Skocz do zawartości

FacePlus.PL - system wymiany +1 i Fanów


jez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Moi drodzy. :-)

W lutym tłum który wpadł w panikę podczas jakiejś ceremonii religijnej, stratował 36 osób. Uleganie sugestiom to bardzo naturalne zachowanie ludzkie, jednak należy się uspokoić. Fajnie, że widzę jak po pierwszym dzikim szale już zaczynają się pojawiać serdecznie, konstruktywne uwagi i pomysły.

Pozwolę sobie na ostatni akapit dość gorzkiej krytyki i genezy przyczyn. Każdy kto stracił choć jednego plusa, może sobie szczerze odpowiedzieć na pytania:

- Czy nigdy nie usunąłem ani jednego plusa/like z profilu?

- Czy choć raz klikałem najszybciej jak się dało?

- Czy kiedykolwiek użyłem sztucznego konta?

- Czy klikałem z wielu kont, lub pod wieloma kontami z tego samego IP?

- Czy konsumowałem naraz dużo punktów?

- Czy na moje strony przybywało wielokrotnie więcej plusów, niż byłoby to w miarę naturalnie?

Jeżeli, mimo tego że wyraźnie ostrzegałem i ostrzegało wiele osób na forum, na którekolwiek z tych pytań odpowiedzieliście tak, to możecie mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie, już nie przytoczę pkt. 4.1-4.3 regulaminu, który akceptowaliście bez zastrzeżeń, mimo że niektórzy z Was z premedytacją łamali pozostałe punkty i starali się wykorzystać bugi, które są w każdej Becie. Cięcia dotyczyły praktycznie tylko kont fakeowych, kont z których z naszego loga kliknięć odstępy pomiędzy kliknięciami były poniżej pół sekundy (!), stron z gigantycznymi przyrostami/ilością plusów - większymi niż ilość odsłon strony (!). Ilość obciętych punktów w globalnych statystykach jest dość "dziwnie zbieżna" z namierzoną wstępnie ilością kliknięć Użytkowników nadużywających w różny sposób funkcjonalności systemu. Przez grzeczność nie będę punktował po nickach części Użytkowników siejących panikę w postach powyżej, często zarejestrowanych chwilę temu, z paroma postami na krzyż, przytaczając ich logi czasu kliknięć, IP, czy logów z systemu moderacji odkliknięć. Wszystkim pozostałym mogę tylko powiedzieć, że widać że jest to skutek wyłącznie braku rozwagi lub braku uczciwości.

Mam nadzieję że dzisiejsza nauczka skutecznie zniechęci osoby chcące niekoniecznie uczciwie zyskać kosztem innych, i sprawi, że system będzie w przyszłości działał bardziej niezawodnie. Jedynym minusem jest to, że niestety lekko "oberwało się" także Użytkownikom uczciwym, którzy stali się ofiarą tych drugich (na prawdę - lekko - niektórzy zamiast mieć 50% plusów ile ma samo google.pl, mają 35% - czyli zamiast przyszłowiowego "darmowego miliona" mają "pół" miliona). Będę się starał Was przed tym obronić.

Dzięki serdeczne za Wasze sugestie. Chwilowe zmniejszenie ilości klikanych stron uważam za konieczne, po prostu z globalną ilością kliknięć schodzimy do statystyk c.a. sprzed 1 tygodnia, co się szybko wyrówna, dobijamy już do 1000 Użytkowników. Żeby zmniejszyć ogonek stron systemowych do testów (które oczywiście, plusujemy - co w tym dziwnego?), znacznie polepszyłem dla Was ratio (czasowo), do 7+1/10 (7 - klikający, 1 - polecający) i dałem od 100 do 50 punktów dla Nowych Użytkowników w nowym Programie Partnerskim. :-)

Pozdrawiam serdecznie, J.

Edit: literówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dopisuje do głosu żeby uniemożliwić "szybkie klikanie", dwa plusy poniżej 1s to już hardcor.

Lepiej będzie jeśli system będzie przynosił mniejszy, ale stabilny i stały przyrost plusów/like niż szybko a później boom. Musisz nakładać nam pewne ograniczenia, dla naszego własnego dobra, by takie wtopy się nie powtarzały.

Fajna strona o capoeira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne Like nie zostały obniżone, nie ma żadnych podstaw by myśleć że tak będzie. W końcu to Google żyje z najlepszego systemu antyclickfraudowego na świecie (AdWords/AdSense), o przychodzie równym c.a. 1/3 budżetu Polski i miał wiele lat, by go dopracować.

Paru osobom nie weszły Like, z tego co widziałem były proste błędy, np. wielu wpisywało zły adres (np. jakiejś podstrony, adresu z fragmentem ajaxa, albo #), albo wprost miała inny kod na stronie niż adres strony. Mistrz miał na stronie przycisk Like z wpisanym takim adresem: "https://tutajwstawswojadres" - i pytał dlaczego system pokazuje coś innego bo on przecież wie że system kłamie. :-)

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Każdy kto stracił choć jednego plusa, może sobie szczerze odpowiedzieć na pytania:

- Czy nigdy nie usunąłem ani jednego plusa/like z profilu?

- Czy choć raz klikałem najszybciej jak się dało?

- Czy kiedykolwiek użyłem sztucznego konta?

- Czy klikałem z wielu kont, lub pod wieloma kontami z tego samego IP?

- Czy konsumowałem naraz dużo punktów?

- Czy na moje strony przybywało wielokrotnie więcej plusów, niż byłoby to w miarę naturalnie?

[...]

To są najlepsze pytania dla osób, które straciły plusy.

Z moich badań wynika, że plusy spadły mi (wg zakresu %, który podawał jez) tylko na jednej stronie głównej, tam gdzie dałem za dużo punktów w zbyt krótkim czasie. Na pozostałych podstronach wszystko stoi tak jak stało, ale tam było to robione powolnie [czyt. z głową].

Czyli - jeśli nie chcemy, by zdejmowano nam Plusy, musimy zacząć korzystać z faceplusa z głową, gdyż:

- możemy zaszkodzić sobie (stosując za duży przyrost w zbyt krótkim czasie),

- oraz zaszkodzić innym (wyklikując maximum klików w 6 minut!).

Zauważcie, że nie spadło Wam do 0, tylko o pewien %. I ten % to wynik złego używania faceplusa. A czy to jest wina klikacza czy właściciela strony, to już jest sprawa do rozpatrzenia. Nie mniej jednak, myślę, że bardziej szkodzą krótkodystansowcy.

Do przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy już ładnie nalicza, zobaczymy co dalej.

Takie luźne przemyślenia: Skoro nie ucięło nam wszystkich punktów, tylko pewną część, nie ma w tym żadnej winy FacePlusa tylko poszczególnych użytkowników którzy klikali na pałę, byle szybciej i więcej. Gdyby to system zaliczył wpadkę, wyzerowałoby wszystkie punkty, nie tylko część.

Fajna strona o capoeira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, @jez wie co robi!

System ma dopiero kilkanaście dni w tym czasie pokazał co potrafi, napstrykał dzięki Wam 11k ;) i wywołał kolejną afere na PIO !!!

Nie kombinujcie, szanujcie swoją pracę, klikajcie systematycznie bez większych szaleństw i będzie dobrze :P

Limity są całkiem spoko, pierwsze co teraz każdy z Was powinien zrobić to zadbać o konto z którego klika, tzn. jeżeli konto zostało założone tylko na potrzeby systemu zacznijcie używać tego konta w ciągu dnia, niech profil zacznie żyć. Jeżeli macie dwa konta niech obydwa będą zadbane! a jeżeli to problem to pozostańcie przy jednym ;)

Jeszcze jedna rzecz warta uwagi, dodajcie do systemu podstrony swoich serwisów które uważacie za warte uwagi, i dajcie im kilka +, ale pilnujcie się aby na tych stronach był button +1

Im więcej stron tym większy chaos którego oczekujcie, system potrzebuje userów!

Przypomnę wam start weblinka, wszyscy jechali po systemie że rotacja nic nie daje, że da się "podpierniczyć" adresy które biorą udział w wymianie linków, był nawet zamach na strony wydawców, a po kilku miesiącach okazało się że system załatwia skutecznie 80% fraz :>

Bez paniki!

Truv

brak sygnatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, potwierdzam, wszystko (niemal) zostało już ustabilizowane, będę miał dla niektórych z Was przyjemną a dla niektórych z Was nieprzyjemną niespodziankę, przymuszającą do rzadszego klikania. Mam nadzieję że uwiniemy się z tym jeszcze przed północą.

W obliczu pewnych informacji do mnie docierających, przypomnę tylko mimochodem start innego SWL-a (przypadkowo także mojego :-P), w którym po dokładnie 2 tygodniach pojawił się "krecik", obecnie sprzedający lody. Pewnie za tydzień wyciekną "jakieś czaty" - jeżeli ktoś mi dostarczy dowody, chętnie za nie zapłacę (choćby i plusami i lajkami).

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jez, a może warto by było pójść trochę w innym kierunku a konkretnie stworzyć jakiś dodatek do FF/Chrome/IE [xD] na którym by się wyświetlały przyciski do klikania ? Taki dodatek byłby o tyle dobry że każdy by sobie klikał w buttoniki (np 1 putonik co 10-20s) w czasie pracy :P

Moim zdaniem ograniczanie szybkiego klikania trochę mija się z celem ponieważ jeżeli pakiet 100 "plusów" miałbym klikać przez 30 min to jednak byłby to trochę wyrzucony czas który można było poświęcić na pracę ;) A klikając w buttoniki na toolbarze można by było odruchowo co jakiś czas odrywać się od pracy i klikać, dzięki czemu nie tracimy czasu a taki pakiet 100 plusów można by na klikać powiedzmy w ciągu godziny dzięki czemu kliknięcia były by w znacznym stopniu rozłożone w czasie !!!

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homoseksualizm.org.pl

ale takie domeny w systemie raczej nie świadczą o nim dobrze. Właśnie takie gó**o pokazało mi się z tych klików u mnie na FB na tablicy czego oczywiście sobie tam nie życzę.

ps jak to usunąc z fb teraz ?

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności