaci ??

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie każda branża ma swoje stowarzyszenia i mimo jawnej konkurencji podmiotów potrafią sporo zrobić wspólnie pozytycznego dla wszystkich, obowiązku nieprzystąpienia niema wiec, myślę ze te co będą pierwsze zyskają najwięcej, ale najgłówniejsze większa wiarygodność i gwarancje przestrzegania przynajmniej niektórych zasad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beer jasne ze pomagalem, ale tym którym znam a konferencja to chyba cos innego niż pomoc znajomemu. Dodatkowo pozostaje czas, Ty masz go duzo co widać po forach, wiec działaj! !!!

To zacznij pomagać i innym , kto wie może się Ci opłaci ??

dzięki za porade życiową. Moja pomoc napewno nie sporwadza się do siedzenia na forach internetowych. Raczej staram się zajmowac pracą :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam jednak się obawiać, że szkoda pary :rotfl:

jakby co próbowałem !!!

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beer to nie chodzi o to żeby Cie demotywowac, ale dzialam tez troche w innej branzy, skłocona podobnie do naszej, mało tego tam nie występuje czynnik ,,kasy". Od lat nie wychodzi nic z ogolnopolskich zrywów, bylo juz ich wiele.

Zeby rozluźnić wątek proponujcie kandydatów do rady nadzroczej stowarzyszenia

Ja na skarbnika: Stwór Ziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pomysl na pierwszy plus takiego stowarzyszenia - stowarzyszenie mogloby sie zarejestrowac jako partner NASK i np. ICANN i sprzedawac domeny po cenach hurtowych bez prowizji dla swoich czlonkow !!!

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porade życiową. Moja pomoc napewno nie sporwadza się do siedzenia na forach internetowych. Raczej staram się zajmowac pracą ;)

widzisz, coś takiego mogłoby Ci pomóc w organizacji pracy też !!!

beer to nie chodzi o to żeby Cie demotywowac, ale dzialam tez troche w innej branzy, skłocona podobnie do naszej, mało tego tam nie występuje czynnik ,,kasy". Od lat nie wychodzi nic z ogolnopolskich zrywów, bylo juz ich wiele.

Zeby rozluźnić wątek proponujcie kandydatów do rady nadzroczej stowarzyszenia

Ja na skarbnika: Stwór Ziom

Spoko :rotfl: , ja bym widział jakby na coś na kształt rotacji w zarządzie , co do kandydatów to ja za cholerę sie na nic nie nadaje , no może aby zrobić wokół tego szum i określić strategię :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stowarzyszenie to organ prawny a nie SWL ze sie rotacje robi !!! Wszelkie zmiany w zarządzie muszą byc robione zgodnie ze statutem, na walnym zgoromadzeniu, głosami wiekszosci . Beer masz juz przeciez stowarzyszenie to z avatara ................... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności