Skocz do zawartości

FacePlus.PL - system wymiany +1 i Fanów


jez

Rekomendowane odpowiedzi

Klikanie już działa, jednak nie zalicza mi w ogóle kliknięć. Zaliczyło mi dwa a potem licznik stoi. Nic się nie dzieje.

Liczy liczy tylko ma laga. Kodem nie urodzimy większej wydajności gdy sam kod jest zoptymalizowany na 99%. Po prostu serwer jest przeciążony, potrzebny nowy.

Jeszcze czeka nas dostosowywanie tego właśnie pod liczniki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Bilans zamknięcia tygodnia: 4203 Użytkowników, 2.018.391 Kliknięć, wdrożony supernowoczesny mechanizm klikania w oparciu o dobrowolne Proxy oraz uruchomienie klikania Lubię!

Witam Was bardzo serdecznie!

Nadszedł czas premiery nowych, ważnych zmian!

Proxy.

W chwili obecnej, dobiegły końca testy nowego sposobu klikania, poprzez Proxy, czyli prosty jak budowa cepa skrypt, który instalujecie na swoim serwerze. Dzięki temu, kliknięcia odbywają się fizycznie z Waszej strony. Nasza nowa, nienamierzalna koncepcja zakłada, że:

- Kliknięcia już w niedługiej przyszłości w ogóle nie będą skorelowane z domeną "faceplus.pl", ale niemal wyłącznie z systemowymi Proxy

- Każdy z Was ma możliwość zainstalowania Proxy, lub też nie korzystania z tej opcji

- Będziemy premiować instalację Proxy (z regresem - jeżeli nie działa, punkty będą odbierane)

- Jeżeli proxy jest na tej samej domenie co domena promowana jako +1, każde kliknięcie +1 pojawi się z tej domeny na tą domenę (100% korelacja) (todo)

- Dostępny jest kod .php i .html, instalujecie taki, jak jest dla Was wygodny

- Kod .php jest o tyle lepszy, że kliknięcie +1 na domena.pl wejdzie z domena.pl, a w wersji html z domena.pl/wyliczony_hash.html

- Proxy używane jest w pierwszej kolejności do promowania Waszych domen

- Część kliknięć z Proxy jest rozdysponowanych pomiędzy inne strony promowane FacePlusem, ale nie w 100% ilości (tzn. jeżeli nie zainstalujesz proxy, będziesz mieć część kliknięć z naszej domeny, skutkiem czego "chmurki" mogą się zerować)

- Proxy generują niemal zerowe obciążenie (banalnie prosty kod) i niemal zerowy transfer

- Wejścia faceplusowe z Proxy nie są widoczne w Analytics i innych statystykach opartych na JavaScript, aby nie zaśmiecać Waszych danych

- Bezwzględnie rekomendujemy instalację Proxy PHP/HTML dla każdej domeny uczestniczącej w wymianie +1! (od poniedziałku!)

Zmiany kosmetyczne.

Udostępniliśmy dla Was także:

- Aktualności w panelu systemowym

- Nowe, przejrzyste wykresy statystyk

... i wkrótce sto kilo nowych niespodzianek. ;-)

Mam nadzieję że nowe zmiany Wam się podobają, już wkrótce powinniśmy wszyscy zauważyć ich skuteczność! Dziękuję Wam wszystkim że z nami jesteście!

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostuję post jeża, bo co innego jest na FacePlus a co innego w poście i nie chcę wiedzieć co się za chwilę wydarzy.

TYCH RZECZY JESZCZE NIE MA (ale może będą):

- Jeżeli proxy jest na tej samej domenie co domena promowana jako +1, każde kliknięcie +1 pojawi się z tej domeny na tą domenę (100% korelacja)

- Bezwzględnie rekomendujemy instalację Proxy PHP/HTML dla każdej domeny uczestniczącej w wymianie +1!

TĄ RZECZ TŁUMACZĘ:

- Część kliknięć z Proxy jest rozdysponowanych pomiędzy inne strony promowane FacePlusem, ale nie w 100% ilości (tzn. jeżeli nie zainstalujesz proxy, będziesz mieć część kliknięć z naszej domeny, skutkiem czego "chmurki" mogą się zerować) - Nie ma czegoś takiego, po prostu obecnie losowane jest proxy a później strona Lubię.

I najważniejsze:

Na teraz proxy działa tylko w przypadku Lubię. W piątek/poniedziałek będzie z tego korzystać także Plus.

Ps.: Musiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli któryś Użytkownik który nie korzysta i nie będzie korzystać z FacePlusa (i innych SWK) na żadnym adresie, będzie tak miły i zasugeruje nam dodanie konkretnych adresów 5 tys. różnych stron (klasycznych) i 5 tys. stron fanpage (Facebook) które możemy dodać do ogonka systemowego żeby się kolejka kręciła, z wielką chęcią je dodamy zamiast tamtych. :)

Ja nie mam nic przeciwko temu że one są w systemie, chodziło mi tylko, żeby ten podział na kategorię miał jakiś sens. Jest np. kategoria "Uroda", dla której to właśnie raczej takie strony powinny trafiać.

Jeśli komuś będzie mało stron do plusów, to sobie dodaje/zmienia kategorię - przynajmniej tak mi się wydaje, że powinno być.

Sami piszecie, że ideą systemu jest rekomendowanie powiązanych tematycznie stron/profili, co sam uważam za bardzo słuszne, niestety teraz tak to nie działa. Kategorie w takiej postaci nie mają sensu po prostu. Można je naprawić, albo pokazywać co użytkownik klika, albo wyrzucić je w ogóle skoro nie mają żadnego znaczenia.

Chyba, że wszyscy klikają z jakiś spamiarskich kont Google i FB i jest im wszystko jedno gdzie idą ich plusy i 'lajki'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli któryś Użytkownik który nie korzysta i nie będzie korzystać z FacePlusa (i innych SWK) na żadnym adresie, będzie tak miły i zasugeruje nam dodanie konkretnych adresów 5 tys. różnych stron (klasycznych) i 5 tys. stron fanpage (Facebook) które możemy dodać do ogonka systemowego żeby się kolejka kręciła, z wielką chęcią je dodamy zamiast tamtych. :)

Ja nie mam nic przeciwko temu że one są w systemie, chodziło mi tylko, żeby ten podział na kategorię miał jakiś sens. Jest np. kategoria "Uroda", dla której to właśnie raczej takie strony powinny trafiać.

Jeśli komuś będzie mało stron do plusów, to sobie dodaje/zmienia kategorię - przynajmniej tak mi się wydaje, że powinno być.

Sami piszecie, że ideą systemu jest rekomendowanie powiązanych tematycznie stron/profili, co sam uważam za bardzo słuszne, niestety teraz tak to nie działa. Kategorie w takiej postaci nie mają sensu po prostu. Można je naprawić, albo pokazywać co użytkownik klika, albo wyrzucić je w ogóle skoro nie mają żadnego znaczenia.

Chyba, że wszyscy klikają z jakiś spamiarskich kont Google i FB i jest im wszystko jedno gdzie idą ich plusy i 'lajki'.

Wczoraj nie było na to czasu, dziś przejrzę te strony i kategorie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w planach mamy bardziej rozbudowane wykresy statystyk.

Jeżeli chodzi o bonusy - wiem że jest to miłe, ale dokładnie to przeliczaliśmy i z kontami Loyal przy obecnych założeniach nie może się zdarzyć, że "wydajemy" np. 110% tego, co posiadamy. Mam nadzieję że każdy z Was to rozumie.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się w statystykach ilość działających proxy.

No i moim skromnym życzeniem byłoby zwiększenie bonusu za kolejny miesiąc utrzymania proxy, dziękować :)

Nie wiem czemu miałyby służyć takie statystyki, ale ok, w sobotę zostaną dodane.

Zauważyliśmy problem pojawiający się przy klikaniu "Lubię to". Części osób (obecnie kilka % wszystkich klikających Lubię) przestało naliczać punkty. Prosimy o wyczyszczenie cache przeglądarki i spróbowanie klikania ponownie. Dotyczy to paru kont, sprawa do zbadania. Log jest pełen punktowanych kliknięć i nowe pojawiają się cały czas.

UPDATE: wynika to z obciążenia serwera, po prostu macie "laga" i wszystko pojawia się po jakimś czasie. Stosowny news i info na stronie Lubię zostanie za chwilę utworzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego po dodaniu do proxy domeny nie można dodać jej subdomeny? (i na odwrót)

Podany adres URL pochodzi z domeny już istniejącej w bazie danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli subdomeny mają różne IP?

Chciałbym też zgłosić problem - w IE po kliknięciu "Lubię to" nie działa przechodzenie do następnego "lubisia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IE - sprawdzimy; podeślesz na support przez formularz kontaktowy informacje o wersji przeglądarki? Dziękuję.

Różne IP - nie wnikamy w to. Chcemy uniknąć sytuacji, w której właściciel hostingu rozdającego darmowe subdomeny, miałby pretensje, że z jego domeny wychodzi dużo zapytań +1/Lubię. Z obrębu jednej domeny/subdomeny, można dodać tylko jedno proxy i nie będziemy tego zmieniać - nie wnikamy w to, czy hosting na subdomenie jest bezpłatny, czy płatny.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności