Skocz do zawartości

slask vs sosnowiec ;)


15175

Rekomendowane odpowiedzi

a bo sosnowiec jest zagranicą :D

(oki, wybacz ten rodzimy-slaski humor ;))

Wybaczam - też nie lubię sosnowca, totalna dziura, co nie znaczy że śląsk to centrum wszechświata ;)

Cała ta polska to mało cywilizowany kraj, dlatego pora stąd uciekać i zacząć się rozwijać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale ja nic nie pisalem, ze to jest dziura (nowy rynek maja super).

mialem na mysli standardowa wojne slkask vs zaglebie i zarciki, ze sosnowiec to zagranica :D nic poza tym.

ps. moja kicia jest z sosnowca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre....

z tym żę ja wogóle nie zamierzam walczyć. Dla mnie zarówno Sosnowiec jaki cały śląsk to "czarna dziura", zarowno kulturalnie jak i "technologicznie".

Skoro już jest ten temat to może porozmawiamy o pojęciu jakim jest patriotyzm :D

Różni ludzie na świecie czasami powiedzą coś pozytywnego o swoim kraju (nie dziwie się),

A czy jest coś co Wam (Nam) Polakom podoba się w Polsce ?

Długo szukałem i nie znalazłem, rzeczy którą chciałbym się pochwalić poza granicami Polski.

Może przesadzam, ale tak jakoś dziwnie.....

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wódka?

"Swieta wojna" to juz chyba historia. Pozostaly tylko zarciki. Moja lokalna swieta wojna tez wygasla (kiedys mozna bylo sztacheta dostac :D ). Normalnie sielanka ;)

Oficjalna strona serii Football Manager ( FM 2005, FM 2006 ) - CM Revolution

Forza MLKS Woźniki Śląskie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale ja nic nie pisalem, ze to jest dziura (nowy rynek maja super).

mialem na mysli standardowa wojne slkask vs zaglebie i zarciki, ze sosnowiec to zagranica :D nic poza tym.

ps. moja kicia jest z sosnowca ;)

Od razu mówie, żebyś mnie źle nie zrozumiał (powiedzmy że jestem po Twojej stronie, bo mi nie zależy)

Przez ostatni rok pracowałem ze ślązakami (w gliwicach), wszystko było OK, do momentu kiedy to Oni, jako pierwsi zaczęli wymieniąć często i gęsto nazwę pewnej rzeki, która to oddziela luksus od nędzy (Bry... ?) Tak zgadza się! ;)

Bardzo często widzę że śląsk jako pierwszy niejako zaczyna takie docinki, a później dziwią się, że jak wjadą do Sosnowca to sosnowiec wjeżdza im na.... (twarz) ;)

I tak powstaje błędne koło.

Tutaj, na forum to samo. Ja wiem że to żart i tak dalej.. Ale kto pierwszy zaczał ...?

Chyba najlepiej byłoby aby Katowice i cały Śląsk tworzyło osobne państwo w państwie, jak np Watykan :)

Takie mam odczucia po roku pracy z hanysami.

Jest wiele takich miejsc w Polsce, gdzie od lat trwają regionalne wojny. Ale świadczy to tylko i wyłącznie o zacofaniu jednych i drugich.

Ostatnio podjechałem pod jeden lokal w Katowicach na numerach SO...., na wejściu do lokalu leci pytanie - "a masz paszport..?"

i kto zaczyna ? Parodia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilem do szkoly w Pszczelej Woli (pszczelarzem jestem) byli tam ludzie z calej polski ... byl w klasie jeden gosc ze Slaska ... kiedys go zapytalem Ty jestes polakiem czy slazakiem a on odpowiedzial ze ani jednym ani drugim i w koncu nie powiedzial kim jest a bylo to 25 lat temu i caly czas sie zastanawiam kim on byl i kim on jest teraz ....

...nic nie dzieje się bez przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

Wielu moich znajomych Katowiczan/Chorzowian/Bytomian wylądowało na UŚ w Sosnowcu.

Wiele z tych, którzy deklarowali "dajcie spokój z tymi zabobonami o Sosnowcu, te paszporty to jakiś kretynizm", zmieniło zdanie po paru miesiącach studiów ;)

To samo twierdzi moja mama (studiowała w Sosnowcu) oraz moja niegdysiejsza belferka z hiszpańskiego (studiowała w Sosnowcu).

Coś w tym jest ..? :)

Paszport to zwykłe durne powiedzonko, tak jak Poznaniacy niby są skąpi a Warszawiacy napuszeni. Generalizowanie nigdy nie jest fair. Najczęściej jest chyba serwowane między sobą, a nie przeciwko sobie.

Ślązok jestem a kiedy dowiedziałam się, że w spisie powszechnym 200,000 ślązaków zadeklarowało narodowość śląską, to mi szczena opadła.

Jak wyjeżdżam gdzieś na północ Polski i napotkani ludzie rozpoznając akcent proszą "a powiedz coś po śląsku!!!" ;)

La Palma tu żyję.

Strony www, ilustracja to robię.

Link Vault jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po jakiej mojej stronie? nie ma zadnej mojej strony bo to zart byl. to chyba tylko dresy i kibole gdzies sie tam leja a reszta sobie zartuje i tyle. dokladnie jak mowi kava, jakby powiedziec ze ci z krakowa to skapce etc. ;)

takie rozne zaszlosci pewnie sa w roznych regionach kraju a my nawet o tym nie wiemy :)

zawsze do kota mowie, ze jest niedobry, bo 'zagramaniczny' ;) ale kot sie z tego nie smieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kot sie z tego nie smieje

A to gbur :)

"Sosnowiec żąda dostępu do morza"

Gdynia nie odda ;)

"Wielkie uczyniłaś pustki w kraju naszym,

Ty żałosna partio tym rządzeniem waszym.

(...)

Z każdego kąta żałość człowieka ujmuje

A kraj już nowych rządów tęskno wypatruje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po jakiej mojej stronie? nie ma zadnej mojej strony bo to zart byl.

Wiem, dlatego napisałem "powiedzmy" :D

W tym wątku chodziło mi tylko o to kto tak naprawdę zaczyna jako pierwszy, bez znaczenia czy to żart czy powaga. Najlepiej byłoby olać takie sprawy.

Nie mów też, że tylko kibole i jakies pozaspołeczne subkultury sobie dogryzają, bo ja jak jade przez Katowice samochodem, to rzadko spotykam się z pojęciem uprzejmości ;)

"A wszystko to ch.... " :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności