Skocz do zawartości

FacePlus.PL - system wymiany +1 i Fanów


jez

Rekomendowane odpowiedzi

(...) faktycznie, część plusów przeczyściło, ale to nic "niestandardowego" w stosunku do tego, do czego już się przyzwyczailiśmy.

No właśnie to nie było standardowe czyszczenie. Na kilku stronach wyzerowało plusy włącznie z tymi klikniętymi przez ludzi odwiedzających stronę. To już nie było czyszczenie plusów z faceplusa tylko forma ukarania strony, aż strach pomyśleć jaki będzie następny krok Wujka G (ban w wyszukiwarce?).

Niektóre strony/podstrony miały po 30-40 plusów przyznanych przez kilka ostatnich tygodni, wychodzi mniej niż jeden +1 dziennie, co stanowi ułamek procenta UU na stronie więc to nie kwestia zbyt dużej ilości plusów w krótkim czasie lub większej ilości plusów niż ruch na stronie; G w jakiś sposób monitoruje system lub wie czy plusy zostały kliknięte w sposób 'prawidłowy'.

Fajna strona o capoeira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Powiem Wam jedno - nikt nie uzywa g+, jest to nowa aplikacja i padnie tak samo jak ich Buzz. Wejdzcie na jakakolwiek autorytatywna strone z glupia trescia (typu slodkie psiaki czy cokolwiek, na co ludzie lubia klikac) i zobaczycie ze przy artykule bedzie z 60 lubien na fb, ze 40 tweets i najwyzej 2 plusy. Przeciez jak naklikacie ich po 150 na stronie to jest to oczywiste, ze nie jest to rezultat naturalny. Google webmaster tools maja tylko 140 tysiecy plusow, a na to akurat developerzy beda sklonni kliknac bo to pomocne narzedzia a do tego to developerzy a nie zwykli uzytkownicy, wiec sa bardziej sklonni zaczac uzywac nowosci (nie wspominajac juz o googlach, gdzie ekipa moze sobie ustawic numerek jaki chce). Takie jest moje zdanie. Jak bedziecie przesadzac to Was zbanuja z wyszukiwarki. Fb ma to gdzies, przynajmniej na razie, poza tym, z tego co widzialam w Insights na stronie fb ktora pozycjonowalam plusami dla testow, Fb nie widzi, ze plusy z f+ sa nieprawdziwe. Dla porownania podobna aplikacja do f+ dla rynku anglojezycznego jest rejestrowana na fb - co mozecie zobaczyc w panelu insights (kazdy klik przez ta aplikacje rejestruje backlink z nazwa samej aplikacji, czyli fb ma to pod kontrola). Jak sie namnozy falszywych profilow na fb to beda sankcje tez tam, bo caly portal im moze pasc jak to mialo miejsce z myspace (mieli tam tez oczywiscie inne problemy, ale namnozenie sie spamowych profili w systemie w pewnym momencie zniechecilo mnostwo uzytkownikow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzilo o to ze same narzedzia sa lubiane plusami przez 140 tysiacy osob na calym swiecie, a nie o widocznosc g+.

Osobiscie uwazam, ze g+ to beznadziejna aplikacja, i google brakuje kreatywnosci wiec podkradaja pomysly innym (tak samo jak z buzz czy kontami uzytkownikow google+ (mam tu na mysli siec spolecznosciowa nie konto do + (nawet nazwy im sie mieszaja))). Do tego kod na wstawienie indykatora plusow do klikania ze strony jest robaczywy i powoduje bledy W3C. Przeciez to smiech na sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic z tego projektu nie będzie, czym dalej tym gorzej ;)

Czemu? Lubię działa, w przyszłości dojdą nowe systemy + może unikalne odwiedziny. Mamy jeszcze jeden plan jak rozwiązać mechanizm +1 i żaden z systemów wymiany z tego nie korzystał. Jest weekend, nie pracuje się :P Tak więc, do zobaczenia w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :-)

Jest mi bardzo trudno z niektórymy z Was polemizować co do tego, że czarne jest czarne a białe jest białe. Marketing i pijar Google robi swoje i trudno mi mówić że 2+2=4, podczas gdy ktoś obok krzyczy i podaje w mediach że 2+2=5, bo na tym zarabia.

Screeny:

Dalsza historia strony która miała w "chmurce" na głównej FacePlusa 11k plusów:

screen: https://www.faceplus.pl/pio/wt.jpg

- screen sprzed pół godziny, żaden plus nie został usunięty (faktycznie, chmurka pokazuje mniejszą ilość - i co z tego?). Plusy wchodzą jako "z Twojej witryny", a nie z zewnętrznych. Ilość plusów na wszystkie podstrony przekracza 40 tysięcy.

Historia przykładowego testowego konta w Google Profiles:

screen: https://www.faceplus.pl/pio/profil.jpg

- na profilu jest 398 +1 z systemu (trzeba przejechać w dół i odkryć, są ukryte ajaxem), jest to jeden z pierwszych profili w systemie. Ilość +1-ek co do jednej odpowiada ilości +1-ek według naszej bazy danych (suma kolumn "kliknięć"). Wszystkie +1-ki są nabite systemem.

Przykładowy serp:

screen: https://www.faceplus.pl/pio/wyniki.jpg

- strona z +1-ką, nabitą FacePlusem, widniejącą w liście powyżej, jest podniesiona o 1 miejsce dzięki +1-ce. Z tego co pamiętam, chyba o to w tym wszystkim chodziło, zwiększenie ruchu poprzez spersonalizowany SERP? Jest to jasny dowód, że efekt został osiągnięty, mimo braku liczby w "chmurce".

Jeżeli więc niektórzy z Was chcą bazować na marketingowej papce, którą raczy Was korporacja, by na niektórych z Was zarobić ciężkie miliardy i przymusić do stosowania reklam płatnych, nie jestem naprawdę w stanie nic na to zrobić. Panel do wydawania miliardów w Google będzie zawsze bardziej "kolorowy" niż panel darmowego, a nawet kiedyś w przyszłości płatnego FacePlusa. Dostarczyłem Wam narzędzia dobrego, nie boję się powiedzieć że definitywnie najlepszego na rynku, w które włożyłem sporo serca, czasu, umiejętności i pieniędzy, nadal darmowego, które za darmo zrobiło dla 2.5 tys. Użytkowników (których staram się traktować jak najlepiej, starając się świadczyć support nawet o 4 nad ranem, a nawet przez telefon w poczekalni na pogotowiu, i spełniać ich zachcianki począwszy od "zrób tytuły przelewów" do "przesuń nagłówek o 3px w prawo"), ponad milion kliknięć. Jeżeli nieliczni z Was tego nie widzą, mogą po prostu nie używać narzędzia, wrócić do dodawarek, czy SWL-i - jednocześnie niech ta część za pół roku nie ma do nikogo pretensji, że w wypadku drastycznego zwiększenia czynnika społecznościowego, pozostanie w tyle. Tak jak z budowaniem starych linków, będzie za późno.

27 października jestem na SilesiaSEM w Katowicach z prelekcją "Social SEO - Społeczne Rekomendacje w algorytmach Google i Facebook". Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, ul. 1 Maja 50, Aula A, wstęp wolny, godz. 17:25. Moja prelekcja jest o 19:10. Informacje tutaj (link). Zapraszam.

Pozdrawiam, J.

P.S. Ponieważ nasz panel moderacji stron jest ukończony, kilkanaście-kilkadziesiąt stron Użytkowników łamiących regulamin mogło wylecieć, parę kont zostało także w całości zablokowanych. Oczywiście jest to związane z usunięciem plusów i like, co może (i musi) być widoczne w panelach WT/F. Proszę pamiętać, że zawsze kliknięcia idą w dół, jeżeli korzysta się z kilku systemów (jeden plusuje, drugi deplusuje - punkty wydane w jednym systemie niwelują punkty wydane w drugim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw sprawdzilam ilosc plusow z f+ na moich stronach i nic mi nie zniknelo - nie chce mi sie wierzyc, ze to ze wzgledu na moja lokalizacje (chociaz to mozliwe). Nadal uwazam ze z plusami googla nie ma co szalec i nabijac ich po sto. Poczekajcie i zobaczcie najpierw czy normalni uzytkownicy ich w ogole uzywaja i z jaka czestotliwoscia. Plusami od google na chwile obecna interesuja sie tylko developer'zy, konsultanci SEO i Google. Ludzie lubia fejsbukami i twitterami i jak dla mnie to jest normalne. Jak im sie cos podoba, to klikaja kontem fb, bo moga sie podzielic tym ze znajomymi. Z g+(1) uzytkownik nic nie zyskuje. Jesli juz cos 'lubil' fejsbukiem to po co ma klikac jeszcze raz plusem. Jest to kolejna proba ze strony google manipulowania wynikami wyszukiwarek i targetowania swojego addwords biorac pod uwage preferencje uzytkownikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ jez

Mam nadzieje że nie odebrałeś mojego posta jako marudzenia. Po prostu uważałem że powinieneś wiedzieć że coś takiego miało miejsce, przy setkach stron w systemie prawdopodobnie nie jesteście w stanie wyłapać takich akcji, natomiast użytkownik który ma dosłownie kilka stron widzi to od razu. Musisz przyznać że sytuacja gdy Google zdejmuje z danej strony wszystkie plusy (również te dane przez realnych użytkowników) jest niepokojąca.

System ma przyszłość i wszyscy którzy jesteśmy w nim praktycznie od początku gorąco Ci kibicujemy i po cichu mamy nadzieję że dodasz jeszcze kilka serwisów np. twitter. Natomiast tak jak już pisałem wyżej sygnały o zerowaniu plusów, gdzie jest ich kilka na podstronie powinny być dla Ciebie bardzo cenne, ponieważ prawdopodobnie znaczą że google jest w stanie odróżnić źródło plusów lub monitoruje system (lub użytkowników/konta google które dużo plusują, to też jest prawdopodobne).

Tak jak już kiedyś pisałem skoro chcesz iść w kierunku social network (i bardzo słusznie), ważniejsze byłoby zdobycie nawet kilku plusów które nie znikną z licznika po jakimś czasie niż 50 czy 100 które są regularne zerowane. Ludzie to istoty stadne, jeśli widzą że wielu innym coś się podoba, patrzą na to dużo przychylniejszym okiem - dlatego dla wielu webmasterów plusy w chmurce mogą mieć znaczenie. To nie jest krytyka, tylko takie małe przemyślenia na temat kierunku rozwoju faceplusa, tak naprawdę każdy użytkownik może mieć swoje "widzimisię" w tej kwestii, ale dyskusja na ten temat ma jak najbardziej sens, w końcu to jest dla Was informacja kluczowa "o co właściwie chodzi tym użyszkodnikom".

Fajna strona o capoeira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżu, odnośnie faceplus mini i dość długim odstępem czasowym między kliknięciami:

Relogin umożliwia 2 kliknięcia w plusy bez konieczności czekania. Co myślisz o ciągłym przelogowywaniu się co 2 kliknięcia? Zezwalasz, czy walczysz z tym?

Jeśli szukasz taniego kuriera to polecam ofertę tanich przesyłek kurierskich tej firmy. Bardzo konkurencyjne ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności