Skocz do zawartości

PILNIE Source Liczenie CRC32


Keleborn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś mam do Was takie pytanie, a w zasadzie wielką prośbę. Myślę, że jeżeli ktoś się na tym zna, to nie sprawi mu to większego problemu, a mi oszczędzi sporo pracy. Przejdę do rzeczy:

Potrzebuje kod (najlepiej gotowca) napisany w Delphi, C++, C, który miałby za zadanie kolejno:

- Sprawdzanie sumy kontrolnej wybranego przeze mnie pliku metodą CRC-32,

- porównanie sumy kontrolnej tego pliku, z wartością wpisaną przeze mnie,

I tu warunek:

- Jeżeli wartości będą równe, to uruchom przykładowo Gra.exe,

- Jeżeli wartości nie będą sobie równe to pobierz z serwera np plik.txt.

Połowa z Was, nawet znających się na tym, być może dalej nie rozumie, więc może wyjaśnię na przykładzie:

Mamy 3 pliki:

Stefan.txt,

Porównywator.exe,

Gra.exe

I załóżmy iż hash pliku Stefan.txt w crc32 to: 322f0124

Program Porównywator.exe miałby za zadanie sprawdzić czy hash pliku Stefan.txt jest równy 322f0124.

Po sprawdzeniu, jeżeli wartości byłyby równe, program ten uruchamiałby plik Gra.exe, jeżeli zaś nie byłyby równe, program pobierałby nowy plik z adresu (np. www.dfwqr33r.pl/Stefan.txt).

Mianowicie chodzi o to, aby przed włączeniem pliku Gra.exe, nikt nie używał edytowanego pliku Stefan.txt. (Jeżeli macie na zabezpieczenie inne pomysły, to chętnie wysłucham).

W miarę możliwości, bardzo prosiłbym o gotowy program ze źródłem, gdyż jestem jeszcze w tym zielony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności