Skocz do zawartości

FacePlus.PL - system wymiany +1 i Fanów


jez

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko działa wspaniale ale proponuje jeszcze dodać limit czasowy między kliknięciami albo limit kliknięć na godzinę.

Ustawiając limit dzienny np. na 100 plusów w statystykach Googla pojawia się podejrzana regularność przyrostów nowych plusów na stronie.

Może wprowadzić trochę teorii chaosu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam Was wszystkich serdecznie,

@jez dobrze piszesz o podstronach zasugeruje tylko że ułatwicie życie dodając import wielu adresów i organizacje ich w grupę
Lada dzień zamienimy dodawanie stron Google i Facebook z input (1 linia) na textarea (1 lub wiele linii), tak abyście mogli dodawać więcej stron. Nie chcę na razie wprowadzać zamieszania z grupami, importem/exportem, etc., bo to zmniejszy przejrzystość systemu. Jeżeli będę miał od Was sygnały że tego chcecie, wprowadzę taką opcję.
jez mam nadzieję, że mnie nie zabijesz :P - może nie tylko ja mam ten problem, znowu zapomniałem o moim ref-linku.... ;) (...)
Nie nie zabiję :-), ale po starej znajomości rozbabram tą bazę danych :-) i przydzielę reflinka jak napiszesz przez formularz kontaktowy z którego konta do którego i jak sprawdzę czy mnie nie bujasz :-). Opcja o której piszesz nie będzie dobra, bo zacznie się handlowanie reflinkami, czyli obniżanie ratio i skracanie kolejki. Uświadomcie sobie, że polecacie system nie tylko dla tego niewiele znaczącego 1 punktu za kliknięcie poleconego, ale dlatego, że jest dobry i dlatego że będzie kto miał klikać Wasze strony i punkty będą schodzić. To jest w tym najważniejsze i stąd właśnie będziemy wprowadzać bonusy nie tylko za efektywną rejestrację z refa, ale po prostu emisję bannerków (choćby kliknięcie w refa; o tym niżej). Obniżenie ratio, nie jest niekorzystne dla systemu, ale niekorzystne dla Was, mam tutaj na myśli długość kolejki, a bez kolejki system padnie. Mamy wszystko dokładnie, precyzyjnie obliczone, kolejka i algorytm losowania działają jak w szwajcarskim zegarku. Jest to dokładnie dobrane do obecnego ratio i mamy dokładne symulację jak należałoby zmienić algorytm by system padł w 2 dni :-) jak część innych. To wszystko jest bardzo dokładnie przemyślane i matematycznie sprawdzone.

Niedługo dla wszystkich kont bonusowych przydzielimy parę ciekawych opcji które Wam się powinny bardzo spodobać (w dalszej części niektóre z nich ograniczymy do lojalnych Użytkowników - z bezpłatnymi kontami bonusowymi).

Dzięki za zmianę nazw lajków i G+ oraz za bonus PKT! :D
Nie ma sprawy, było z tym odrobinę roboty, ale to faktycznie przydatna sprawa. Dobrze że napisałeś jak byłem w 1/3 helpa, a nie pod koniec. ;-) Z punktami - cała przyjemność po mojej stronie.
Dawno nie inwestowałem swojego czasu w żadne systemy (straciłem wiarę - zgadzam się w 100%, że nagle co po diable ma już krótkie nóżki) tylko pracowałem nad zapleczem, ale to jest świetne.
Dziękuję, jest mi bardzo miło to słyszeć. W najbliższym czasie wprowadzamy masę usprawnień i realizujemy Wasze sugestie (jeżeli oczywiście są poprawne), tak, żeby każdy z Was czuł się, że jest przez nas doceniany i że jest wartościowym Użytkownikiem - najważniejszym elementem tego projektu. Ot, choćby sympatyczne:
Wylogowano poprawnie.

Dziękujemy Ci za korzystanie z systemu FacePlus™! Niebawem poinformujemy Cię e-mailem, gdy skończą Ci się punkty, lub pojawią się w naszym systemie nowe strony do plusowania i polubienia.

Będziemy wdzięczni za Twoje sugestie odnośnie poprawek i usprawnień systemu FacePlus. Możesz się nimi podzielić pisząc do nas - zakładka kontakt.

System FacePlus™ został stworzony dla Ciebie i to właśnie Ty jesteś dla nas najważniejszy. Pamiętaj, że zawsze jesteś u nas mile widziany. Będzie nam bardzo miło, gdy do nas szybko wrócisz. :-)

- i właśnie tak mój team traktuje każdego z Was.
Martwi mnie tylko ten brak jakiegokolwiek limitu czasowego pomiędzy kliknięciami.. może wiecie lepiej.
Zdziwię Cię - mamy przecież monitoring każdego kliknięcia i znamy dokładnie odstępy czasu. Idzie tak jak to zaplanowaliśmy. Użytkownicy mają swój rozum, wiedzą jak to działa i nie trzeba ich traktować jak automatów. Przecież najważniejszy jest tutaj właśnie czynnik ludzki. To samo mogę powiedzieć do Przeklasa, rozwiewając Wasze obawy. Być może lekki "balans" w tym kierunku będzie, ale bez zbytnich przegięć w jedną lub drugą stronę.

System monitoruje kliknięcia w Wasze bannery w Programie Partnerskim - zarówno te efektywne, jak i nieefektywne (bez rejestracji). Ci z Was którzy korzystają z bannerów i linków z refem, na pewno tego nie pożałują. :-)

Dziękuję Wam wszystkim za rzeczowe pytania, wracam teraz do pisania helpa.

Pozdrawiam, J.

P.S. Ponieważ mamy delikatne i niezauważalne cięcia, a wkrótce weekend (to martwy okres w naszej branży), ilość kliknięć w weekend i dynamika, mogą trochę spać. Jeżeli wykres poszedłby trochę w dół, nie będę Was przecież oszukiwać i nabijać wartości, nie obawiajcie się, wszystko idzie w bardzo, bardzo dobrym kierunku. Statystyki obejmują zawsze stan do "wczoraj", bez cząstkowych danych z "dzisiaj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

Aby uzmysłowić Wam, co się da osiągnąć FacePlusem, tymczasowo wstawiłem na stronę główną systemu Plusy z jakiejś strony z ogonka; od zera zrobione systemem.

Mam nadzieję że to definitywnie przekona każdego nieprzekonanego. :-)

Pozdrawiam, J.

Edit: url

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wprowadzić trochę teorii chaosu...

Jestem tego samego zdania.

System powinien działać na zasadzie zdefiniowania - nie więcej niż.

I z określonej puli każdego dnia dodaje losową ilość nie większą niż zadana, włącznie z liczbą 0.

Pozdrawiam,

Mariusz

Edycja

Nie wiem na jakiej zasadzie powstały nazwy kategorii dla stron, ale przydałoby się coś dla sklepów internetowych (jakieś zakupy).

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że codziennie wykorzystamy przeznaczony budżet, bardzo dobrze można określić ile klików dziennie dostaniemy (ze względu na jasno pokazane ratio).

Jeśli jednak założenie się nie sprawdzi, to możliwe jest zebranie dużej ilości pkt i przy odrobinie pecha wykorzystanie ich w ciągu jednego dnia (doszło dużo użytkowników klikających w naszą kategorię). Bo jeśli dobrze rozumiem, to ustalamy sobie ileś tam punktów na stronę i ileś punktów przeznaczanych kolejnego dnia. Zatem jeśli dzisiaj strona miala 100pkt, dostałem 5 klików, czyli na koniec dnia zostaje 50pkt. Codziennie system przydziela na stronę 100pkt. Zatem przy takim obrocie spraw ilość pkt przeznaczonych na stronę może po kilku dniach być zbyt wysoka i znów trzeba będzie to ręcznie przykrócić?

Generalnie mało jasne mi się to wydało z początku, mimo że korzystałem z wielu systemów. Wolę jasne określenie: pula moich punktów jest jaka jest, a ja określam tylko ile max klików dziennie może otrzymać moja strona (w najlepszym wypadku otrzyma tyle, ile zaznaczyłem jako max). Chyba, że ilość punktów przeznaczonych na stronę sprawia, że częściej będzie się ona wyświetlała osobom klikającym (chyba gdzieś coś takiego wyczytałem w wypowiedzi jeża).

Swoją droga przy klikaniu w Lubię to, zawsze klikam w to samo miejsce - lewy górny róg. Nie powinno to się jakoś przemieszczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o w miarę szybkie wprowadzenie sprzedaży punktów przez Producenta.

Dzisiaj wyklikałem kilka punktów, ale widząc w koncie G co to jest, zaraz usunąłem.

Łamiąc regulamin systemu :) - jest moim zdaniem niedoskonały, bo muszę mieć prawo usunięcia plusika, który mi nie pasuje.

Może dla wielu nie ma to znaczenia na co się plusuje w swoim koncie, ale nie dla mnie.

M

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że w takim systemie nie są rejestrowane raczej konta, których właściciele się z nimi identyfikują. Choć z drugiej strony fakt istnienia w systemie normalnych kont ma swoje plusy pod względem marketingowym (osoba posiadająca 500 znajomych na fb klikając Lubie to pokazuje to niezłej garstce ludzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@quba Prawda, ale trafiają się takie wyjątki jak ja :)

Swoją drogą, podobno amerykanie to prości ludzie, ale nie sądzę aby plusiki masowo wysyłane ze świeżych kont, były tak samo oceniane przez ich algorytm, jak plusiki z kilkuletnich rzeczywistych kont z historią.

Zbyt proste, zbyt piękne...

M

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość punktów dodawanych przez system automatycznie co 24h

Kiedy są one dodawane? Okolice jakieś konkretnej godziny?

Druga sprawa. Klikanie "pomiń" wyłącza umilanie klikania i trzeba to kliknąć po raz kolejny :<

Trzecia sprawa - nie spotkałem się jeszcze z żadnym kawałem o jeżu.

PS. To Lubię to ciągle w jednym miejscu może kusić do użycia jakiegoś taskera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie!

Odpowiedzi na Wasze pytania:

System powinien działać na zasadzie zdefiniowania - nie więcej niż.

I z określonej puli każdego dnia dodaje losową ilość nie większą niż zadana, włącznie z liczbą 0.

Dziękuję za świetną uwagę, mam nawet doskonały pomysł jak to rozwiązać. Co prawda rozbije nam to jeden z algorytmów który miał być dla Was dużym ułatwieniem, dla Was nawet całość z przyjemnością napiszemy od nowa. :-)
Zatem przy takim obrocie spraw ilość pkt przeznaczonych na stronę może po kilku dniach być zbyt wysoka i znów trzeba będzie to ręcznie przykrócić?
Tak, i mamy na to lekarstwo, ale wdrożymy je na początku przyszłego tygodnia.
Swoją droga przy klikaniu w Lubię to, zawsze klikam w to samo miejsce - lewy górny róg. Nie powinno to się jakoś przemieszczać?
Powinno, bug ;), zaraz poprawimy, na szczęście Facebook jest 10 lat za Google w clickfraud. :-)
Dzisiaj wyklikałem kilka punktów, ale widząc w koncie G co to jest, zaraz usunąłem. Łamiąc regulamin systemu :) - jest moim zdaniem niedoskonały, bo muszę mieć prawo usunięcia plusika, który mi nie pasuje. Może dla wielu nie ma to znaczenia na co się plusuje w swoim koncie, ale nie dla mnie.
Oj, Mariusz, zobaczysz jakie Ci w przyszłym tygodniu przyjdzie powiadomienie. :-) Na przyszłość - nie rób tego, bo może się zdarzyć, że Ci będzie z automatu banowało konto. Jeżeli koniecznie potrzebujesz punktów, daj ogłoszenie na PiO czy gdziekolwiek i kup je od Użytkowników, są w systemie osoby z zapasami. Jeżeli koniecznie chcesz mieć punkty klikając, zrób sobie drugie konto G i F.
Ilość punktów dodawanych przez system automatycznie co 24h

Kiedy są one dodawane? Okolice jakieś konkretnej godziny?

Cron jest ustawiony co 24h, działa w tym momencie, kiedy dostajecie maile z przypomnieniem.
Druga sprawa. Klikanie "pomiń" wyłącza umilanie klikania i trzeba to kliknąć po raz kolejny :<
To wspaniale! Jest drugie kliknięcie na stronie i drugi ruch myszką! :-) Żartuję, oczywiście to poprawimy.
Trzecia sprawa - nie spotkałem się jeszcze z żadnym kawałem o jeżu.
Hmm, to dziwne, nie przypominam sobie żebyśmy pisali personalizację, a kawał o jeżu mi wyskoczył jako pierwszy. Może Tobie wyskoczył kawał o Kubie? :-)

Dobijemy do 5000 Plus i zmieniamy pkusowaną stronę. ;-)

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje w limitach dziennych dodać opcje zakresu kliknięć "MINIMUM" i "MAKSIMUM" np OD: 45 DO: 95

Wtedy nie było by codziennie np po 100 kliknięć tylko różne wartości co było bardziej naturalne.

Może przy pierwszym kliknięciu danego dnia wylosować liczbę z zakresu MINIMUM - MAKSIMUM która będzie limitem kliknięć na dany dzień.

Chyba dla Googla mniej podejrzanie wyglądają przyrosty plusików z kolejnych dni np. 34, 67, 56, 72 niż 100, 100, 100, 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się możliwość pobierania adresów podstron z pliku mapy.

Przy kilkuset "zaplusikowanych" podstronach jest trochę zabawy. Łatwiej wczytać automatycznie cały serwis i ręcznie usunąć zbędne.

M

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności