Skocz do zawartości

FacePlus.PL - system wymiany +1 i Fanów


jez

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na marginesie, bo jeszcze nie ogarniam giełdy - zautomatyzujcie jakoś proces transakcyjny (wiem, będzie dla kont wyższych, tak?), w tej chwili kontaktowanie się między kontrachentami to prowizorka ;)

Nie wiem jak zakończyć transakcję, wystawić opinię.

No i przelewy po loginie u mnie nie chodzą (tylko email).

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Odkąd dodałem moją stronę do systemu Lubię to! Na 36 kliknięć 3 są z kontami "realnymi" reszta to kliknięcia z punktu widzenia facebooka śmieciowe i nie przynoszące żadnych korzyści w podnoszeniu pozycji strony w fb.

Tak jak wspominałem wyżej na pewno znajdzie się kilkunastu pozycjonerów stron internetowych którzy za dobrym wynagrodzeniem +/lubie moderowali by konta.

Moja opinia jest taka iż jeżeli konta nie będą przypominały realnych(fotka, opis, zainteresowania) to nikt kokosów się nie dorobi.

Osobiście sądzę że po wprowadzeniu jakichkolwiek zmian powinien być reset wszystkich kont i każdy dodaje swoje konto ponownie, przechodzi weryfikacje.

Policyjny blog - https://niebiescy997.pl/. Informacje, ciekawostki, rekrutacja do służby w Policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje zdanie jest takie - to jest system wymiany klików a nie system do łatwego promowania stron w społecznościówkach.

Ja mogę dzisiaj stworzyć nawet 10 przecudnych kont ze 'słitaśnymi fociaczkami', komencikami itp pierdołami ale to dalej będą tylko fejki i żadne z nich nie przyniesie Ci większych korzyści niż obecne fejki. Nie trzeba być specjalistą od socialmarketingu aby wiedzieć, że budowanie interakcji z użytkownikiem nie sprowadza się do systemów wymiany klików ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest prawdą ale jeżeli tak to ilość "Lubię to!" podnosi naszą stronę do góry w wyszukiwarce profili, na pewno algorytm sprawdza i przydziela punkty za każdy profil, mniej poprawnych rzetelnych fake informacji tym gorzej?

Policyjny blog - https://niebiescy997.pl/. Informacje, ciekawostki, rekrutacja do służby w Policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdeecznie,

@Darg: Wszystko byłoby pięknie, ale za pół roku będziemy musieli tłumaczyć tysiącom osób z nieznanych nam językach, że u nas w Tuskolandii mamy problem z fakturami z Singapuru czy Wenezueli :-). Odnośnie przelicznika - nie mam pojęcia, zarzuciłeś nowy pomysł, w przyszłym tygodniu jak Programiści trochę się odstresują przez weekend, przegadamy sprawę.

@Domains: (FAQ) Sprawa jest b. prosta, po prostu Sprzedający wystawia ofertę, Kupujący klika że kupuje (zawarcie umowy kupna-sprzedaży), Sprzedający wysyła mu dane do płatności, Kupujący klika ze wysłał płatność, a Sprzedający klika że otrzymał (wtedy przelew wychodzi automatycznie). Na koniec obie Strony mogą wystawić sobie po "gwiazdce" do reputacji. Z liczby realnie zawartych transakcji + kwót, jasno wynika, że model się sprawdza. Jeżeli uważasz że ten proces jest nieprzejrzysty, wsłuchujemy się (w szczególności na supporcie) we wszystkie Wasze uwagi i pomysły, żeby było to jak najbardziej wygodne, dlatego z konkretnymi pomysłami/uwagami możesz zwrócić się albo tutaj, albo bezpośrednio na support, to przepiszemy sobie do "todo".

@Sylar: Aż z ciekawości zrobiłem ręcznie statystyki jednej ze starych Fanpage promowanych systemem (ponad 1000 fanów), dla setki ostatnich fanów. Wyniki na 100 ostatnich fanów były następujące:

1) Kryterium "imię" - normalne/polskobrzmiące, fake/fikcyjne/profil firmowy.

- Normalne/polskobrzmiące: 84%

- Fake/firmowy: 16%

2) Kryterium "fotka" - normalne (posługuje się fotką twarzy w co najmniej 2 ujęciach), avatar (posługuje się grafiką i/lub fotką twarzy w 1 ujęciu), brak fotki.

- Normalne/2 fotki: 51%

- Avatar/1 fotka: 32%

- Brak fotki: 15%

3) Kryterium "subiektywna ocena" - czy konto jest ewidentnie pod farmienie (poniżej 15 znajomych, brak fotek w kilku ujęciach, brak aktywności, etc), czy nie.

- Normalne: 84%

- Farmerzy: 16%

Cieszyłbym się z wyniku 50% (bo i tak jest to gruuubo ponad 2x tańsze niż Facebook Ads, a te 50% ludzi da się przekuć pracą organiczną w zaangażowanych fanów i Klientów, pomijając już efekt kuli śnieżnej). A jest wynik przewyższający 80%. Co do ostatniego posta Darq, bo zdążył go napisać jak jeszcze odpowiadałem, jest to narzędzie wspomagające - zawsze masz te 84% potencjalnych zaangażowanych fanów. Polecam także wypowiedzi Użytkownika Kredka: post 1, post 2, który pokazuje jedną z możliwości wykorzystania narzędzia w promocji sprzedażowej via Social Media.

Oczywiście - bez dwóch zdań, przymierzamy się do zwiększenia jakości kliknięć. Tutaj nie trzeba żadnej rewolucji (jak proponujesz), w stylu "wyrzucamy wszystkich i zapraszamy na nowo", ale wystarczy (uchylę rąbka tajemnicy) pozwolić Użytkownikom moderować siebie wzajemnie, w tym np. oznaczać: "to jest profil fikcyjny", "ten gość nie ma mnie na liście", albo "ta strona jest w niewłaściwej kategorii". Wszystko w swoim czasie. Nam równie bardzo jak Wam zależy na jak najlepszym funkcjonowaniu systemu i tym, żebyście byli z niego zadowoleni.

Odnośnie wartości SEO w wynikach spersonalizowanych, graficzny przykład dla nieskażonego aktywnością i znajomościami konta FB daje jasną informację, że liczy się każde kliknięcie. Bez dwóch zdań sami doskonale czujemy, że czym kliknięcie jakościowo lepsze (w szszególności od naszego znajomego), tym znaczenie jest większe. Dlatego kliknięcia powinny być jak najlepszej klasy.

Przy okazji, ponownie zapraszam do oceny layoutu i Waszych sugestii. :-)

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cygii:

gielda pktow jest ok, juz sprzedalem 1 pakiet ale jest chyba 1 minus. normalne konta moga wystawic 1oferte/24h. ja tak ostatnio mialem i po wygranej aukcji nie moglem wystawic nowej oferty a minelo ponad 24 h. termin aukcji trwal nadal. zmiencie to.

Przekleję odpowiedź z supportu:

Obecnie system działa tak, że możesz wystawić kolejną aukcję, kiedy poprzednia się skończy LUB kiedy WSZYSTKIE punkty z poprzedniej zostaną sprzedane ORAZ ich transakcje dobiegną końca (zostaną potwierdzone przez Sprzedawcę, że płatność dotarła).

Obecnie z giełdy korzysta wielu Użytkowników posiadających konta bezpłatne-Standard (ograniczenie do maksymalnie 1 oferty na giełdzie), co z naszego punktu widzenia jest niekorzystne. Nasza sprzedaż punktów w takim układzie jest w niemal 100% oddana Użytkownikom - stąd przy Waszych bieżących zarobkach (przecież mamy statystyki i zrealizowanych ofert i przelewów) chcemy mieć udział w abonamencie za te 67 groszy dziennie za pierwsze konto (20 groszy dziennie za kolejne konta). Ruch na giełdzie jest na tyle duży, że nie są to wygórowane stawki, a ograniczenia są znacznie niższe dla kont Active i Business.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest prawdą ale jeżeli tak to ilość "Lubię to!" podnosi naszą stronę do góry w wyszukiwarce profili

Swego czasu przeprowadziłem test, który potwierdził, że duża ilość "lubisiów" podnosi stronę w wynikach na Facebooku. Jako wielki fan serii Looney Tunes założyłem fanpage pewnej mało znanej postaci (mogę na PW podać nazwę tego profilu). Większość czasu ów profil w wynikach pokazywał się praktycznie na samym końcu, więc postanowiłem "dowalić" nieco punktów z FacePlusa. Profil stopniowo piął się w górę i obecnie w wynikach pod określonym hasłem jest na drugim miejscu. Przez chwilę nawet był w TOP1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd dodałem moją stronę do systemu Lubię to! Na 36 kliknięć 3 są z kontami "realnymi" reszta to kliknięcia z punktu widzenia facebooka śmieciowe i nie przynoszące żadnych korzyści w podnoszeniu pozycji strony w fb.

Tak jak wspominałem wyżej na pewno znajdzie się kilkunastu pozycjonerów stron internetowych którzy za dobrym wynagrodzeniem +/lubie moderowali by konta.

Sylar - dać komuś palec, to chciałby całą rekę. To takie polskie...

1) Moje statystyki mówią dokładnie coś innego. Minimum połowa polubień pochodzi z jak najbardziej realnych kont.

2) Co masz na myśli pisząc o realnych i fikcyjnych kontach?

Moja mama ma od roku konto na facebook. Jej konto jest jak najbardziej REALNE - jednak nie wstawiła sobie żadnego zdjęcia, znajomych ma może z pięciu. Raz w miesiącu się zaloguje, coś tam poczyta i tyle.

Ty oczywiście zakwalifikujesz takie konto do "fikcyjnych". Może od razu wymyślmy coś takiego - skan dowodu, albo konto będzie fikcyjne. Efekt będzie taki, że cena punktów drastycznie pójdzie w górę, a zacznie się zakładanie kont na babcie i dziadków, dla których słowo facebook jest tak samo znane jak problem głodu w Czadzie. Liczba klików spadnie, a system się cofnie o conajmniej 3 miesiące.

Czy jeżeli kupię za 1000 zł punktów z e-weblinka i podepnę te punkty pod 1 frazę choćby "sprzątanie łazieniek Gdańsk wrzeszcz", to po miesiącu mam mieć pretensję, że jednak nie zarabiam na sprzątaniu łazienek i linki są na spamerskich stronach? Mogę mieć pretensję tylko do siebie, że nie potrafię korzystać z udostępnionych narzędzi.

Przypominam - faceplus.pl to system wymiany plusów i polubień, a nie system wymiany REALNYCH KLIENTÓW.

Jestem mężczyzną i nigdy nie kupię tego wszystkiego do paznokci, co w faceplusie z wielką namiętnością codziennie polubiam. Efekt mojego polubienia jest dokładnie taki, jak z zupełnie fikcyjnego konta.

Pośrednio dzięki faceplusowi moja sprzedaż na allegro wzrosła. Jestem z tego zadowolony. Tylko zamiast narzekać wiedziałem od samego początku, że SAM muszę zbudować bazę moich klientów na facebooku, którzy są zainteresowani moją ofertą. Faceplus mi w tym pomógł w sposób BARDZO znaczący. Tylko trzeba mieć głowę i używać narzędzia do tego, do czego się nadaje. Nigdy nie oczekiwałem od faceplusa, że nagoni mi realnych fanów (może jeszcze klientów:) ).

Każdy kto rejestruje się w faceplus.pl potrzebuje fanów, czyli chce zarabiać pieniądze, a nie je wydawać. Każdy kto to zrozumie, jest już o krok od przemyślenia swojego podejścia do w/w systemu i ma szansę wykorzystać faceplusa do zwiększenia zainteresowania swoją ofertą/sprzedażą.

Dlatego ze swojej strony jestem przeciwko wprowadzania systemu realnych/fikcyjnych kont. Ewentualnie można wprowadzić TECHNICZNE wymogi (zdjęcie + zaintersowania+ ew. liczba znajomych)

Pozdrawiam.

SYGNATURKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, bo jeszcze nie ogarniam giełdy - zautomatyzujcie jakoś proces transakcyjny (wiem, będzie dla kont wyższych, tak?), w tej chwili kontaktowanie się między kontrachentami to prowizorka ;)

Nie wiem jak zakończyć transakcję, wystawić opinię.

No i przelewy po loginie u mnie nie chodzą (tylko email).

Przeczytaj dokładnie Pomoc do giełdy, jest tam odpowiedź na wszystko co napisałeś :) Serio. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faceplus-dev, był ciężki tydzień i będzie jeszcze cięższy, DO ODPOCZYWANIA A NIE CZYTAĆ MI PIO W SOBOTĘ WIECZOREM! :-)

Pozdrawiam, J.

P.S. Support ogarnąłem, odwaliliście w tym tygodniu tyle dobrej roboty, że, na prawdę, nie patrzcie co się tutaj teraz dzieje. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darg: Wszystko byłoby pięknie, ale za pół roku będziemy musieli tłumaczyć tysiącom osób z nieznanych nam językach, że u nas w Tuskolandii mamy problem z fakturami z Singapuru czy Wenezueli :-). Odnośnie przelicznika - nie mam pojęcia, zarzuciłeś nowy pomysł, w przyszłym tygodniu jak Programiści trochę się odstresują przez weekend, przegadamy sprawę.

Nigdy się nikomu do finansów nie wtrącałem i to wasza sprawa, jak będziecie działać. Moim zdaniem polskojęzyczna wersja faceplusa powinna wynagradzać finansowo reklamodawców. Nie interesuje mnie Singapur czy Wenezuela - interesuje mnie Polska :D Ale tak jak mówiłem - to wasza sprawa, jaką decyzję podejmiecie ostatecznie.

Jeśli ma być gratyfikacja w punktach to ok - wezmę z przyjemnością ale w sytuacji, kiedy będę mógł sprzedać punkty bez abonamentu i bez limitu. Uważam, że skoro ja dostarczam Wam klienta, który zostawia u Was realne pieniądze, to należy mi się sprzedanie bez limitu punktów, które ten klient dla mnie zrobił. Oczywiście decyzja jak zawsze należy do Was :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tylko dwie drogi - albo na sprzedaży punktów zarabia Użytkownik, a system utrzymuje się z drobnych abonamentów (nasz model), albo też system utrzymuje się ze sprzedaży punktów, a Użytkownik "siedzi i klika", nie może handlować punktami i ma wyłącznie opcje podstawowe, czyli cofalibyśmy się do funkcjonalności sprzed otwarcia systemu, gdy był w wersji testowej (na czym pozostał model miliona klonów za "19,90"). W projektach tego typu (np. twitterowych) na rynkach zachodnich, nie ma tego typu pytań, relacja pomiędzy Użytkownikiem a mechanizmem jest jasna (jak pisał Kredka). Niestety, mimo że znamy się wiele lat i mamy tak dobre relacje, nie przekonam Pracowników by byli tak mili i pracowali za darmo - choć ja z wielką chęcią to robię, bo po prostu daje mi to dużo radości. :-)

Przy okazji, praktycznie każdy Sprzedawca popycha nas, żebyśmy już włączyli obiecane limity przelewów i innych funkcjonalności "premium" i już od dawna planuje w budżecie te 67 groszy dziennie, bo czuje że już najwyższy czas, a niepotrzebnie może się zepsuć rynek punktów (i tutaj przyznaję rację) i jakości kliknięć w ogóle, w szczególności że te (z mojego poprzedniego posta) 16% fakeowych kont to klasyczni "Farmerzy". A my na siłę chcemy wszystkim jeszcze pokazać wszystkie funkcjonalności systemu, nad którymi się tyle napracowaliśmy.

Myślę jednak, że gdybyś miał wgląd w statystyki i realną opcję wyboru - pomiędzy obecnym jednym punktem (20%) od kliknięć Poleconych, a ekwiwalentem punktowym (nawet i 100%) od kupionych punktów/abonamentów, NATYCHMIAST cofnąłbyś to co piszesz (bo 100% od z reguły zera wynosi zero) i prosiłbyś, żeby Ci tylko przywrócić obecny 1 punkt (20%) za każde kliknięcie :-). Mimo tak imponujących statystyk, jesteśmy jeszcze jeszcze daleeeko przed break even (prawdę mówiąc, przy takim nastawieniu, na rynku polskim szczytem będzie osiągnięcie właśnie break even i to będzie cały nasz rynek). Myślę że wielu z Was nie zdaje sobie z tego sprawy i powiela plotki że z ton zysków na Waszych kliknięciach w przyszłym miesiącu kupujemy Onet (uhhh, wydało się, miałem tego nie pisać!). :-)

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Wkurza mnie, wnerwia, wyprowadza z równowagi jak wszystkie ludzkie przywary wrzuca się do worka polskości: ktoś coś ukradł - "jakie to polskie", ktoś się napił - "jakie to polskie", ktoś dał w mordę - "jakie to polskie". Cała reszta świata ocieka za to uczciwością, trzeźwościa, miłością...

Tyle w kwestii (jak widać nie tylko mojego) czepialstwa.

Za to cała reszta, którą napisałeś: pełna racja!

ps.

[...]
No czytam w końcu ten FAQ, czytam :D Coś mi się rozjaśnia, choć nadal jest kilka kwestii do poprawek.

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności