Skocz do zawartości

Dot. nowego działu "Copywriting"


Inka22

Rekomendowane odpowiedzi

A może wprowadzić więcej kategorii? Oprócz copywritingu, np. grafika, pozycjonowanie etc. I przede wszystkim wyłączyć możliwość dodawania ogłoszeń do forum ogólnego - jedynie do odpowiednich kategorii. Wtedy nie będzie problemu z ogłoszeniem, które po kilku godzinach spada na kolejne strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A zapytam tak, jeśli mam przypuszczenia/dowody/pewność, że jeden user posługuje się na forum kilkoma nickami, czy da radę to gdzieś zgłosić i czy są za to jakieś konsekwencje? Nie chodzi tylko o sam fakt, że pod trzema różnymi nickami wystawia takie same/podobne ogłoszenia w dziale copywriting, zmieniając nieznacznie ich treść oraz maile, ale czy posiadanie multikont nie powinno być w jakiś sposób "nagradzane" lub tępione?

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale nadal uważam, że to walka z wiatrakiem.

Zamiast męczyć się ze skutkami trzeba dojść do źródła problemu. Jeżeli komuś to przeszkadza powinien usunąć źródło, a nie bić się o ogłoszenia.

Mhm... tęskniłem?

Jeżeli szukasz kogoś, kto zrobi profesjonalne zdjęcia, to zapraszam! Fotografia Produktowa - klik klik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś to przeszkadza powinien usunąć źródło, a nie bić się o ogłoszenia.

A w jaki sposób chcesz usunąć źródło, którym w tym przypadku jest nieuczciwy wykonawca, ogłaszający swoje usługi w dziale z ogłoszeniami? I to taki, na którego oszustwa są dowody przedstawione nawet na tym forum? Chętnie posłucham, bo póki co, to wychodzi na to, że nie jesteś za tym, aby takie konta banować albo przynajmniej utrudnić im funkcjonowanie, bo "w czym to przeszkadza":)

Nieciekawe i jak dowodzi kilka osób na tym forum nieetyczne praktyki Sunrise System są szeroko tępione, nie widzę więc powodu, dlaczego tego samego nie zrobić w sferze copywritingu, zwłaszcza że w tym wypadku dysponuje się odpowiednimi do tego narzędziami.

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, to nic nie da :)

Wspomniany użytkownik korzysta z 3 różnych maili (o tylu wiem), trzech różnych nicków i posługuje się trzeba różnymi imionami. Ale kiedy z tych trzech maili przychodzą identyczne (dokładnie te same, z identycznymi błędami) "przykładowe teksty", to nawet lama zrozumie, że coś jest nie tak. Zwłaszcza że styl pisania i same nazwy maili wyraźnie wskazują na tą samą osobę.

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie. Uważam, że to po prostu syzyfowa praca.

Aforyzmami lecę jak nic :)

sindirus, ten "ktoś" nie jest moim zmartwieniem i mimo tego, że też zajmuję się pisaniem tekstów, nie zamierzam wymyślać rozwiązania tego problemu. Jak mi wpadnie przypadkiem to z pewnością o tym poinformuję :)

A jeżeli osoby oszukane nic z tym nie robią... no to już całkowicie ich sprawa. A co gorsza, jeżeli ludzie dają się oszukiwać...

update:

Nieciekawe i jak dowodzi kilka osób na tym forum nieetyczne praktyki Sunrise System są szeroko tępione, nie widzę więc powodu, dlaczego tego samego nie zrobić w sferze copywritingu, zwłaszcza że w tym wypadku dysponuje się odpowiednimi do tego narzędziami.

Na to trzeba pieniędzy, albo czasu. Masz jedno, albo drugie?

Ale kiedy z tych trzech maili przychodzą identyczne (dokładnie te same, z identycznymi błędami) "przykładowe teksty", to nawet lama zrozumie, że coś jest nie tak.

Więc chcesz tępić tego człowieczka dla "lamy"? Bo rozumiem, że tylko klient "lama" może nabrać się na takie ogłoszenie, więc...

Teraz to nie rozumiem z czym i dlaczego walczysz.

Mhm... tęskniłem?

Jeżeli szukasz kogoś, kto zrobi profesjonalne zdjęcia, to zapraszam! Fotografia Produktowa - klik klik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a ja wolę być takim Syzyfem i jednak starać się coś zrobić, zwłaszcza że przez takie osoby poziom zaufania do innych copywriterów znacznie spada.

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O poziom zaufania się martwisz?

Jeżeli ktoś woli wybrać niesprawdzonego copy, który nie ma żadnych referencji i jest osobą anonimową zamiast kogoś "na poziomie", to jak myślisz, jaki "poziom" klienta reprezentuje?

Poza tym - zaufanie można w bardzo prosty sposób naprawić. Ale to już prywatna kwestia każdego copywritera.

Mhm... tęskniłem?

Jeżeli szukasz kogoś, kto zrobi profesjonalne zdjęcia, to zapraszam! Fotografia Produktowa - klik klik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziomu zaufania szybko nie poprawisz, jeśli jesteś osobą prywatną i nie prowadzisz działalności gospodarczej. Dla wielu klientów faktura = gwarancja otrzymania tekstów i nie dociera do nich, że umowa o dzieło daje to samo. I nawet dokładnie określa jakość tekstów plus daje możliwość ich zareklamowania.

Mnie osobiście ratują rozbudowane portfolio, referencje, konto z pozytywami na ZPN i Allegro + aktywne uczestnictwo na PiO, ale na mojego bloga często wchodzą ludzie, którzy nie mogą znaleźć klientów, bo nie wystawiają faktur, a klient nie chce pracować z freelancerem, bo jednoznacznie kojarzy mu się on z nieuczciwym wykonawcą albo obibokiem. Wcześniej jednak było trudniej, bo właśnie przez takie osoby, które działają pod setką nicków i oszukują kogo się da tworzy się wizerunek freelancera - o.szusta i naciągacza.

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności