Skocz do zawartości

Armani Model


google+1

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojego doświadczenia z ubiegłego tygodnia,

Kupiłem żonie na ebayu zegarek, właśnie Emporio Armani,

Gdy go odbierałem w pocztowym urzędzie celnym, celnik od razu oświadczył, bez specjalnego sprawdzania, że jak z Hong Kongu to podróbka i są dwie opcje.

Albo rezygnuję i proszę o zwrot do dostawcy, albo oni wzywają eksperta reprezentującego firmę Armani i jeśli on stwierdzi, że to oryginał to ok, ale jeśli podróbką to będę miał sprawę o wprowadzanie podrobionego towaru na polski obszar celny.

Trochę się wystraszyłem i kazałem odesłać.

Zgłosiłem to do Ebaya i tu Ebay wykazał się klasą, oddali mi pieniądzę wraz z kosztami przesyłki ;) Żadnego porównania do naszego Allegro gdzie generalnie mają wszystko w nosie.

W międzyczasie dowiedziałem się, że celnik mnie oszukał, jeśli jestem osobą prywatną towar jest w ilościach jednostkowych i nie jest przeznaczony na handel oraz nie przekracza wartości 450 euro - to nie ponoszę, żadnych konsekwencji, jedynie przepada mi toowar, jeśli faktycznie jest podrobiony.

Celnicy podobno często tak straszą, bo nie chce im się wykonywać dodatkowej papierkowej roboty.

A tak na marginesie zegarek wyglądał idealnie jak oryginał, miał identyczne pudełko, wszystkie książeczki i instrukcje, kążdą metkę i folię na każdym elemencie. A sprzedający 1000 pozytywnych opinii, także do teraz mam zagwozdkę, czy kupiłem oryginał czy nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie kupiles oryginalu. Poza tym ile ten zegarek kosztuje w salonie Armaniego - moze przekracza 450 euro?

Z tym czy Cie wprowadzil w blad to mozliwe ze nie do konca. Nie wiem ile w tym prawdy, ale kiedys czytalem na jakims forum wypowiedz osoby, ktorej wlasnie celnicy zarekwirowali paczke z podrobkami - akcesoria do konsoli. Napisal, ze nie dostal zadnej kary itp. bo to byly pojedyncze sztuki, ale musial zaplacic koszty ich zniszczenia i ekspertyzy. Nie bylo to moze duzo, chyba cos ok. 100zl, ale akurat te przedmioty byly tanie i to znacznie przekroczylo ich wartosc.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armani to nie jest jakaś droga marka, generalnie są już w cenach od $200,

tak czy inaczej jeśli kupuję coś za 1/10 ceny to wiem, że to podróbka, ale jeśli płacę 50-70% ceny w Polsce to już niekoniecznie, pod względem zakupów Polska to bardzo drogi kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na bank fake ale Chinczycy robia dobry fake kiedyś kupiłem air force one w tysiac dolarówkach (model który nie istnieje) i kilka par istniejących ,często te fake okazuja sie identyczne jakościowo z orginałami.W mooim przypadku wszystkie były ok chodziłem po 2 lata nawet i jeszcze odsprzedałem potem:) Kupowałem z fabryki która produkowała buty dla N a po godzinach na swój rachunek :( .Tyle co wiem to sie to tak odbywa że jakaś firma zleca produkcje czegoś ,chinczycy robia kopie matrycy i leca z produkcja ,W Chinach do nie dawna nie istniało takie prawo własności teraz wprowadzili ale działa beznadziejnie podobno.Odbywa się to tak że kupujesz legalna podróbke która po wejściu na teren UE staje się nielegalna

Zapraszam na made-in-china.com albo alibaba.com minimalne zakupy to około od 500$ dogadujesz sie przez messengera i wpłacasz gościowi którego nie znasz na konto które ci podał przez tego messengera ;) (tak było kiedyś) ale nigdy mnie nie oszukali.wybierając wybieraj firmy ze srebnym medalem (złociu sprzedaja tylko duże partie) reszty unikaj a nikt cię nie oszuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na bank fake ale Chinczycy robia dobry fake kiedyś kupiłem air force one w tysiac dolarówkach (model który nie istnieje) i kilka par istniejących ,często te fake okazuja sie identyczne jakościowo z orginałami.W mooim przypadku wszystkie były ok chodziłem po 2 lata nawet i jeszcze odsprzedałem potem:) Kupowałem z fabryki która produkowała buty dla N a po godzinach na swój rachunek :( .Tyle co wiem to sie to tak odbywa że jakaś firma zleca produkcje czegoś ,chinczycy robia kopie matrycy i leca z produkcja ,W Chinach do nie dawna nie istniało takie prawo własności teraz wprowadzili ale działa beznadziejnie podobno.Odbywa się to tak że kupujesz legalna podróbke która po wejściu na teren UE staje się nielegalna

Zapraszam na made-in-china.com albo alibaba.com minimalne zakupy to około od 500$ dogadujesz sie przez messengera i wpłacasz gościowi którego nie znasz na konto które ci podał przez tego messengera ;) (tak było kiedyś) ale nigdy mnie nie oszukali.wybierając wybieraj firmy ze srebnym medalem (złociu sprzedaja tylko duże partie) reszty unikaj a nikt cię nie oszuka no i ups w ciagu 5 dni dostarcza ci paczkę do domu i nie musisz się stresowac na żadnym urzędzie celnym.TNT nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dość dużą skalę sprzedawane były kiedyś podróbki słuchawek Creative za 45$ (realna wartość 5$). Sprzedawcy zapewniali również gwarancję, co w rzeczywistości przekładało się po prostu na wysyłkę kolejnych słuchawek. Po prostu zamiast 40$, sprzedający zarobił wtedy 35$, ale to i tak duże przebicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności