Skocz do zawartości

FacePlus.PL - system wymiany +1 i Fanów


jez

Rekomendowane odpowiedzi

Robicie system tak skomplikowany, że już w tej chwili trudno połapać się we wszystkich funkcjach, a system mają podobno tworzyć prawdziwe profile, zwykli użytkownicy Facebooka czy innych społecznościówek. Każecie im śledzić informacje od systemu, czytać rozbudowany FAQ, gdy tymczasem konkurencja liczy tylko na zalogowanie i kliknięcia. Skóra nie warta wyprawki. Wejść, kliknąć, zapomnieć. Wystarczy by działało.

domains no proszę Cię, w którym miejscu system jest aż tak skomplikwany, że przerasta możliwości intelektualne przeciętnego internauty? Jeżeli pojawiają się nowe opcje, to przecież nie ma obowiązku z ich korzystania. Jestem pewien, że np. z możliwości konwersji pkt wiele osób skorzystało (w tym i ja).

Jakość można wprowadzać później, za 2-3 lata, teraz liczy się ilość niestety. Xann, którego tak często atakowałem, bo i miałem za co, w tym swoim szaleńczym pijarze i zadufaniu był konsekwentny. Najpierw zgromadził maaasę serwisow, pozwalał przez lata zarabiać użytkownikom, dopiero potem dociskał pasa i podnosił jakość. Samymi dowcipami, choćby tak znakomitymi, nie zatrzymacie na dłużej użytkowników...

Zauważ jednak tą różnicę, że w przeciwieństwie do e-weblinka, w faceplusie punkty się kumulują z miesiąca na miesiąc. Za pół roku efekt byłby taki, że byłaby gigantyczna nadwyżka punktów. Ceny punktów spadłyby do symbolicznej złotówki, ludzie zaczęliby dodawać swoje strony, których nie miałby już kto klikać (większość osób miałaby zapasy na długie tygodnie). Dlatego uważam, że pomysł z wywaleniem stron dodanych tylko do nabijania punktów nie tylko nie zabije systemu, lecz spowoduje, że punkty będą miały jakąś realną wartość. To co robił jez przez ostatnie miesiące to nic innego jak "drukowanie wirtualnych punktów" bez żadnego pokrycia w popycie.

Natomiast pomysł nad restrykcjami kont facebook uważam za bardzo nietrafiony. Jeżeli za definicję "realności" konta będziemy uważać istnienie tej osoby w realu, to zacznie się tworzenie kont na ciocie, wujków itd (oczywiście bez bawienia się w zdjęcia, czy zainteresowania). Dlatego lepiej się skupić nad technicznymi wymaganiami kont i będzie ok.

Dziś polubiłem funpage "Tusk to k...a". Zauważyłem to dopiero po paru godzinach. Czy zwolennicy "realnych" kont zagwarantują mi, że przez jakiegoś kretyna, który to dodał do systemu nie będę miał na głowie ABW? Dlatego dużo ważniejsza jest moderacja stron dodawanych do systemu.

P.S.

konta fake = zerowa wartość itd.

I Ty to piszesz? Dobrze wiesz, że to nie jest takie oczywiste.

Jaka jest dla Ciebie definicja "realnego" konta?

Pozdrawiam.

SYGNATURKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
[...]domains no proszę Cię, w którym miejscu system jest aż tak skomplikwany, że przerasta możliwości intelektualne przeciętnego internauty?[...]

Żartujesz? Przeciętny internauta nie potrafi odpalić klienta poczty, nie mowiąc o Ajaxie. Praca z ajaxem czystym relaksem :) Już kończę, pożyjemy-zobaczymy :D

EOT

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość można wprowadzać później, za 2-3 lata, teraz liczy się ilość niestety. Xann, którego tak często atakowałem, bo i miałem za co, w tym swoim szaleńczym pijarze i zadufaniu był konsekwentny. Najpierw zgromadził maaasę serwisow, pozwalał przez lata zarabiać użytkownikom, dopiero potem dociskał pasa i podnosił jakość. Samymi dowcipami, choćby tak znakomitymi, nie zatrzymacie na dłużej użytkowników...

Zauważ jednak tą różnicę, że w przeciwieństwie do e-weblinka, w faceplusie punkty się kumulują z miesiąca na miesiąc. Za pół roku efekt byłby taki, że byłaby gigantyczna nadwyżka punktów. Ceny punktów spadłyby do symbolicznej złotówki, ludzie zaczęliby dodawać swoje strony, których nie miałby już kto klikać (większość osób miałaby zapasy na długie tygodnie). Dlatego uważam, że pomysł z wywaleniem stron dodanych tylko do nabijania punktów nie tylko nie zabije systemu, lecz spowoduje, że punkty będą miały jakąś realną wartość. To co robił jez przez ostatnie miesiące to nic innego jak "drukowanie wirtualnych punktów" bez żadnego pokrycia w popycie.

Dokładni :) Mniej więcej staramy się to skrótowo przedstawić w newsie i tak to wygląda. Mieliśmy powtórkę z Gierka, tworząc dług po naszej stronie, stałą inflację i nigdzie to nie prowadzi. Teraz punkty powinny zyskiwać na wartości i Wszyscy na tym zyskamy.

Natomiast pomysł nad restrykcjami kont facebook uważam za bardzo nietrafiony. Jeżeli za definicję "realności" konta będziemy uważać istnienie tej osoby w realu, to zacznie się tworzenie kont na ciocie, wujków itd (oczywiście bez bawienia się w zdjęcia, czy zainteresowania). Dlatego lepiej się skupić nad technicznymi wymaganiami kont i będzie ok.

Dziś polubiłem funpage "Tusk to k...a". Zauważyłem to dopiero po paru godzinach. Czy zwolennicy "realnych" kont zagwarantują mi, że przez jakiegoś kretyna, który to dodał do systemu nie będę miał na głowie ABW? Dlatego dużo ważniejsza jest moderacja stron dodawanych do systemu.

Z tą stroną to faktycznie, można podciągnąć to pod strony obraźliwe i zbanować tego kogoś, przyjrzymy się temu. Moderacje chcemy oddać społecznie (moderacje stron). Natomiast, jeżeli faktycznie pomysł moderacji i podziału, restrykcji kont facebook jest tak kontrowersyjny, hmm. Potrzebujemy znów ankiety chyba aby sprawdzić kto jeszcze i jaką opinię ma na ten temat i dopiero wtedy podejmiemy decyzję. Przyznaję, bardzo kontrowersyjny jest ten pomysł z kontami, może lekko się zapędziliśmy (zdarza się). Problem w tym, że podział kont i opcja wyboru jakie konta klikają w stronę była złotym środkiem między potrzebami "idę na ilość" a potrzebami np agencji, które chcą zdobyć realnych fanów z targetu np.: 18-23 lata, kobiety albo 25-35 mężczyźni a chcemy od lutego te opcje wprowadzić. Ogólnie to chciałbym to wprowadzić wraz ze wszystkim co podaliśmy w newsie i zobaczyć jak zachowa się system. Owszem, brniemy w jakość, ale to nie oznacza, że mamy uprzykrzyć życie wszystkim chcącym ilości.

Jakie techniczne wymagania kont proponujesz? Byłbym rad za podzielenie się tym, bo może okazać się to faktycznie, tak jak mówisz, lepsze.

P.S.
konta fake = zerowa wartość itd.

I Ty to piszesz? Dobrze wiesz, że to nie jest takie oczywiste.

Jaka jest dla Ciebie definicja "realnego" konta?

Pozdrawiam.

A jaka jest definicja realnego usera na google analytics? ;) W przypadku fb może to wyglądać tak: im więcej znajomych i akcji zbliżonych do realnych (chaotyczność) tym większa wartość konta - oczywiście odpowiednie proporcje między konto 1k friends 500 updates tablicy w różne strony (ja napisałem śmieszne zdanie, 3 osoby polubiły, za godzine komuś komentuję zdjęcie) na dzień vs 10 friends i 2 update na tablicy. Polubienia nie byłyby np liczone jako ważny event na tablicy. Brzmi logicznie. To samo tyczy się kont G +1, im więcej akcji, im starsze konto, im więcej np normalnych maili na gmailu, tym większa wartość konta. Kto wie :( Chodzi o detekcje naturalnych zachowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew. moglibyście pomyśleć o wew. systemie gdzie sprawdzana jest ilość realnych znajomych* i na ich podstawie wyliczana liczba punktowa klika tworząc w ten sposób przyjemny system wymiany ruchu ;)

Tak, zdaję sobię sprawę, że byłoby to cieżko wykonalne ale wtedy np. moderacja miałaby sens.

Niczego oczywiście nie krytykuje to co jest, jest bardzo dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie techniczne wymagania kont proponujesz?

Nie będę się wypowiadać w tych kwestiach, ponieważ to jest sprawa raczej drugorzędna. Nie przesadzałbym raczej z tą liczbą znajomych, 1k to chyba dla wielu Waszych użytkowników trochę dużo. Jednak jak powtarzam - nie ważne, czy ustalicie liczbę znajomych na 10, 100, czy 1000. Jeżeli ktoś gra w gry na facebook i tą drogą zaprasza znajomych, to nawet 1000 jest do osiągnięcia.

Najważniejsze, że będą OFICJALNE kryteria, które musi spełnić konto facebook. Dzięki temu moderacja będzie klarowna i wyłączy czynnik sybiektywności moderatora.

A jaka jest definicja realnego usera na google analytics? :)

Taka, że jak zmienie IP jestem nowym realnym userem.

Z G+ jest odrobinę inaczej. Ja mam 3 adresy GMAIL, na których jestem zalogowany przez cały dzień pracy (prywatne, allegro, SPAM). Każde z tych kont jest jak najbardziej realne, z historią i dużą aktywnością. Jednak uczciwie pisząc - nigdy sam z siebie nikogo nie zaplusowałem. Żadne z kont nie ma zdjęcia profilowego itd. Powód - Gdy je tworzyłem (ładnych parę lat temu) - nie sądziłem, że GMAIL stanie się tworem społecznościowym.

Pozdrawiam.

SYGNATURKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :-)

Domains, Kredka - jak widzisz, prezentujecie kompletnie inny sposób myślenia. Nie dogodzi się każdemu, dziś jeden jest bardzo zadowolony, drugi mniej, trzy dni temu było dokładnie odwrotnie. Dla Waszej wiedzy, celowo tniemy statystyki. Jaki głębszy sens to ma, zobaczycie w najbliższych dniach, bo szykują się bardzo ciekawe i pozytywne zmiany i, w perspektywie niedługiego czasu.

Mogę się z Tobą Domains założyć o flaszkę, że jak już wszystko skończymy, będziesz tutaj miał 20 pozytywnych opinii o zmianach.

(i z wielką przyjemnością przejadę się do Wrocławia i po wygranym zakładzie na Twój koszt ją z Tobą wypiję, przedyskutujemy sobie ACTA i stare dzieje :))

Mamy ciężki kawałek chleba, bo FacePlus jest projektem w którym, jak podkreślam od dawna, Użytkownik jest najważniejszy. Ale Użytkownicy są różni. Jedni chcą ilości, drudzy jakości - na samym początku tego tematu (i na innych forach) lały się strumienie pomyj że to ilościówa, teraz się trochę leje że jest zwrot w kierunku jakościówy.

Na to, jak dokonać niemożliwego i zadowolić i jednych i drugich, mamy jasny koncept społecznościowy. Na razie nie zdradzam jaki.

Pozdrawiam, J.

P.S. @kredka - Bez względu gdzie się ustawi granicę, kryteria będą spełnione, a co najwyżej stworzenie fakeowych kont udających prawdziwe, będzie trochę droższe. A będzie się opłacało, bo zarabiacie na giełdzie delikatnie mówiąc dobrze. Mamy jasny koncept, jak rozwiązać to zagadnienie. Ciekawostka - FB ma chyba jedyną taką na świecie, unikalną, społecznościową moderację spamu, w której de facto nie obowiązują żadne (sic!) kryteria.

Edycja: Póki Domains jeszcze tego nie czytał, obniżyłem pulę proponowanego zakładu do 20 pozytywnych opinii. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Edycja: Póki Domains jeszcze tego nie czytał, obniżyłem pulę proponowanego zakładu do 20 pozytywnych opinii. :-)

Już czytałem. I juz trenuję przed popijawą, na którą nie potrzeba Ci szczególnej okazji ani zaproszenia, zawsze jest open :P

Tak czy siak, kibicuję Twojemu systemowi (to moje wazeliniarstwo robi się ciut zbyt nachalne :( ale nie współgra z moimi przeczuciami. I, choć nie da się tego rozłożyć zero-jedynkowo, bardziej ufam swoim instyktom.

ps. teraz wybaczcie, bo mam 22-latkę w biurze ;)

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domains, rozumiem. Tylko, chodzi o to, eh, spójrz na to z tej strony: niektórzy tak ostro farmili punkty (np 10 kont na 10 przeglądarkach naraz) że cały czas produkowali ogromne ilości punktów dzięki nam, nic z nimi nie robiąc, trzymając na sprzedaż (monstrualne sumy i dzień w dzień przybywało tego ogromnie dużo) i teraz nawet osoby, które chciały zarobić dzięki faceplusowi, były skazane na niesamowitą inflację, za niedługo punkty chodziłoby po 1zł za 1000, czy ma to sens? Pewnym rozwiązaniem byłyby ograniczenia typu "max kont satelit w kumulacji" "max przelanych punktów na miesiąc" itd, ale i tak robiliby po prostu kolejne konta i na kolejnych sprzedawali, albo stworzyli siatkę powiązań kumulacji, kupili jedno konto business i z niego sprzedawali setki tysięcy punktów po 1zł za 1000. Ma to sens? Nie ma żadnego. Niby fajnie bo coraz więcej kliknięć, więc rośnie maksymalna wartość potencjalnych fanów na stronę (system ma górną granicę) itd, ale po jakimś czasie w końcu nawet tym uber-farmerom przestałoby się to opłacać. Zalałaby ich ilość punktów, które sami produkowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nastąpiło czasowe podniesienie Ratio dla Użytkowników FacePlusa.

Ratio dla poszczególnych kont wynosi:

Podniesiono z 5/10 na 7/10 - dla kont Standard

Podniesiono z 7/10 na 8/10 - dla kont Loyal

Podniesiono z 7/10 na 9/10 - dla kont Active

Podniesiono z 7/10 na 9/10 - dla kont Business

Zmiany obowiązują do 29.01.2012, w nocy z 29.01 na 30.01, ratio wróci do swoich pierwotnych wartości.

Wszystkie obecne konta Standard, Loyal, Active, Business, mają podniesione Ratio do 29.01.2012 włącznie. Zdobycie konta Loyal, lub zakup konta Active, Business w okresie do 29.01.2012 nie oznacza że parametry podwyższone będą obowiązywać po 29.01 - po 29.01 wracają do pierwotnego poziomu.

Mam nadzieję że cieszycie się ze styczniowego bonusa! :-)

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam konto Loyal a ratio nadal 7/10

2. Czy naprawicie w końcu bug, przez który zbyt wcześnie pojazuje się komunikat "Koniec kolejki."? Dzisiaj pojawiło mi się kiedy było jeszcze 19 stron do kliknięcia a z powodu tego komunikatu nie dało się ich kliknąć. Po kilkukrotnym odświeżeniu strony dało się wykonać kilka kliknięć aż do ponownego pojawienia się komunikatu. Jest to szczególnie denerwujące szczególnie teraz, kiedy drastycznie zmniejszyła się liczba stron do kliknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Czy będziecie myśleć nad wprowadzeniem rozwiązania mającego na celu przydzielania danej stronie punktów w odpowiednich terminach czasowych(np. co 1h 10 punktów etc.). Na pewno zwiększyło by to rzetelność kliknięć w oczach FB czy g+.

Policyjny blog - https://niebiescy997.pl/. Informacje, ciekawostki, rekrutacja do służby w Policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to ślepy zaułek... :-(

1) Każdy widzi jak ciężko zdobyć nowe punkty, więc oszczędza te posiadane by zapewnić w miarę stabilny przyrost w kolejnych dniach...

2) Trzeba będzie zakładać więcej fikcyjnych kont, co przełoży się na "jakość"...

PS.

1 kliknięcie dziennie wystarczy by nie stracić konta Loyal ?:-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam konto Loyal a ratio nadal 7/10

2. Czy naprawicie w końcu bug, przez który zbyt wcześnie pojazuje się komunikat "Koniec kolejki."? Dzisiaj pojawiło mi się kiedy było jeszcze 19 stron do kliknięcia a z powodu tego komunikatu nie dało się ich kliknąć. Po kilkukrotnym odświeżeniu strony dało się wykonać kilka kliknięć aż do ponownego pojawienia się komunikatu. Jest to szczególnie denerwujące szczególnie teraz, kiedy drastycznie zmniejszyła się liczba stron do kliknięcia.

1. Ktoś widocznie nadpisał pliki po zmianie, niestety nie odpowiadam za nieumyślne działania całego zespołu. Ok, poprawione.

2. Już tłumaczę czemu tak jest: jeżeli masz jeszcze x stron w kolejce a box wyświetla "Koniec kolejki" to znaczy to, że w te pozostałe strony ktoś już kliknął i są nie do kliknięcia (z tego co mi tłumaczono tak to jest, nie pisałem losowania stron).

Osobiście jestem za tym, aby usunąć tą durną blokadę bo niczego dobrego nie daje, tylko właśnie wprowadza zamieszanie, sprawdzę co da się z tym zrobić ale dam znać jutro, ewentualnie sami zobaczycie, czy coś się udało.

Mam takie pytanie. Czy będziecie myśleć nad wprowadzeniem rozwiązania mającego na celu przydzielania danej stronie punktów w odpowiednich terminach czasowych(np. co 1h 10 punktów etc.). Na pewno zwiększyło by to rzetelność kliknięć w oczach FB czy g+.

Tak, pisaliśmy o tym, iż takie ustawienia zostaną wprowadzone tuż po wdrożeniu nowego wyglądu :) Te i wiele więcej.

jak dla mnie to ślepy zaułek... :-(

1) Każdy widzi jak ciężko zdobyć nowe punkty, więc oszczędza te posiadane by zapewnić w miarę stabilny przyrost w kolejnych dniach...

2) Trzeba będzie zakładać więcej fikcyjnych kont, co przełoży się na "jakość"...

PS.

1 kliknięcie dziennie wystarczy by nie stracić konta Loyal ?:-)

pozdrawiam

1. Dlatego na razie podnieśliśmy ratio i zobaczymy jak zachowa się system.

2. Nie trzeba:) Kwestia potrzeb i tego czy chcemy mieć wszystko za darmo czy wygodnie i za $

co do ps-a: tak wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności