Skocz do zawartości

FacePlus.PL - system wymiany +1 i Fanów


jez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dziś znowu usuwają plusy z chmurek. Obiektywnie z mini testów 3 systemów wynika, że najlepiej trzymają się plusy z Omniplusa, gdzie zastosowano myk z iframem w domenie strony plusowanej, niestety sam system w zadzie jest opuszczony i na wiele plusów liczyć nie można. Myślę że zastosowanie tego rozwiązania + każdorazowe (testowane już w faceplusie) wejście na plusowaną stronę przed kliknięciem "+1" znacząco utrudniłoby wykrycie nabijanych plusów. Dodatkowo wydłużyłbym czas w Faceplus Mini i trochę bardziej premiował jego użycie - (np mniejszy limit dzienny przy standardowym nabijaniu)

2 sprawa, jeśli plusowanej stronie ustawię np 100 punktów 10 plusów zejdzie w kilka minut, czy nie dałoby się wprowadzić ustawienia minimalnego odstępu między kliknięciami? Np chętnie ustawiłbym sobie plusowanie minimum co godzinę.

jest szansa na giełdę punktów? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemy wymiany plusików istnieją od kilku miesięcy a polubień jeszcze dłużej i czas na moje przemyślenia. Tylko klikanie like'ow ma jakikolwiek sens ponieważ facebook to olewa i bardzo rzadko zmniejsza ilość polubień , sprawa jest bardziej skomplikowana z plusikami.

1) Kilka miesięcy temu znikanie plusików było związane z domeną systemu wymiany plusików a nie z kontem google.

Dowód : miałem 4 konta w google pierwsze do odbioru maili ,nie klikałem z niego drugie do klikania w faceplus trzecie w tweers czwarte do plused i reszty.

Pomimo tego że 3 konta miały po kilkaset kliknięć na systemach wymiany plusików , to po klikaniu plusików bezpośrednio na mojej stronie nie straciłem

żadnego z nich, plusiki traciłem tylko z systemów wymiany plusików. W każdym przypadku system sprawdzał się na samym początku ale po kilku tygodniach google dowiadywał się o systemie i plusiki zaczynały masowo znikać, nawet czytałem na jednym z polskich portali chyba webhosting że google ma liste stron z systemem wymiany plusików.

2) To co stało się dzisiaj nakłoniło mnie do napisania tego postu. Podejrzane konta z masą plusików są na celowniku googla, dzisiaj straciłem wszystkie plusiki razem z tymi które kliknąłem bezpośrednio na mojej stronie z kont używanych do systemów wymiany ruchu. Został tylko jeden plusik z konta które nigdy nie było używane do klikania w systemach wymiany plusików. Czułem się bezpiecznie bo nie klikałem od ponad miesiąca i przez ten cały czas miałem stałe 60 plusików ale jak widać google i tak cie dopadnie.

Wnioski klikajcie polubienia facebooka, klikanie plusików jest bezsensowne a następnym krokiem może być ban strony która ma masę nieważnych plusików (nie ma bezpiecznego systemu). Ilość plusików w Webmaster Tools jest nic niewarta ponieważ to są informacje tylko dla webmastera liczy się ilość przy przycisku plus ponieważ jest to informacją dla użytkownika o popularności strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w takim wypadku, jeśli będzie potwierdzone to, że google np. zbanuje stronę na której będzie dziennie przybywało np. 400 plusów dziennie a w jakiś sposób wiedzą, że strona ma max dziennie np 100 uniq odwiedzin to przecież bez problemu można zaszkodzić konkurencji jeśli któraś posiada plusy na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobne spostrzeżenia co joginek tyle, że trochę później zacząłem zabawę z plusikami. Może faktycznie trzeba mocno ograniczyć ilość plusów dla jednego konta (jaki normalny user kliknie 200 plusów na dzień)? Przecież to dziecinnie proste namierzyć tego typu konta. Fakt plusiki staną się rzadsze, ale za to dużo droższe i bardziej "elitarne" wszak i tak większość stron plusików jeszcze nie ma lub ma bardzo mało.

Również uważam że ilość z chmurki ma znaczenie - jest ona wyświetlana wszystkim użytkownikom i świadczy o pewnym "społecznym autorytecie" strony więc niepokazywanie kliknięć oszukanych ma tutaj poprostu sens. Plusy mają pokazywać użytkownikowi społecznościowe rekomendacje strony, a nie być powodem do samozadowolenia webmastera przy oglądaniu statystyk GWT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

Dodatkowo wydłużyłbym czas w Faceplus Mini i trochę bardziej premiował jego użycie - (np mniejszy limit dzienny przy standardowym nabijaniu)
Nie wiem do jakiego stopnia przyglądałeś się temu narzędziu (FacePlus MINI), ale dokładnie tak właśnie jest. Użytkownicy MINI muszą dłużej oczekiwać pomiędzy kliknięciami (ok. 2 minuty!), w zamian za to mogą więcej razy kliknąć (de facto oznacza to możliwość klikania przez ok. 7-8 godzin dziennie i uzyskania 2-krotnie większej liczby kliknięć).

Jeżeli chodzi o odstęp pomiędzy kliknięciami, tutaj się nie obawiaj, one schodzą proporcjonalnie (losowo z proporcjonalnym rozkładem; uwzględnia czas korzystania polskiego Internauty z sieci). Raczej nie ma takiej sytuacji, że plusy zejdą natychmiast, no, chyba że przyłożysz olbrzymią liczbę punktów. Odnośnie giełdy, pomyślimy nad formą.

@joginek - Cała dyskusja przypomina mi okres, kiedy wyszukiwarki analizowały meta tagi i treść, a dochodziły słuchy, że zaczną się liczyć linki i pierwsza garstka ludzi zaczęła przekonywać żeby zbierać linki. Dla wszystkich pozostałych było to niezrozumiałe, abstrakcyjne. W chwili obecnej dochodzi mocno czynnik społecznej rekomendacji. SERP-y są coraz to bardziej spersonalizowane (a będą w pełni), stąd monitoring staje się niemożliwy. Walczy się o ruch na stronach, a nie o "pozycje". Plusy nie są tylko po to żeby mieć jakieś cyferki w chmurce. Są po to, żeby pewnego pięknego dnia nie wylecieć o 10 pozycji w dół, tylko dlatego, że 10 stron pod tą samą frazą miało setki plusów. Ci którzy to zrozumieją i przyjmą bez zastrzeżeń, bo Google podjęło konfrontację z Facebookiem, będą dokładnie w takiej sytuacji, jak pierwsi, którzy zaczęli budować - dziś stare - linki lata temu.

Mamy małe święto, przekroczyliśmy milion kliknięć. Dziękuję Wam wszystkim, to jest Wasz sukces. Nie spodziewałem się że tak szybko będę mógł to powiedzieć. :-)

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem dzis kod przycisku

z <g:plusone width="55" height="20"></g:plusone>

na <g:plusone width="55" height="20" href="https://www.strona docelowa"></g:plusone> i liczba plusików wyświetla poprawnie

Edit

Tak,literówka

Graj legalnie! Legalny Bukmacher i pełna lista legalnych zakładów sportowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FreeSpin,

z <g:plusone width="55" height="20" "></g:plusone>

Nie wiem czy to literówka, ale jest po 20-tce jeden niepotrzebny cudzysłów.

na <g:plusone width="55" height="20" href="https://www.strona docelowa"></g:plusone> i liczba plusików wyświetla poprawnie

Świetnie; zwróć jeszcze uwagę na to, że plusujesz de facto ciąg znaków, czyli strona z "https://" to nie to samo co strona bez "https://", z "www" to nie to samo co bez "www", z "/" na końcu to nie to samo co bez "/" na końcu, etc.

Pozdrawiam, J.

News: jest nowe FAQ w formie "drzewka", dziękujemy o pomoc w rozbudowywaniu. :-)

Byłbym zapomniał. :-)

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobne spostrzeżenia co joginek tyle, że trochę później zacząłem zabawę z plusikami. Może faktycznie trzeba mocno ograniczyć ilość plusów dla jednego konta (jaki normalny user kliknie 200 plusów na dzień)?

Dlatego czasami zastanawiam się nad zmniejszeniem limitów 4-5 krotnie. Wtedy system będzie bezpieczniejszy, lecz z drugiej strony farmerom punktów nie będzie chciało się klikać. Ale na razie jestem pewnie jedyną taką osobą w team faceplus ;) Zobaczymy wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności