Skocz do zawartości

Debata - Korwin vs Palikot


aniec2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Oglądaliście? Jak wrażenia?

Katastrofalna jakość dźwięku, szkoda uszu. Tylko się wnerwiłem i wyłączyłem po minucie. Jedynie zwolennik będzie chciał przesłuchać całość, ale ktoś niezdecydowany nie będzie się raczej katował. W ten sposób ci dwaj panowie nie poprawią swoich notowań.

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moskit

W takim razie, czego oczekujesz od debaty? Słodzenia sobie, tak jak Tusk vs Pawlak czy może jednak średnio merytorycznej kłótni Tusk vs Kaczyński albo inne Napierdalarskie? Tu przynajmniej można poznać ogólny pomysł na politykę i gospodarkę tego kraju. Ponadto, był to rzeczywisty pojedynek Lewica vs Prawica a nie pseudolewicowe i pseudoliberalne POPISLDY.

Obaj Janusze powiedzieli, co chcą zmienić - nikt nikomu nie przerywał, chociaż widać było po JKM, że bardzo by chciał wtrącić swoje 3 grosze do wypowiedzi Palikota, ale to już taki charakter.

@Szemron

Jakośc jaka była, każdy słyszał - spokojnie można posłuchać te kilkanaście minut. Ale żadne mainstreamowe media nie pofatygowały się do zrealizowania tak ciekawego przedsięwzięcia. A wcale dużo nie było trzeba. Zorganizowały się tylko internetowe serwisy, w których można było obejrzeć debatę na żywo. To o czymś świadczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego JKM opowiada się za likwidacją sejmu ;)

Tak czy siak, ja zagłosuje na KNP. Wystarczy, że pojawi się skromne przedstawicielstwo liberałów (nie mylić z pseudoliberałami typu PO) w sejmie, aby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

PO, PIS, SLD - oni już rządzili, wystarczy już socjalizmu w Polsce. Oczywiście, jestem w pełni świadom, że pewnie do władzy dojdzie ktoś z "bandy czworga", ale mam nadzieję na zmiany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem - merytorycznie ciekawa, organizacyjnie porażka. Jak dla mnie program gospodarczy Korwina jest jedynym rozsądnym na dzisiaj - wszyscy inni w kółko powtarzają to samo i tylko podmieniają się co 4 lata przy korycie. Palikot też ma jakiś pomysł ale socjalizm się niestety nie przyjął - 100 lat eksperymentu powinno wystarczyć. Oczywiście Nowa Prawica nie wygra ale chociaż paru posłów to już byłby dobry początek. Wkrótce świat ogarnie krach jakiego jeszcze nie było w historii i wtedy trzeba będzie przypomnieć sobie teksty Korwina sprzed 20 lat, w których to wszystko przewidywał (upadek ZUS, UE i pochodnych, bankructwo systemu biurokratycznego itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatalna jakość dźwięku.

Ja sobie przypomniałem jak Korwin był 4 w wyborach prezydenckich zaraz za aktualnymi złodziejami i w mediach podawali 1 miejsce, 2, 3, ... , 5, 6 ;p

4 nie było dla mass mediów.

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem J.K.M pewnie nawet nie wystartuje do sejmu (brak wystarczającej liczby podpisów). Cóż , nawet najlepszy kabaret się kiedyś nudzi. Fajnie podsumował go Kołodko na facebooku:

Co się tyczy libertarianizmu Pana Jana Korwina-Mikke (@ problem podniesiony przez Pana Macieja K. Smolarczyka), to nie należy ich traktować poważnie. W bardzo wąskich kręgach zyskują one czasami zwolenników poprzez swą pozorną prostotę, choć w istocie libertarianizm jest prostacki. A to, że pewne, wyrwane z kontekstu jego tezy i postulaty mogą mieć sens, bynajmniej nie zaprzecza temu, że całość tej filozofii jest bezsensowna. Nie bez powodu nigdy nigdzie taki kierunek nie zdominował ani teorii, ani tym bardziej praktyki gospodarczej.

Jestem pewien – pewien jestem – że z praktycznej niedorzeczności libertarianizmu zdaje sobie sprawę sam Pan Korwin-Mikke, ale go głosi, bo jest na to zapotrzebowania części publiczności. Podobnie jak na każdym dworze kiedyś potrzebny był stańczyk; nawet wtedy, a może zwłaszcza wtedy, gdy było ciężko i smutno. Stańczyk nigdy nie jest szkodliwy, bo mówić może, co chce, lecz rządzić nie będzie nigdy. Ale przynajmniej jest weselej…

Jeśli zatem zaiste Dr Rybiński stwierdził a propos pomysłów Pana Mikke, że "przez pół roku byłby chaos po czym mielibyśmy wzrost gospodarczy 10%", to się także fundamentalnie myli. Byłby wielki chaos i wkrótce potem albo rewolucja, albo porządek przywrócony silną ręką, niekoniecznie w sposób demokratyczny. Na szczęście to nam nie grozi, zagraża nam bowiem nie libertarianizm, ale neoliberalizm. Wciąż jeszcze, pomimo wielkiego blamażu ostatnich lat.

edit:

no i pozamiatane:

Partie Marka Jurka i Janusza Korwin-Mikkego nie wystartują do Sejmu.

https://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,1...__Jak_stal.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności