Skocz do zawartości

Katastrofa samolotu a SEO


akira

Rekomendowane odpowiedzi

Nazwa tematu zaskakująca, jednak mam pewne spostrzeżenia.

Otóż, wszyscy zapewne słyszeli o katastrofie Jak-a z hokeistami Lokomotiwu Jarosław w Rosji. W ciągu kilku godzin od wypadku strona internetowa Lokomotiwu dostała ogromną ilość nowych linków - z blogów, komentarzy, stron gazet, agencji prasowych, portali, itd. Większość linków wg. algorytmu była nietematyczna (co ma np. tvp do hokeja), pochodziła też ze stron spoza Rosji. I co?

Strona Lokomotiwu, nie dostała filtra, nie dostała bana, nie utraciła geotargetingu.

Więc w jaki sposób algorytm rozróżnia, że 100 tys. linków w ciągu doby to proces naturalny, a 20k z rumaka to spam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest chociażby w jakości linków :)

W jakim sensie jakości? Wiem o co chodzi, ale to tylko teoretyzowanie, dużo linków pochodziło z prywatnych blogów wordpressa, blogspota, itd. Linki pojawiały się też w komentarzach do artykułów na blogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale googiels wątpię aby filtrował za takie coś, a nawet jak dostaje filtra, to kolejne linki wyciągają z niego. Przynajmniej takie mam wrażenie. Swego czasu taki portal zwany Nasza-Klasa dostałby bana na wieki (żartuję), a jednak istniał i miał się całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zjawisko wskazuje po prostu, że nie dostaje się filtra ani banów za nadmierny przyrost linków. Myślę, że w przypadku rumaka chodzi o małą trwałość takich linków. Jeżeli strona dostanie 100k linków, a na następny dzień pozostanie ich niewiele, to już może być powód do dalszych kłopotów.

BTW Bardzo dobre spostrzeżenie.

seowyszbanner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym bazy dla XR, SB i innych wspamiarek sa w zasadzie wspolne. Wiekszosc spamuje na tych samych forach i blogach, wiec Google moze to latwo porownywac na zasadzie - z tego forum jest ponad 1000 linkow wychodzacych w roznych tematach / postach, wiec to na pewno spam i obnizamy moc linkow do 1/20.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy odróżnić skrypt strony z której prowadzi link, a GoogleBot jest w stanie to zrobić z tego co mi się wydaje

Wdrażaj systemy ISO taniej, szybciej, pewniej. Oferujemy wdrożenia, szkolenia, certyfikację ISO 9001 oraz innych systemów z branży. Przedstawimy oferty związane z systemami ISO w ciągu 5 dni, a Ty wybierzesz najlepszą z nich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia zróżnicowania anchorów ;) z xrumera lecisz na jedną (kilka) fraz - w tym przypadku co Ty podałeś podejrzewam, że jest przeogromne zróżnicowanie anchorów - no i źródła linków (portale informacyjne itd.) są lepszej jakości aniżeli zaspamowane blogi / fora ;)

No i kwestia, że google odnotowuje wzrost zapytań na jakieś wydarzenie czyli zapala mu się lampka, że faktycznie takie wydarzenie miało miejsce i zachodzi prawdopodobieństwo, że ludzie będą linkować w tym temacie. ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... A ja nie wiem, skad teoria o banie/filtrze po dodaniu np. 100k xrumerem... Masz takie doswiadczenia, bo ja nie? Jesli tak - to podziel sie, prosze. Google nie traktuje zle linkow przychodzacych. Inaczej moj rumak by sluzyl do bombardowania linkami konkurencji...

Tyle w kwestii spostrzezen.

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, jakoś mnie nie przekonałeś... taki mało wiarygodny dla mnie argument.

osobiście robiłem ostatnio testy na bardzo dużych dodaniach linków... strona zazwyczaj spadała i najdalej po tygodniu-dwóch wracała... i szła dalej do góry - również przy dużych blastach na jeden anchor. Legend o banach i filtrach nasłuchałem się wiele, ale jakoś nie chcą zadziałać na stronach konkurencji...

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności