Skocz do zawartości

FacePlus.PL - system wymiany +1 i Fanów


jez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zdarza się, iż fanpage/proxy mają ban na facebook. Powinnismy dodać opcję zgłaszania tego. Są tylko 3 powody odskakiwania buttona Lubię:

1.) ban u fb strony w url buttona

2.) ban u fb strony na której jest button

3.) ban konta klikającego/wyklikany limit

Wszystkie problemy mogą wynikać z nadgorliwego korzystania z faceplusa. Jak wszyscy wiemy, za nadgorliwe korzystanie z SWLi niejedna strona wpadła w filtr. Ot truizm.

Na 90% dodamy opcję zgłaszania odskakujących buttonów (czyli zgłaszamy proxy i url) jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę chwilkę to przyjrzę się tym linkom co można kliknąć i tym linkom co się zwieszają.

:D

Podejrzewam, że te strony które nie można kliknąć są zbanowane na F. Np. nie mogłem kliknąć tych Fanpejdży związanych z sexem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozwiązanie!

- Jak klikam na profil prywatny czy na Fejsie czy w systemie to zalicza Lajka

- Jak klikam na stronę zewnętrzną czy na Fejsie czy w systemie to zalicza Lajka

- Jak klikam na Fanpejdż w systemie odbija przycisk, na Fejsie jak klikam na Fanpejdż to wyskakuje napis: "Nie można dodać - osiągnięto maksymalną liczbę znajomych 5000".

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tylko 3 powody odskakiwania buttona Lubię...

Nie tylko. Czasami facebook ma czkawkę i coś się zacina na amen. Jedną moją stronę z newsami co trochę to spotyka. Pomaga czasami przepuszczenie linku z newsem przez to:

https://developers.facebook.com/tools/debug

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaw:

1) Klikam - przycisk aktywny

2) Dodaje cyferkę do chmurki i zaraz potem zdejmuje cyferkę z chmurki - taka cofka

Hej,

W/w zjawisko raczej nie jest winą systemu. Kiedyś też tak miałem ze swoim "fan page" i powodem było ustawienie "Ograniczenia dotyczące kraju" - (w zakładce Zarządzaj uprawnieniami) Chyba wpisałem Polska i to było błędem ponieważ zliczało mi tylko niektóre kliknięcia... a niektóre tak "cofało".

Jak w edycji "fanpejdża" zdjąłem wszystkie "ograniczenia" dot. kraju i wieku... Lajki zaczęły zliczać się poprawnie.

Być może tu właściciel tego fanpage musiał by to zweryfikować, bo z pozycji systemu nie da rady edytować ustawień ;-)

U mnie w IE problem jest (lub był) inny, że po kliknięciu przycisk zmieniał kolor (na lekko szarawy) i nic więcej się nie działo. Wissiało...........

Przesiadłem się na FF 9 - żadnych problemów...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że :

Nie zlicza Wam prawidłowych kliknięć?

Mi zliczało co piąte. Po wymianie wiadomości z supportem zmniejszyłem obciążenie procka uruchomionymi procesami. Teraz - na biurowym sprzęcie odpalam tylko FF i zliczanie pkt jest na poziomie 95-97%.

Odkllikuje Wam Facebook?

Mi też. Mam wrażenie, że to wina proxy, bo czasami klikam "załaduj nową stronę" i polubienie wchodzi bez problemu dla tej samej strony. (sugeruje się tym, że mam do wyklikania 7 stron, a strona ma akurat 564 fanów - dlatego ją pamiętam - mimo odklikiwania przez facebook przy nowym proxy mogę polubić stronę bez problemu).

Więc albo jest problem z proxy (np. 3 polubienia w 5 sekund z 1 domeny i facebook ingeruje zablokowaniem takiego polubienia), albo z jednego konta (tym bardziej świeżego nie można polubić 5 stron w 10 sekund).

Oczywiście mogę się mylić, ale miałem podobne problemy kilkanaście dni temu i po wprowadzeniu zaleceń dev-a problemy minęły.

Pozdrawiam.

SYGNATURKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

featmilka :

U mnie wyglądało tak samo. Możesz sprawdzić jakie masz wykorzystanie procesora przy klikaniu?

Pozdrawiam.

U mnie to wygląda tak...

To jest ten sam błąd co u mnie. Widać, że dotyczy on wielu osób.

Problem dotyczy każdego korzystającego z IE. Niestety jest to problem na całym świecie, wynika on z faktu, iż IE nie obsługuje w pełni kodu facebook i bez id aplikacji lub id fanpage, nie da się polegać na edge.create (callback zapisu lubię).

Jeżeli klikanie lubię ma działać pod IE, będziemy musieli albo stwrzoć aplikacje, albo umożliwić lubię tylko dla stron typu fanpage (gdyż każda ma własne id).

Więc mamy 3 opcje:

1.) aplikacja od nas na fb pod klikanie specjalnie dla IE -> kiedyś w końcu zbanują i trzeba stworzyć kolejną

2.) lubię tylko dla fanpage, każdy będzie musiał podać ID fanpage, innymi slowy ograniczamy możliwości lajkowania, ale działa po IE

3.) info o bugu z IE i zablokowanie klikania Lubię pod IE, można lajkować wszystko

Sugeruję nr 3. Zainstalować dobrą przeglądarkę to bezbolesna czynność. Na IE sam facebook działa tak sobie albo wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zrobiła się nocna dyskusja, stąd dodam jeszcze coś od siebie.

Jeżeli IE jest jedyną przeglądarką która nie widzi zwracanej przez Facebooka funkcji (callbacka), to problem leży po stronie IE (a przynajmniej tej wersji IE). Nie bez kozery IE miało kiedyś 99% rynku, a ma teraz 14% i ciągle spada. Po prostu jest słaby i nic się na to nie poradzi. Polecam równoległe zainstalowanie FF lub innej przeglądarki.

Jeżeli ktoś przekroczyłby limit 5000 połączeń (o czym pisał Rzezniczek - BTW, dziękuję za pomoc), to może napisać do supportu poprzez formularz kontaktowy prośbę o zmianę profilu. Taka zmiana jest z poziomu panelu Użytkownika niemożliwa, ale z poziomu panelu administracji, jak najbardziej tak i z chęcią w tym pomożemy. BTW, Google nie podaje żadnego limitu dla Plus.

Życzę wszystkim miłego korzystania z systemu i jednocześnie witam serdecznie 5500. Użytkownika! :-)

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może napisać do supportu poprzez formularz kontaktowy prośbę o zmianę profilu. Taka zmiana jest z poziomu panelu Użytkownika niemożliwa, ale z poziomu panelu administracji, jak najbardziej tak i z chęcią w tym pomożemy.

Może jakiś wzór lub pomysł co tam trzeba napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności