Skocz do zawartości

Czy towarzystwo SEO już dorosło do zrobienia czegoś razem ?


Beerbant

Rekomendowane odpowiedzi

nie musisz beer okreslać, ale jak chcesz zmieniac co jakis czas, np co 3 miechy czy nawet 6 to problem bedzie z zebraniem wiekszosci do głosowania . Ludzie z całej polski w nim beda . Są pewnie jakies myki , np absolutirium zarządowi no ale skoro oni sami maja się potem odwoływac to moze byc problem :D Tu już prawnik byłby potrzebny, do napisania statutu niezbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 255
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
nie musisz beer okreslać, ale jak chcesz zmieniac co jakis czas, np co 3 miechy czy nawet 6 to problem bedzie z zebraniem wiekszosci do głosowania . Ludzie z całej polski w nim beda . Są pewnie jakies myki , np absolutirium zarządowi no ale skoro oni sami maja się potem odwoływac to moze byc problem :D Tu już prawnik byłby potrzebny, do napisania statutu niezbędny.

dokładnie jest jak piszesz, ale na tym etapie myslę, że ważniejszymi sprawami jest ustalenie jak z tego wyciągnąć najwiecej korzyści (czytaj kierunki działania) no i jak najoptymalniej pogodzić interesy wszystkich - jak wcześniej pisałem prawnik jest i w razie czego służy pomocą , kwestie prawne zostawiłbym na koniec bo moim zdaniem to jest najmniej ważne ... Dla mnie najważniejszą rzeczą są szeroko rozumiane korzyści i zmiana wizerunku SEO bo jak na razie ten wizerunek tworzą Ci którzy najmniej się na tym znają (przynajmniej taka jest moja opinia)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zainteresowanie takim projektem jest. Ale stworzenie strony takiego stowarzyszenia od strony programistycznej to jest wyzwanie - to musiała by być społecznościówka lepsza od obecnych na rynku.

Myślę że cała masa naciągaczy jest dobrą motywacją do dzielenia się sprawdzonym outsourcingiem. Masa nierzetelnych firm jest motywacją do walki o zachowanie wizerunku SEO.

Na moje oko przy obecnej sytuacji wystarczy czyjeś zaangażowanie aby to ruszyło z miejsca i nie pozostało tylko w sferze dyskusji. Tylko kto to zrobi?

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie pytanie. Po co inne tuzy polskiego SEO miałyby chcieć być w takim stowarzyszeniu? Dlaczego np. home.pl, nazwa.pl, az.pl i inne wielkie firmy hostingowe nie zgniotą rynku hostingowego swoim stowarzyszeniem? Gdzie tu jest kurczak, znaczy kruczek?

seowyszbanner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie pytanie. Po co inne tuzy polskiego SEO miałyby chcieć być w takim stowarzyszeniu? Dlaczego np. home.pl, nazwa.pl, az.pl i inne wielkie firmy hostingowe nie zgniotą rynku hostingowego swoim stowarzyszeniem? Gdzie tu jest kurczak, znaczy kruczek?

jeżeli rozumiesz pod pojęciem "tuzy" polskiego SEO duże zasobne w kasę firmy to proponuje udanie sie do IAB - tam takowe są , tutaj niestety nie (tutaj są tuzy o lepszych umiejętnościach ale nie potrafiący sprzedać tych umiejętności bo każdy z nich działa na skalę małego podwórka obsługując firmę z pcimia), a myslę że możnaby do tego doprowadzić. Taka jest już specyfika tuzów finansowych, że nie muszą się łączyć to inni chętniej z nimi sie łączą (patrz ostatnia akcję propagandowo reklamową homu z google)

Świetnie, że poruszyłeś temat - ta akcja którą opisałem dała tym dwóm firmom dużo korzyści pomimo znacznego obniżenia jakości usług home.pl (w mojej własnej opinii wynikającej ze spędzenia u nic 5 lat) jak myślisz jak taka akcja wpłyneła na przyrost klientów ??

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alumilut to się ma do tego

o Dlaczego np. home.pl, nazwa.pl, az.pl i inne wielkie firmy hostingowe nie zgniotą rynku hostingowego swoim stowarzyszeniem?

to ma się do "zgniatania" rynku, ostatnio była taka próba na polskim rynku farb, każdy wie czym to się skończyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słyszałeś kiedyś o ustawie antymonopolowej? Nie da się legalnie monopolizować runku

nie mam na mysli żadnej monopolizacji rynku tylko wsparcie propagandowo - merytoryczne dla mniejszych rzetelnych firm z naszej branży , ostatni raz napiszę, że chodzi mi o osiągniecie korzyści .. Myślisz, że dla ideologii duże firmy zakładają fundacje ?? Myslisz, że do IAB wstępuja po to aby uświadamiać rynek ??

firmy wspieraja / zakładaja fundacje bo albo żona/kochanka prezesa właściciela sie nudzi albo chce wejść na salony a przy okazji firma zyskuje ludzkie oblicze.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beerbant, przeciecz wiem o tym to było do wypowiedzi soprano o zgniataniu rynku hostingowego :D

Taxi-Katowice przeciecz nikt cie nie zmusza do żadnego stowarzyszenia, wiec możesz tam w Katowicach z Lokem , Fiskasem , Bartkiem Setia i reszta konkurować :D, tylko z nimi nie masz żadnych szans to prawda, w szczególności jak będziesz przestrzegać jakich kol-wiek zasad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to idealnie przypomina korporację-zrzeszenie taxi gdzie "leśne dziadki" stworzą sobie ciepłe posadki za składki członków i dodatkowo będą sobie przydzielać lepsze kursy-zlecenia pozycjonowania. Przez to szybko uciekłem z korporacji i założyłem swoją. :D Być może jest to spowodowane tym że liczba zleceń pozycjonowania spada lub spadają zarobki efektywnie i niektórzy szukają innych stałych dochodów w zasiadaniu w zarządzie takiego stowarzyszenie-zrzeszenia. Takie zrzeszenie w dłuższej perspektywie nic nie zrobi tylko popijawy cotygodniowe dla kliki organizuje ze składek członkowskich i kroi na lewo lepsze zlecenia. Tyle z moich doświadczeń ze zrzeszeniami transportowymi.

Ja rozumiem Twoje doświadczenia życiowe , ale byłbym wdzięczny abyś czytał uważnie , nie chciałbym aby w stowarzyszeniu ktokolwiek wyciągał bezpośrednie korzyści materialne, poprzez uczestnictwo w stowarzyszeniu uzyskujesz posrednie korzyści w postaci wiekszego zaufania klientów oraz przewagi konkurencyjnej ....

Proszę Ciebie wyjdź poza zamkniety krąg tych swoich taksówek to nie jest walka o miejsce postojowe pod lotniskiem ...

Na skalę małego podwórka.Wątpię, It się reklamuje że wypozycjonował ponad 10 tys fraz w 2 lata na rożnych rynkach w tym takie farzy jak opony czy kredyty. Jest TOP1 na pozycjonowanie , zatrudnia 23 osoby-dane ze strony, ja bym raczej nazwał to największymi firmami w Polsce.

No widzisz i zaprasza wszystkich do swojego biura a do mojego jakoś nie może dojechać :D , Słoneczni też piszą że przestrzegają wytycznych google dla webmasterów, są etyczni, pracują dla nich same tuzy copirajterskie a rzeczywistość jest jaka jest , własnie chodzi o to aby m/inn przestać wciskać ciemnotę klientom.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soprano, juz powiedziałeś ze ciebie to nie interesuje, wiec wszystkie uszanują twoja decyzje

Ależ drogi kolego, to mnie bardzo interesuje. Wręcz mnie ten pomysł przeraża. Nie zrozumcie mnie źle. Sama idea jest dobra, ale tak jak już wspomniałem wcześniej, zawsze dochodzi czynnik ludzki. Tego akurat boję się najbardziej.

Przepraszam jeżeli kogokolwiek uraziłem swoimi wypowiedziami. Zwłaszcza autora tematu.

seowyszbanner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taxi-Katowice przeciecz nikt cie nie zmusza do żadnego stowarzyszenia, wiec możesz tam w Katowicach z Lokem , Fiskasem , Bartkiem Setia i reszta konkurować :), tylko z nimi nie masz żadnych szans to prawda, w szczególności jak będziesz przestrzegać jakich kol-wiek zasad.

Nie faworyzuj proszę :)

IMO rynek seo w Polsce nadal nie jest nasycony więc każdy ma możliwość poczęstowania się kawałkiem tego tortu :)

Co do stowarzyszenia, obserwując branże nie ma szans na powodzenie (a szkoda), każdy na każdego patrzy spode łba to raz, dwa ktoś by musiał być kierownikiem tego przedsięwzięcia i musiałby podejmować decyzje a to już na wstępie budzi podejrzenia (kogo przyjmujemy, czemu ten jest prezesem stowarzyszenia, czemu tak a czemu nie itd...).

Lepiej robić mini-sztamy i działać w grupach kilku-osobowych :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności