Skocz do zawartości

FacePlus.PL - system wymiany +1 i Fanów


jez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

U mnie wszystko ok. :)

@Przeklasa nie wiem czy nie przesadzasz z tą teorią chaosu. Bardzo możliwe jest przecież, że odpowiedniej wielkości strona otrzyma tyle samo punktów przez 2 kolejne dni. Gorzej jeśli ta reguła utrzymuje się dłużej. Poza tym jeśli ktoś mądrze ustawi przedział, to takie coś będzie miało miejsce bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Podziwiam Wasz refleks, "Moje strony" w panelu były ukryte na 15 minut, a tutaj już taki rwetes :-), nie było żadnych operacji na danych, wszystko jest bezpieczne, wyłączyliśmy wyświetlanie tylko na moment do testów nowych funkcjonalności. :-)

W rzeczywistości jaki serwis ma dokładnie dwa takie same przyrosty plusów przez dwa kolejne dni?
Nie sięgając daleko, liczba nowych kont w FacePlus przez 3 kolejne dni (6, 7, 8 września) wynosiła: 27, 27, 27 :-). Oczywiście bardzo szczegółowo przeanalizuję to co napisałeś, piszesz z głową i warto ro rozważyć.
2. Losowe przyrosty - przedział OD-DO. gdzie się to ustawia ?
Moje strony Plus/Lubię -> Moje strony-Akcje -> pola "przyrost punktów od", "przyrost punktów do".

Wracamy do pracy nad systemem.

Pozdrawiam Was wszystkich gorąco!

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistości jaki serwis ma dokładnie dwa takie same przyrosty plusów przez dwa kolejne dni?

Nie sięgając daleko, liczba nowych kont w FacePlus przez 3 kolejne dni (6, 7, 8 września) wynosiła: 27, 27, 27 :-). Oczywiście bardzo szczegółowo przeanalizuję to co napisałeś, piszesz z głową i warto ro rozważyć.

Przyrost nowych kont to co innego niż przyrost popularności na przeciętnej stronie.

Sukces FacePlusa to stworzenie systemu o jak największym odchyleniu standardowym. Jednak jak wiemy rachunek prawdopodobieństwa jest wynikiem studiów nad przypadkiem i próbą zapanowania nad chaosem.

Jaki więc jest rachunek prawdopodobieństwa że na mało popularnej stronie o PageRank = 0 przyrost plusów będzie dokładnie taki sam przez dwa kolejne dni?

Dodając założenie że liczba dzisiejsza musi być inna od wczorajszej zwiększamy małym kosztem odchylenie standardowe.

Chyba warto dodać jedną linijkę kodu aby jeszcze bardziej udoskonalić FacePlusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki więc jest rachunek prawdopodobieństwa że na mało popularnej stronie o PageRank = 0 przyrost plusów będzie dokładnie taki sam przez dwa kolejne dni?

Prawdopodobieństwo powtórzenia ilości plusów na małej stronie jest dużo większe niż w odpowiednio większym serwisie, bo operuje się na małych przedziałach liczb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki więc jest rachunek prawdopodobieństwa że na mało popularnej stronie o PageRank = 0 przyrost plusów będzie dokładnie taki sam przez dwa kolejne dni?

Prawdopodobieństwo powtórzenia ilości plusów na małej stronie jest dużo większe niż w odpowiednio większym serwisie, bo operuje się na małych przedziałach liczb.

Chodziło mi o realne plusy bez żadnego systemu.

Strona która ma np. 10 odwiedzin dziennie może mieć przyrost rzędu 1 - 2 plusów dziennie. Wtedy faktycznie prawdopodobieństwo powtórzenia się jest bardzo duże.

Przy użyciu systemu wymiany plusów dzienny przyrost 200 klików przez dwa lub więcej dni z rzędu przy maksymalnie 10 odsłonach na dzień wydaje się wielce nieprawdopodobny.

Przypominam że Google ma dokładne statystyki ruchu na stronie i łatwo się w tym połapie.

ps. Czy już nikt nie pamięta jak bez systemu wymiany wyglądał ich dzienny przyrost plusów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś bezmyślnie będzie korzystał z tego typu systemów, to i chęć wprowadzenia różnych liczby plusów w kolejnych dniach nic nie da. Podobnie jak z SWL-ami trzeba myśleć, bo chcąc pomóc swej witrynie, będzie można jej również zaszkodzić. Nie neguję oczywiście Twoich propozycji. Zastanawiam się tylko nad sensownością takiego rozdrabniania się.

Możliwe, że coś takiego już jest, no ale dodam. Skoro już pomysł wprowadzania przedziałów został uznany za dobry, to przydałoby się gdzieś w systemie dać jakiegoś helpa/podpowiedź, czemu to ma naprawdę służyć. Rozumiem oczywiście, że na tym forum większość użytkowników ma świadomość, że trzeba być ostrożnym. Niemniej jednak z systemu będą również korzystać osoby nie mające związku z pozycjonowaniem (np. tylko po to, by zwiększyć ilość fanów na stworzonej przez siebie na facebooku fanpage). Dana osoba może się wtedy nieźle zdziwić, gdy liczba "Lubię to" nagle drastycznie spadnie, no a jak wiadomo: zadowolony użytkownik to taki, który będzie się codziennie logował i klikał 100 razy - z korzyścią dla nas wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@guba Bardzo dobry pomysł z tym helpem z dokładnym opisem zakresów i limitów.

Powinien być też jakiś poradnik dla nowych użytkowników z podpowiedzią żeby dla stron o znikomym lub małym ruchu nie ustawiać astronomicznych przyrostów rzędu 500 na dobę. Myślę że każdy nowy przeciętny użytkownik nie ustawia limitów i po krótkim czasie zabraknie mu plusów a te pozyskane zostaną mu zabrane przez roboty Googla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy tez mieliście ten problem? Piszę tu bo nie dostałem jeszcze odpowiedzi z systemu. Dodałem fanpage i dostawałem regularnie lajki, zgadzające się z ilością kliknięć w Faceplus. Osiągnąłem pewien próg fanów i mogłem zmienić nazwę fanpage na krótszą. Dodałem ją i skasowałem starą i lajki dla fanpage o nowej nazwie już nie wchodzą, 7 Lubię to nie jest naliczonych, mimo że kliki są w systemie.

Proszę admina o reakcję.

Strony www, sklepy internetowe, pozycjonowanie.

Agencja interaktywna Toruń -

https://e-infonet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przeklasa

Głowy nikt nie zastąpi :) Jak ktoś dodaje więcej plusów niż ma odwiedzin...

Ja mam starą domenę i sporo odwiedzin, ale i tak daję max 3-4 plusiki na dzień na wybrane podstrony.

Pośpiech to tylko przy łapaniu pcheł :)

Za rok zobaczymy, kto będzie miał lepsze / trwalsze efekty (jak się to da oczywiście sprawdzić).

Pozdrawiam,

Mariusz

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was bardzo serdecznie,

Dzisiaj mieliśmy trochę przerw technicznych, m.in. przez chwilę nie wyświetlały się strony. Z góry przepraszam, nie daliśmy rady tego przyspieszyć, natomiast wszystkie zgłaszane przez Was bugi są naprawione.

Jedyne co nam zostało to to feralne Chrome. :-)

Oto odpowiedzi na Wasze pytania:

Przeklasa - Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale odchylenie standardowe możesz zwiększyć, dając większy rozrzut w przedziale przyrostów, np. zamiast 90-100 (mediana 100) dać 70-130 (mediana 100).

Remiss - Uspokoję Cię, bo tutaj sytuacja wygląda zgoła inaczej. Po pierwsze, całość danych jest trzymana po naszej stronie, więc możemy bez żadnego problemu zmienić serwer, gdy np. log będzie wynosił 10 mln rekordów. Po drugie, aktualizacja każdego skryptu odbywa się po naszej stronie, więc nie istnieje problem aktualizacji po stronie Użytkowników. Po trzecie, nie jesteśmy kodowo zobligowani utrzymywać tego samego IP i nie jesteśmy w żadnym stopniu ograniczeni technologicznie. I wreszcie po czwarte, całość od początku była napisana tak, żeby dane z naszej strony były bardzo lekkie i całe przeładowanie kliknięć czy dowcipów ważyło zaledwie paręset bajtów transferu, czyli kilkadziesiąt razy mniej niż w systemach linkowych.

Kołek - Przepraszam, poszły powiadomienia i zagrzebaliśmy się w mailach. W pewnym momencie jak było 20 do odpisania i któryś z nas odpisał, to po odświeżeniu zamiast 19 było 22, i tak przez 3 godziny. Mam nadzieję że wśród maili, otrzymałeś satysfakcjonującą Cię odpowiedź. :-)

Przeklasa, Quba, Mariusz - Padło właśnie bardzo istotne stwierdzenie: każdego narzędzia należy używać z głową. Jak pisałem wcześniej, robiliśmy bardzo dokładne testy i wiemy gdzie leży granica od której jest coś niebezpieczne, dlatego limity są na takim poziomie a nie innym. Tą wiedzą i moimi spostrzeżeniami, mam przyjemność dzielić się z Wami na bieżąco. Ale najważniejszy w tym wszystkim jest Wasz własny rozum i zdrowe podejście, czyli np. prosta analiza: przecież nie jest możliwe, aby strona miała więcej plusów niż odsłon! Nie należy przesadzać w promocji, nie tylko FacePlusem, ale dowolnym narzędziem.

Kolejny rekord: Dzisiaj zarejestrował się 500-tny Użytkownik! Dynamika przyrostu nowych Użytkowników jest największa od początku FacePlusa, co tuż po północy zobaczycie na automatycznym wykresie. Padł także kolejny rekord kliknięć Lubię.

Dziękuję Wam gorąco, to Wasza zasługa! :-)

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w miejscu gdzie jest informacja o czasie i jest teraz podawane < 24 godz. nie może być podany dokładny czas? Bo teraz to jest bezsensu bo jesli wykonuję się to raz dzienie to np. minuta po wykonaniu znów będzie mniej niż 24 godziny. Czyli zawsze będzie tak samo. Dokładny czas był by tu lepszy. Bo teraz <24 nigdy sie nie zmieni. Bynajmniej ja nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności