Skocz do zawartości

FacePlus.PL - system wymiany +1 i Fanów


jez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Oto odpowiedzi na Wasze pytania:

Próbuję zmienić hasło - nie da rady... :) Sprawdź proszę co jest grane :P

Napisałem Ci PM; jeszcze jedno (bo doczytałem od programisty od baz) - prawdopodobnie skopiowałeś hasło z maila z nowym hasłem dwuklikiem i skopiowało Ci razem ze spacją na końcu. Na wszelki wypadek wycinamy spacje i taby sprzed i po wpisywanym haśle. Druga opcja - filtr Ci odrzucił mail ze zmianą hasła. Jeżeli będziesz miał z tym problem, daj znać, jak problem się rozwiąże, też daj znać. :-) W mailu (i I poście w tym temacie) masz informacje odnośnie kontaktu telefonicznego ze mną, w razie problemów.

Dowcipy super.

Bardzo się cieszę że się podobają, podobno najlepsze są te o jeżach. :-)

Mam deficyt z btn +1.

Każdy ma deficyt ok. 5-10-15%. Uspokoję, że zamierzamy to skorygować, poprzez doplusowanie brakujących klików z puli systemowej i/lub oddanie Wam punktów. Potrzebujemy na to do maks. ok. 2 tygodni, ponieważ chcemy przetestować i napisać dobre mechanizmy (w tym banujące konta nieuczciwych Użytkowników - nie chcemy żeby zahaczyły o konta uczciwych), no i potrzebujemy więcej danych statystycznych. Uzbrójcie się proszę w cierpliwość, wolę zrobić coś dobrze, niż zrobić coś szybko. Kilku osobom nie weszły plusy przez to że miały źle wstawiony kod plusone na stronę. Też to sprawdźcie; w helpie Google dla Webmasterów są 2 opcje dodawania Plusone, potestujcie każdą z nich.

UWAGA! Jest rozwiązanie na niewchodzące plusy.

Jeżeli macie kilkanaście-dziesiąt klików, a zero plusów, należy wykonać następujące kroki:

- Wchodzisz na swoją stronę

- Klikasz na button Plus

- Pojawia się czerwony wykrzyknik

- Klikasz na czerwony wykrzyknik

- Zamykasz okienko z helpem od Google

- Odświeżasz stronę (Ctrl-F5)

- Klikasz na button Plus (jest kliknięty)

- Klikasz na button Plus (jest odkliknięty - UWAGA, trzeba sobie samemu odkliknąć, ponieważ potem i tak odklikniesz to w systemie - poświęćcie tego jednego plusa, to BARDZO WAŻNE)

- Odświeżasz stronę (Ctrl-F5)

- Tadaaam :-)

dostałem dopiero kilka lajków, trochę to wolno idzie, jak u Was wygląda przyrost lajków?

Jest większe prawdopodobieństwo wylosowania strony, jeżeli ma więcej aktualnie przydzielonych punktów. Twoja (druga) strona jest obecnie ostatnią stroną dodaną do systemu :), no i nie dołożyłeś na nią dużej ilości punktów, więc siłą rzeczy nie może jeszcze mieć dużej ilości like.

Obecnie notujemy bardzo dynamiczny przyrost ilości like.

Ilość kliknięć Like wczoraj: 2422.

Ilość kliknięć Like dzisiaj: 3956.

(wchodzi ok. 99% Like)

Dla porównania dynamika wzrostu kliknięć Google:

Ilość kliknięć Plus wczoraj: 5343.

Ilość kliknięć Plus dzisiaj: 5949.

(wchodzi ok. 85-95% Plus - pracujemy nad skutecznością)

Oczywiście możemy to podrasować 5-8 razy dając Wam wyższe limity, ale zwiększy to ryzyko blokady konta. A przecież nie o to chodzi. Każdy się doczeka tysięcy plusików. Lepiej czekać cierpliwie i mieć pewne, niż przywalić full-automatami i za 2 dni to stracić.

Jeżeli system ma spełniać swoje zadanie musi być konkurencyjny z ofertami na allegro gdzie gwarantują 100 lajków w parę dni.

To jest podyktowane wyłącznie ilością aktywnych Użytkowników. Biorąc pod uwagę dynamikę wzrostu (niedługo publicznie udostępnimy wykresy), jeżeli dynamika się utrzyma, za miesiąc - przy odpowiednio dużej ilości punktów - będzie się dało mieć 1000 like w 1 dzień. Co ciekawe, system nie zwalnia, ale przyspiesza.

Można wprowadzić opcję priorytetów, osoby które chciałby dostać więcej lajków będą musiały zapłacić większą ilość pkt za to, że ich projekt jest częściej wyświetlany. Ewentualnie częstotliwość wyświetlania fan page'a do klikania może być uzależnione od ilość pkt przydzielonych do projektu.

Jak pisałem - jeżeli masz 1000 pkt na stronę, pojawi się ona - losowo - ale statystycznie w pierwszej kolejności przed stroną która ma aktualnie 100 punktów.

Byłaby możliwość wprowadzenia jakiegoś zabezpieczenia przed tego typu wpadkami? na pewno skorzystają na tym osoby mniej uważne takie jak ja :P

Oczywiście. Dajcie moment, mój team rzucił wszystko inne i nad tym siedzi i mamy od Was długą listę życzeń. :)

Czy byłaby możliwość wprowadzenia od razu kilku buttonów do kliknięcia, klikanie w button i czekanie na odświeżenie spowalnia, gdyby jednorazowo ustawić z kilkanaście buttonów mogło by to przyspieszyć zdobywanie lajków.

Nie, dzięki temu banują konta (vide systemy zachodnie).

(...) wtedy każdy mógłby założyć kilka konto i zdobywanie lajków idzie jak burza. Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej dlatego pytam ;)

Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi i raczej sugeruję żebyś objaśnił dokładnie via formularz kontaktowy :).

Nie mam nic przeciwko temu, żebyście zakładali wiele kont (można z własnych refów), przy czym sugeruję zmieniać IP przez proxy przy klikaniu z drugiego konta (mogą Wam poblokować). Jestem jednak PRZECIWKO automatyzacji. Plusy i Like jest zdobyć tak łatwo, że można poświęcić te 3 minuty, poczytać sobie dowcipy i poklikać. Automatyzacja chwilowo będzie dobra, ale na dłuższą metę zabije i system i przede wszystkim to, co z systemu macie - czyli Plusy i Like. Sam odpowiedz sobie na pytanie - czy tym samym wysiłkiem wolisz mieć dożywotnio 1.000 plusów, klikniętych przez prawdziwych ludzi, z ruchem myszką, w różnych odstępach czasowych, tematycznych, czy też wolisz mieć do jutra 10.000 plusów z lewych kont i zwykłych automatów, a jutro zbanowane wszystkie konta i np. zafiltrowaną stronę? Ja wolę opcję pierwszą i w tym kierunku ewoluuje FacePlus.

Patro, jeszcze jedna sprawa. W realiach społecznościowych, możesz powoli zapomnieć o "idzie jak burza". Myślenie kategoriami spamu to było poprzednie dziesięciolecie. Teraz, gdy Facebook ma najlepszy na świecie system społecznościowego banowania, a Google ma najlepszy na świecie mechanizm anti-clickfraud i przymierza się do skopiowania Facebooka, ale w lepszej wersji, KAŻDY Z WAS musi odrzucić myślenie kategoriami spamu i "idzie jak burza". Ten typ myślenia dogorywa.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

patro mimo wszystko musi być zachowana naturalność... - i tu jest problem :P

jez-u proponuję znieść limit dzienny i nałożyć limit sekundowy - wiem, że nie każdemu może to przypasuje, ale jest bardziej naturalne... (ew. użytkownik sam będzie mógł wybrać :P ) chodzi o co - o to, że kolejny button po kliknięciu pokaże się dopiero po np. 5-10 sekundach (najlepiej nie regularnie, ale max do 10sek. - dowcipy się doskonale do tego dopasują :P) czyli wszystko prezentuje się dla Google very nice, a my możemy zdobywać +1 w dowolnych ilościach dziennie jak normalni userzy Googla :)

BŁYSK natchnieniowy: każdy następny button pokazuje się z większym opóźnieniem, ale zdarzają się wyjątki - co by nie usnąć i popaść w beznadzieję :) - a każdego dnia RESET :)

EDIT:

sprawa ze zmianą hasła - expresowo załatwiona :) dzięki!

EDIT2:

jeszcze dostałem natchnienia jeżeli chodzi pojawianie się buttonów już zaznaczonych - może po prostu na dole okienka dać opcję - oznacz jako zaznaczony - i już ten button się u mnie w profilu nie pojawi...? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi pojawianie się buttonów już zaznaczonych - może po prostu na dole okienka dać opcję - oznacz jako zaznaczony - i już ten button się u mnie w profilu nie pojawi...? :)

Tak już jest, wystarczy kliknąć "pomiń". :-)

patro mimo wszystko musi być zachowana naturalność... - i tu jest problem :P

thojro - Dokładnie! powiem tak. FacePlus to pod względem technicznym najbardziej dopracowany, zaawansowany i funkcjonalny system na świecie (poza naturalnymi bugami, które są w becie, a które jak sami widzicie szybko poprawiamy). Mój team i ja włożyliśmy w niego sporo serca, nerwów i czasu. Nie chcę teraz tego zepsuć na Waszych oczach i co gorsza Waszym kosztem.

Wiem że ze strony niektórych z Was będą naciski, żeby zmniejszyć i znieść limity. Ale - wybaczcie - po prostu tego nie zrobię, nie ma mowy o zniesieniu limitu dziennego. Obserwowałem jak zniosło z powierzchni ziemi kilka systemów, bo nie mieli umiaru i chcieli się "obłowić" w plusy od razu. Jestem od tego, żeby Was raz na jakiś czas sprowadzić na ziemię i powiedzieć uczciwie, że jeżeli będziecie regularnie i z umiarem klikać, to będziecie mieli nawet do 1500 plusów co miesiąc, a nie czarować Was że będziecie mieli 100.000 plusów za dzień klikania (co się oczywiście da zrobić, żaden problem - zmiana 1 linii kodu) i się przed Wami po tygodniu wstydzić, że pobanowało konta. Ci którzy tego nie rozumieją, mogą próbować w innym systemie, zbierając bany na konta - wcześniej czy później inne powstaną (oczywiście zbieramy adresy z innych systemów i, jak zapowiadałem, uczestnictwo w jakimkolwiek innym systemie = ban w FacePlusie bez możliwości powrotu, ze względów regulaminowych - żebyście sobie nie zaszkodzili klikając w FacePlusie, a odklikując w innym, zwłaszcza że FacePlus dąży do skuteczności jak najbliższej 100%).

Przed startem mocno testowaliśmy różne opcje, różne warianty, zarówno limitów, punktacji, etc. Mam dane i wiem gdzie (+/- 10%) leży granica, po której przekroczeniu zaczynają się problemy. Jesteśmy wystarczająco daleko od tej granicy.

To wszystko co piszę ma oddźwięk w 2 strony. Po pierwsze, system jest prowadzony tak, aby nie był nadmuchaną bańką która zaraz pęknie, ale był jak najbardziej stabilny. Po drugie, plusy i like zdobyte dzięki systemowi, mają być jak najbardziej stabilne - czego Wam wszystkim jak i sobie, jako także zwykłemu użytkownikowi, życzę. :-)

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed startem mocno testowaliśmy różne opcje, różne warianty, zarówno limitów, punktacji, etc. Mam dane i wiem gdzie (+/- 10%) leży granica, po której przekroczeniu zaczynają się problemy.

Wszystko wyjaśnione :P - testy != moje natchnienie :) ale zawsze lubię coś dopowiadać, bo nawet najgłupsza myśl, może coś podpowiedzieć :)

To wszystko co piszę ma oddźwięk w 2 strony. Po pierwsze, system jest prowadzony tak, aby nie był nadmuchaną bańką która zaraz pęknie, ale był jak najbardziej stabilny. Po drugie, plusy i like zdobyte dzięki systemowi, mają być jak najbardziej stabilne - czego Wam wszystkim jak i sobie, jako także zwykłemu użytkownikowi, życzę. :-)

Brawo za system i tak trzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem inne systemy o których pisze jez, faktycznie wiele jest bublowatych skryptów w których limitu nie ma, ale po jednym dniu klikania wchodzi czerwony wykrzyknik! i konto w google staje się bezwartościowe.

Popieram limit w faceplus, popieram to że guzik zmienia pozycje!

Im trudnij zdobyć dobre i pewne punkty tym one będą miały większą wartość.

Truv

brak sygnatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truv - o to właśnie chodzi. Cieszę się że większość z Was to rozumie.

kurcze także od dwóch dni nie działa mi klikanie ani na fejsie ani na plusikach (dodaje głos i za chwile go wyrzuca) - robię jak jez opisał powyżej i kicha nie daję rady a kliknięcia mi schodzą ...
E tam,

damcar.jpg

nie masz co narzekać. ;-)

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jednym z serwisów pojawiło sie zlecenie na system FacePlus ;)

Ludzka kreatywność jest największym zasobem. R. Florida

Moderowany_katalog_stron_50.pngZapraszam do moderowanego katalogu stron i ogłoszeń: https://http4u.pl Podstawowy wpis za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jez-u mam jeszcze jedną uwagę, gdyż trochę dostaję oczoplonsu w panelu :) - czy nie można jakoś jednolicie nazwać zbierane punkty tzn. obecnie widzę, że Google™ Plus jest również nazywane FacePlus™ Plus - jak widzę Face z przodu to od razu mam reakcję, że to Lajki ;) - i tak, co chwila mam zawiasy :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności