Skocz do zawartości

[ PRYWATA ] Rozbudowa sieci domowej


Max Pain

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje za dotychczas udzielone informacje. Dyskusja na temat wydolnosci urzadzen zrodzila inne moje obawy. Otoz lacze, z ktorego korzystam to 10mb/s. Zwykle Internet wykorzystujemy do przegladania stron, jednakze zdrzaja sie momenty kiedy to na wszytskich komputerach w tym samym czasie pracuja programy p2p. Czy przedstawione ponizej urzadzenia poradza sobie z obsluga sieci skladajacej sie z 6 komputerow generujacych znaczny ruch?

ASMAX BR-604 + ASMAX NS-500

Jastrzębia Góra - kwatery prywatne, mapa, zdjęcia, noclegi

Twoje prawo jazdy - Irlandia Północna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Jeżeli korzysta się z p2p to najlepiej wprowadzić indywidualne przydzielenie pasma łącza, by nie dopuścić do sytuacji, gdzie ktoś nie może otworzyć strony, bo łącze jest zawalone przez p2p. Jeżeli jednak jest to łącze symetryczne 10Mbit/s to raczej nie powinno być problemu.

Sam sprzęt się wyrobi - 6 kompów to nie jest dużo dla rutera, nawet przy sporym obciążeniu.

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz lacze, z ktorego korzystam to 10mb/s. Zwykle Internet wykorzystujemy do przegladania stron, jednakze zdrzaja sie momenty kiedy to na wszytskich komputerach w tym samym czasie pracuja programy p2p. Czy przedstawione ponizej urzadzenia poradza sobie z obsluga sieci skladajacej sie z 6 komputerow generujacych znaczny ruch?

Jeżeli jednak jest to łącze symetryczne 10Mbit/s to raczej nie powinno być problemu.

Sam sprzęt się wyrobi - 6 kompów to nie jest dużo dla rutera, nawet przy sporym obciążeniu.

Ja bardzo bym chciał mieć 10 mb/s w polskich realiach wygrałeś w totka i nie masz co robić z kasiorą juz nie mówiąc o takim łaczu symetrycznym wydaje mi się że kolega Max Pain zasugorawał się tym na jakiej prędkościu pracuje połączenie ze switchem/routerem które pokazuje system windows jak sobie klikniemy na połączenie sieciowe. Z doświadzczeń empirycznych przy dwóch kompach które równocześnie korzystają z p2p i przy łaczu 2 mega nie jesteś w stanie go zapchać chyba że ciagniesz same hiciory 24h/7 wtedy jest możliwe zapchanie łącza nie routera, i to zapchasz na chwile owe łącze praktycznie nie jesteś w stanie na dłuższy okres się podpiąć do tylu innych użytkowników by stale ciągnać (nawet z 2 kompów) 256 kilobajtów/s. A fakt jest faktem że

Jeżeli korzysta się z p2p to najlepiej wprowadzić indywidualne przydzielenie pasma łącza, by nie dopuścić do sytuacji, gdzie ktoś nie może otworzyć strony, bo łącze jest zawalone przez p2p.

pozdrawiam

IE to taki program, który pozwala na oglądanie internetu z Twojego komputera i odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo bym chciał mieć 10 mb/s w polskich realiach wygrałeś w totka i nie masz co robić z kasiorą juz nie mówiąc o takim łaczu symetrycznym wydaje mi się że kolega Max Pain zasugorawał się tym na jakiej prędkościu pracuje połączenie ze switchem/routerem które pokazuje system windows jak sobie klikniemy na połączenie sieciowe.

10mb/s - opcja za 38 funtow :zeby:

Jeszcze raz dziekuje za informacje :unsure:

Pozdrawiam

Jastrzębia Góra - kwatery prywatne, mapa, zdjęcia, noclegi

Twoje prawo jazdy - Irlandia Północna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10mb/s - opcja za 38 funtow ;)

Jeszcze raz dziekuje za informacje :unsure:

Pozdrawiam

Ale bajer kiedy u mnie na wsi tak będzie ....... :zeby::D

IE to taki program, który pozwala na oglądanie internetu z Twojego komputera i odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chello ma 12Mb i bez limitow a w podobnej cenie :D fakt ze nawet na wioskach tych >100.000 wielkosci nie zawsze maja :D

Co do sprzetu nie ma bata zeby go zajezdzic tak mala liczba userow na 99% upload zabija ci download lub poprostu nie wyrabiasz w limitach ;)

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności