Skocz do zawartości

FacePlus.PL - system wymiany +1 i Fanów


jez

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym nawet proponował wprowadzenie konieczności posiadania pewnej liczby znajomych przynajmniej na FB bo G+ w tym momencie w PL jest mało rozwinięty.

Bo co ci z tego że nabijesz licznik Lajków jak nikt z nich nie zobaczy twoich udostępnień, wydarzeń itd. ...

Z 50 prawdziwych kont będziesz miał więcej pożytku jak ze 1000 fake - chodzi o jakość a nie o ilość :puknijsie:

Docelowo FacePlus miał służyć do nabijania punktów i tyle. Jednakże, od początku wiedziałem, że to nie wszystko, czego potrzebuje rynek. Możliwe, że w przyszłości ujrzycie kolejną zakładkę do Facebooka albo nowy produkt FacePlusa, ba, może nawet nie będzie to jedna zakładka. Na chwilę obecną jesteśmy szczęśliwi z faktu, iż udało nam się ogarnąć błędy, przez co możemy zająć się spokojnym zaplanowaniem rozbudowy systemu oraz budową poszczególnych modułów.

Gdy tylko uda nam się uzyskać nowy mocniejszy hosting, znów zasypiemy was falą nowych rozwiązań oraz ujrzycie wiele z sugestii jakie zgłaszaliście. Cierpliwości. Po lekko ponad miesiącu działania FacePlus rzekłbym: nawet nie zaczęliśmy, jeszcze daleka droga. Dla kogoś kto chce osiągnąć sukces, obecna sytuacja to dopiero początek (wstęp).

Co do wymogu ilości fanów na koncie: nie jesteśmy w stanie tego weryfikować na bieżąco, ponieważ nawet jeżeli ktoś poda konto facebook podczas rejestracji, to w każdej chwili może je zmienić na inne podczas klikania i nikt tego nie sprawdzi. Kluczem do sukcesu w takiej sytuacji jest stworzenie odpowiedniego mechanizmu i podejścia, aby userzy chcieli klikać na realnych kontach, bo coś w ich głowie tak im każe. Na to "coś" co ich do tego zainspiruje mamy już 2 pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Faceplus-dev fajnie Wam całość objaśnił, ale dopowiem: od czegoś trzeba było zacząć, jeżeli przeszliśmy już pozytywnie - przebijając wszystkie oczekiwania - weryfikację rynku na etapie ilości (którą sami wielokrotnie obniżaliśmy, żeby nie było drastycznych cięć - bo nie ma, jak sobie popatrzycie na WT - mogliśmy w tym czasie nabić 14 mln kliknięć, a nie 1.4 mln, ale zależy mi na Użytkowniku, a nie na statystykach), teraz trzeba z całych sił skłaniać się w kierunku jakości. Możecie spodziewać się, że na pewno konta prawdziwe będą premiowane (w ogóle nie wiem dlaczego niektórzy z Was mają tak zachowawcze podejście - nie wiem czy 10% kont jest fake... - w panelu administratora widać jak świetne jest to narzędzie), a targetowanie tematyczne będzie coraz to bardziej dokładne. Wtedy nie będzie niczym dziwnym, że fan motocykli będzie lubiał strony o motocyklach, czy będzie codziennie zarzucał swoich znajomych parunastoma stronami o tej tematyce, bo będzie to zupełnie naturalne. W tym kierunku idziemy. Sporo kroków już zrobiliśmy, ale sporo jest jeszcze przed nami.

Trzytysięczny Użytkownik zarejestrował się... dokładnie w moje 30-te urodziny. :-)

No i przekroczyliśmy już 1.4 mln kliknięć. Dziękuję Wam wszystkim!

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...), a targetowanie tematyczne będzie coraz to bardziej dokładne. Wtedy nie będzie niczym dziwnym, że fan motocykli będzie lubiał strony o motocyklach, czy będzie codziennie zarzucał swoich znajomych parunastoma stronami o tej tematyce, bo będzie to zupełnie naturalne. W tym kierunku idziemy.(...)

I właśnie o to chodzi :puknijsie:

Fajnie jak byście zrobili coś aby użytkownik podczas klikania widział co "lubi" wtedy mógł by z czystym sumieniem np. pomijać bezpośrednią konkurencje. W tej chwili takie informacje widać tylko gdy wyskoczy monit o potwierdzenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na mojej stronie mam 49 kliknięć a moją stronę lubi tylko 8 osób. Przed chwilą było 9 osób które lubi moją stronę. Czy to oznacza że 49-8 = 41 osób kliknęło, że lubi moją stronę, a później odkliknęło ją ?

https://imageshack.us/photo/my-images/802/facebuk.png/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, byłoby mi łatwiej, gdybyś podał mi (np. na PM, albo pisząc do supportu) maila i informacje o stronie której to dotyczy.

Klikanie Facebookowe działa ślicznie i realnie liczba uzyskiwanych like-ów pokazywana w "chmurce" stanowi ok. 99% liczby kliknięć (zawsze się zdarzy ten jeden który odkliknął, a za odkliknięcie jednego procenta nie każemy). Sam to widzisz na stronie którą masz na przykładzie swoim poniżej. Jeżeli masz znacznie odbiegającą ilość, to problem musi leżeć gdzieś indziej, np. w źle wpisanym adresie, barku możliwości kliknięcia, etc. - ale o tym mogę Ci napisać dopiero jak będę znał adresy, bo trudno mi coś po screenshocie z zamaskowanymi danymi zdiagnozować :-).

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbadałem sprawę z problemem z likowaniem - tak jak kiedyś pisałem klikam na lubię i pojawia się białe tło, nic się nie przeładowuje, nie zlicza like'a - najprawdopodobniej chodzi o to, że powinien pojawić się token do przepisania (konto nie zostało zweryfikowane smsem) - tak jest jak się likuje normalnie na koncie facebookowym, niestety w faceplusie token się nie pojawia, więc trzeba sobie kupić chyba jakiegoś startera :)

Skuteczne pozycjonowanie stron www | Nowe randki internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbadałem sprawę z problemem z likowaniem - tak jak kiedyś pisałem klikam na lubię i pojawia się białe tło, nic się nie przeładowuje, nie zlicza like'a - najprawdopodobniej chodzi o to, że powinien pojawić się token do przepisania (konto nie zostało zweryfikowane smsem) - tak jest jak się likuje normalnie na koncie facebookowym, niestety w faceplusie token się nie pojawia, więc trzeba sobie kupić chyba jakiegoś startera ;)

Niestety to nie token. Swego czasu podczas testów dostałem info o rzekomej captchy facebookowej...zbadałem sprawę i coś takiego nie istnieje, okazało się, ze po prostu nic się tam nie pojawiało albo był zwykł warning, nie pamiętam dokładnie.

Też zauważyłem że plusy są widoczne, za to w faceplusie w zakładce Kliknięcia są same 0 - jakiś błąd ?

Sprawdziłem i błędu nie ma. Do buttona +1 w zakładce kliknięcia wklejany jest identyczny link jak ten po lewej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie za 100 punktów.

Mam stronę 3 lata w sieci, biorę z google webmaster przycisk +1, dodajecie mi np: 500 fanów.

Jakieś obserwacje czy to zaszkodzi stronie? Chodzi mi o nagły przypływ fanów.

Pytam, bo nie miałem styczności jeszcze z "+1" i się zastanawiam czy to nie zaszkodzi witrynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby miało to zaszkodzić - byłby to jeden z najprostszych sposobów likwidowania konkurencji, dlatego możesz być spokojny.

Czy pomoże? Tego nie wiedzą najstarsi górale:) Docelowo zdrowy rozsądek każe podpowiadać, że nie po to google wprowadziło "+1", żeby odzwierciedlenie liczby "+1" nie miało wpływu na serpy. Pytanie raczej sprowadza się do faktu jaki to wpływ.

SYGNATURKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności