Skocz do zawartości

FacePlus.PL - system wymiany +1 i Fanów


jez

Rekomendowane odpowiedzi

OK gra... miałem stary kod i to chyba nie działało...

tylko na stronie fejsa mam nadal starą wartość ale ok niech sobie bedzie...

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
po update like'\owania nie zlicza punktów klikanych, nie zmniejsza sie licznik dziennego limitu w miare klikania.

dodatkowo mam przydzielone punkty do jednej z mojej stron i w ogole nie schodza. caly czas ta sama wartosc.

wyslane rowniez do supportu

Tak, pisaliśmy o tym i informujemy o tym podczas klikania w "lubię to" macie nad boxem stosowne info. Co do "punkty mi nie schodzą" proszę wziąć pod uwagę to, iż ogromna część osób przypisała punkty stronom i minie trochę czasu zanim wylosuje się dana strona. Przejrzę zgłoszenie na supporcie i odpiszę tam z dokładnymi informacjami. Poganiajcie właściciela aby zakupił nowy serwer, bo ani ja ani drugi programista nie urodzimy już nic na tej maszynie (możemy tylko dokładać obciążenie pisząc cokolwiek, aby było jeszcze gorzej, a już same te proxy i nowy system losowania zarzynają wszystko).

I znów coś się posypało... Ja bym proponował jednak do chwili przejścia na nowy serwer czy też wprowadzenia nowych w pełni działających skryptów przywrócić stary system.. Dla mnie trochę niefajne jest całkowite wyłączanie Lubię To.. Bo to jakby np. w jakieś grze typu chociażby WOW przed aktualizacją wyłączali wszystkie serwery tydzień wcześniej.. Sprzedając lajki głupio jest się ciągle tłumaczyć 'nie przybywa panu lajków, bo system ma aktualizacje...'

Co się posypało? (O stylach CSS wiem, poprawiłem). Natomiast co do Lubię to: stosowne info jest w aktualnościach oraz na podstronie do klikania. Więcej nie mogę zrobić, prócz znów wyłączenia "Lubię to" a odgórnie wtedy dostanę info "klienci od nas odchodzą". Niestety odgórnie dostaliśmy info, iż mamy przywrócić Lubię, a serwer będzie później. Zrobiliśmy co możemy. Trzeba jakoś z tym żyć do czasu przeniesienia się. Mimo wszystko ludzie klikają i lajki wchodzą. Cierpliwości. Stety czy niestety, nie do mnie należą ostateczne decyzje w kwestii tego projektu.

A Lubię to wyłączyliśmy bo po prostu nie dało się lajkować na faceplusie z pewnego prostego powodu (konkurencja też to ma więc mają proxy). To nie było tak, że my wyłączyliśmy Lubię bo nagle stwierdziliśmy "a wyłączymy tydzień przed updatem". Wyłączyliśmy bo nie działało.

OK gra... miałem stary kod i to chyba nie działało...

tylko na stronie fejsa mam nadal starą wartość ale ok niech sobie bedzie...

YYyy jakim cudem masz tam starą wartość? Jeszcze wczoraj było 151, dziś jest już 153 Lubię to dla Twojego adresu https://seo.zgred.pl/. Mam wrzucić screen jako dowód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dev: to tez widzę - tylko na koncie FB mam starą wartość 77 :) i 6 osób o tym gada - o to mię chodzi ;)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się posypało? (O stylach CSS wiem, poprawiłem). Natomiast co do Lubię to: stosowne info jest w aktualnościach oraz na podstronie do klikania. Więcej nie mogę zrobić, prócz znów wyłączenia "Lubię to" a odgórnie wtedy dostanę info "klienci od nas odchodzą". Niestety odgórnie dostaliśmy info, iż mamy przywrócić Lubię, a serwer będzie później. Zrobiliśmy co możemy. Trzeba jakoś z tym żyć do czasu przeniesienia się. Mimo wszystko ludzie klikają i lajki wchodzą. Cierpliwości. Stety czy niestety, nie do mnie należą ostateczne decyzje w kwestii tego projektu.

A Lubię to wyłączyliśmy bo po prostu nie dało się lajkować na faceplusie z pewnego prostego powodu (konkurencja też to ma więc mają proxy). To nie było tak, że my wyłączyliśmy Lubię bo nagle stwierdziliśmy "a wyłączymy tydzień przed updatem". Wyłączyliśmy bo nie działało.

No tak, ale czemu w takim razie nie zostanie przywrócony stary system, który 1-2 tygodnie temu miał się jeszcze dobrze? Potem tylko aktualizacja i problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się posypało? (O stylach CSS wiem, poprawiłem). Natomiast co do Lubię to: stosowne info jest w aktualnościach oraz na podstronie do klikania. Więcej nie mogę zrobić, prócz znów wyłączenia "Lubię to" a odgórnie wtedy dostanę info "klienci od nas odchodzą". Niestety odgórnie dostaliśmy info, iż mamy przywrócić Lubię, a serwer będzie później. Zrobiliśmy co możemy. Trzeba jakoś z tym żyć do czasu przeniesienia się. Mimo wszystko ludzie klikają i lajki wchodzą. Cierpliwości. Stety czy niestety, nie do mnie należą ostateczne decyzje w kwestii tego projektu.

A Lubię to wyłączyliśmy bo po prostu nie dało się lajkować na faceplusie z pewnego prostego powodu (konkurencja też to ma więc mają proxy). To nie było tak, że my wyłączyliśmy Lubię bo nagle stwierdziliśmy "a wyłączymy tydzień przed updatem". Wyłączyliśmy bo nie działało.

No tak, ale czemu w takim razie nie zostanie przywrócony stary system, który 1-2 tygodnie temu miał się jeszcze dobrze? Potem tylko aktualizacja i problem rozwiązany.

Nie zostanie przywrócony ponieważ nie da się lajkować z naszej domeny. Przez przypadek facebook wrzucił nas do spamu podczas czystek po ataku hakerskim. Dlatego potrzebne jest proxy i aktualizacja, a pisaliśmy to jakiś czas bo był też inne rzeczy do zrobienia, nad którymi pracujemy. Tego typu projekt, gdzie nawet nie ma 10% tego co planujemy, na dwie osoby to raczej trochę zajmie :lol:

Nie wyłączalibyśmy Lubię gdyby działało :P Gdyby nie doszło do awarii, to tak, tworzylibyśmy całą aktualizacje na testdomenie i wdrożyli kiedyś. Niestety ban stał się nagle i znaczna większość czasu została temu poświęcona przez ostatnie dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek facebook wrzucił nas do spamu podczas czystek po ataku hakerskim

Nie sądzę, że przez przypadek. Nie sądzę też, że chodziło o atak hakerski. ;-]

FB banem nieźle musiał podnieść ciśnienie, a i pracy sporo dołożył.

To się zbiegło w czasie z dniem kiedy sprzątali facebook i poprawili zabezpieczenia (zgodnie z oficjalnym stanowiskiem). Mieliśmy od początku wprowadzić rozwiązanie z proxy, to długa historia, ale czas nas gonił. Potrzebne są do tego spore kwoty na inwestycje w kilka rzeczy. Kończy nam się 3-ci miesiąc bety i z jednej strony wiele zrobiliśmy a z drugiej niewiele. Będzie lepiej, nie pozwolę aby ten projekt się nie rozwijał.

Co do bana: nie podniosło ciśnienia (przynajmniej nie mnie, bo z programistą wszystko przewidzieliśmy) ale tak, pracy sporo, a jak widzisz, aktualizacja nie jest jeszcze skończona. A nawet jak ją skończymy i nie zmienimy serwera, to będzie katastrofa. Podjęliśmy to ryzyko przywrócenia Lubię w takiej wersji jak teraz, ścigając się z czasem. A i tak jest to o niebo lepsze od reszty serwisów (mamy więcej rzeczy na ajaxie, który tak, ma laga z racji przeciążenia, ale nie chcecie nawet wiedzieć co by się działo bez ajaxa). Tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam ciekawe i pozytywne newsy:

dziś zoptymalizowaliśmy wiele rzeczy aby nieco odciążyć serwer

nowy system losowania jest także gotowy i w zasadzie to go testujecie (wyłączyliśmy 2 rzeczy z tego systemu ze względu na testy) przez następne góra 2 dni, badamy obciążenie, nadkonsumpcja może jeszcze występować (ze względu na te 2 rzeczy wyłączone)

Pytanie do Was: do czasu uzyskania nowego serwera, co sądzicie o obniżeniu limitu kliknięć? tak 3-5 krotnie. Chodzi o to aby jak najmniej osób klikało w tym samym czasie co by obecna maszyna mogła sobie poradzić ze wszystkim a każdy z nas mógł spokojnie sobie "pracować" na FacePlusie. Dodałem ankietę i każdy może zagłosować :) Chcielibyśmy zobaczyć odzew użytkowników.

W przyszłości będzie więcej ankiet i użytkownicy będą mieli wpływ na kolejność rzeczy, jakie będziemy wdrażać, dodawać itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dodałem dzisiaj proxy - dwie sztuki:):):)

Mam pytanie, od kilku dni mam taką sytuację, użytkownicy klikają w +1 dla mojej strony, kliki są zliczane, w narzędziach dla webmasterów są dodawane jak trzeba, natomiast cyfra w chmurce stanęła na 398 i ni ch... do przodu.

Klików mam już jakieś 760 a chmurka od jakiegoś tygodnia stoi na 398, a czasem jest na 396, potem znów na 398 i tak cały czas. Czy może mi ktoś wyjaśnić o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dodałem dzisiaj proxy - dwie sztuki:):):)

Mam pytanie, od kilku dni mam taką sytuację, użytkownicy klikają w +1 dla mojej strony, kliki są zliczane, w narzędziach dla webmasterów są dodawane jak trzeba, natomiast cyfra w chmurce stanęła na 398 i ni ch... do przodu.

Klików mam już jakieś 760 a chmurka od jakiegoś tygodnia stoi na 398, a czasem jest na 396, potem znów na 398 i tak cały czas. Czy może mi ktoś wyjaśnić o co tu chodzi?

Nie wiemy czemu G nie aktualizuje chmurki +1. Nawet gdy wkleisz URL w generatorze: https://www.google.com/webmasters/+1/button/ "Opcje zaawansowane" URL Przycisku +1: i wkleisz dokładnie taki sam adres i klikniesz, to chmurka się nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, nowy serwer-torpeda, został skonfigurowany. W ciągu najbliższych 3 dni począwszy od jutrzejszych przenosin skryptów i baz (czyli: czwartek, piątek, sobota, niedziela), mogą występować problemy z działaniem serwisu, związane z propagacją DNS. Aby serwis działał poprawnie PO propagacji, proszę wyczyścić cache przeglądarki i odświeżyć (Ctrl-5) stronę.

Pozdrawiam, J.

P.S. Witamy 4444 Użytkownika. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności