Skocz do zawartości

ZenBLOG


sebau

Rekomendowane odpowiedzi

@sebau kilka propozycji do przeanalizowania :)

1. Może by iść za ciosem i wkrótce dodać free hosty? Mogło by to tak działać, że zakłada się konta i każdy by sobie mógł przygotować trochę unikalnych templatek, z których by zenblog sobie losował i tworzył strony. Poster by nie był potrzebny lub jeśli by była potrzeba to by dodawał artykuł pod tym co do tej pory było na stronie. Takiej funkcjonalności chyba nie ma ani jeden soft więc to idealne zadanie dla zenka :) (np spis jakiś tu)

Popieram w całej rozciągłości ten pomysł - również wiele jest polskich hostingów, gdzie trudno to robić ręcznie - trzeba się np. okresowo przelogować na konto.

Przy okazji może mieliście w zennoposterze taki komunikat - mam najnowszą wersję i nie wiem jak to rozwiązać - gdzieś czytałem że trzeba zainstalować net framework 3.5, ale u mnie na wim7 64bit to nie pomogło:

https://www.iv.pl/images/47129359622086111844.jpg

Pojawia mi się to co 5 sekund gdy zennoposter jest otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiek - na maila już odpisałem ;)

Co do free hostów, to temat nie jest prosty, bo już próbowaliśmy dodać hosty ale polegało to na tym, że wybraliśmy dwa w których można było wybrać instalacje wordpressa - niestety jest sporo miejsc gdzie może się taki szablon wysypać. Możemy taki programik zrobić ale na trochę innej zasadzie.

Założenie kont wyciągnięcie danych do ftp i wrzucenie na ftp ministron opartych o takie szablony jak piko cms - czyli w szablonie html jest np.:

{TITLE} {CONTENT} {SIDEBAR} {FOOTER}

wytworzyłoby się te szablony np. z freecsstemplates.org

przed wrzuceniem na serwer zmienialibyśmy pliki w locie wzbogacając je o treść + generowalibyśmy kilka podstron w zależności od ustawień. Dodatkowo moglibyśmy losować końcówki adresów .html, .php, .htm itd

Po prostu unikalibyśmy kontaktu z bazą danych/ jej zakładania itd. Tworzyłoby się konto na darmowym hostingu i po utworzeniu wrzucalibyśmy statyczne pliki lub php na serwer wraz z obrazkami. Raport tak samo jak w zenblogu. Część mechanizmów byłoby takich samych jak w zenblogu ale raczej byłby to osobny program aby można było utrzymać jego jakość na wysokim poziomie - moglibyśmy zacząć od polskich freehostów.

  • Like 1

 Szablony do zennopostera - ZenBLOG, ZenSocialBot, ZenOgłoszenia, Szeptacz, ZenFles, ZenReview, szablony do poczty i inne). Tylko profile VIP proszę zamawiać przez priv lub email

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elias - ja jeszcze się waham czy wrzucać ministrony czy jednak próbowac stawiać WP tam gdzie się da.

Na początek uruchomimy jednak kilka z ministronami, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Na początku pprzyszłego tygodnia powinna się pokazać pierwsza wersja tych free hostów.

P.S. Czy znacie jakieś dobre narzędzie offline do budowania takich mini stron? Chciałbym podejrzeć kilka rozwiązań przed decyzją autorskiego rozwiązania sprawy :)

 Szablony do zennopostera - ZenBLOG, ZenSocialBot, ZenOgłoszenia, Szeptacz, ZenFles, ZenReview, szablony do poczty i inne). Tylko profile VIP proszę zamawiać przez priv lub email

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebau nie lepiej wrzucić jakiś fajny, lekki CMS (dodatków mnóstwo), stoi to na XML wiec każdy serwer to obsłuży, a dokładnie chodzi o Getsimplecms, niż bawić się w kombajn typu WP?

Edytowane przez cinmar

 

"Na szczycie zawsze znajdzie się miejsce" - Ale potrzebujesz serwera by tam się znaleźć - Zgarnij kod rabatowy do SEOhost 40% - lub rabat do Cyber_folks - 10% - Rabat do hitme -5% - #reklama #link_sponsorowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o takie coś właśnie mi chodziło. Przetestujemy to na kilku free hostach czy nie ma z tym jakiś problemów. Docelowo jednak lepiej byłoby losować jakiś cms z kilku możliwych lub generować po prostu pliki statyczne. Spróbujemy to rozwiązać. Piko cms też niby by był ok ale tam pamiętam z htaccess bywały problemy.

 Szablony do zennopostera - ZenBLOG, ZenSocialBot, ZenOgłoszenia, Szeptacz, ZenFles, ZenReview, szablony do poczty i inne). Tylko profile VIP proszę zamawiać przez priv lub email

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji może mieliście w zennoposterze taki komunikat - mam najnowszą wersję i nie wiem jak to rozwiązać - gdzieś czytałem że trzeba zainstalować net framework 3.5, ale u mnie na wim7 64bit to nie pomogło:

Mam to samo w najnowszej wersji...co z tym można zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakaś opcja, aby zenek tylko sprawdzał maila, aktywował link i dopisywał bloga do listy zerejestrowanych ? niestety ja mam tak niską skuteczność przy rejestracji, że normalnie się załamuje. fakt, że mam jednowątkowca, ale niech i to będzie wolniej, ale na 70 blogów około zakłada mi na 20 max. widzę, że linki do aktywacji na maila wchodzą, ale mój zenek jakby ma je w trąbie ;)

jakieś podpowiedzi ? będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten błąd pokazuje się od dłuższego czasu na zenkowym forum i walczyli z nim. Może należy całkowicie odinstalować całkowicie starą wersje i te frameworki a porestarcie zdać się na instalacje zennopostera? Na starym XPku kiedyś mieliśmy ten problem ale od 4.2 już do mnie nie wraca.

Dziś poprawiliśmy kilka blogów = będzie do pobrania za 2h.

@entropia - tak niską skuteczność można uzyskać tylko wtedy gdy jest coś nie tak z captcha lub z emailem. Przeslij mi dane do team viewer to rozwiążemy zagadkę. Możesz też sprawdzić wyłączając firewalla i antyvira, bo może poczty nie daje zenkowi sprawdzić jakaś blokada na komputerze.

 Szablony do zennopostera - ZenBLOG, ZenSocialBot, ZenOgłoszenia, Szeptacz, ZenFles, ZenReview, szablony do poczty i inne). Tylko profile VIP proszę zamawiać przez priv lub email

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

format daty był tylko potrzebny w stepowych, także to nie jest przyczyną. Najważniejsze - ściągnij aktualizacje zenbloga i zennopostera :)

 Szablony do zennopostera - ZenBLOG, ZenSocialBot, ZenOgłoszenia, Szeptacz, ZenFles, ZenReview, szablony do poczty i inne). Tylko profile VIP proszę zamawiać przez priv lub email

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zaaktualizowałem Zenbloga do najnowszej wersji to zakłada mi ledwo 21 blogów :(

Zastanawiam się, co może być problemem, ponieważ wcześniej zakładał mi 45 blogów i to chyba był dość dobry wynik

"... Z wyborem firmy SEO jest troszkę jak z wyborem marki samochodu..."

Polecam skuteczne pozycjonowanie warszawa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności